Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
daca dispozitivul suporta o intrare mini usb clasica, atunci gasesti la raioanele de IT din supermagazine.

#20
buzy

buzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2006
Nu e mini usb clasic  . Dar nu mai am nevoie l-am gasit la un prieten . Nu stiu cum a ajuns acolo... dar bine ca l-am gasit .

#21
lorryycik

lorryycik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2009
nu gasesc cd cu de instalare de la samsung yp-u3j
ptr un mp3
care ma ajuta cu un site de unde pot gasi driverul ca sa il instalez?
sau ce pot face?
:confuzzled:
ast raspuns p ur_not_the_same

Edited by lorryycik, 02 August 2009 - 21:50.


#22
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007
Incearca asta .

Mai e un topic si aici

#23
Bichinitza

Bichinitza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.09.2009
subiect >> Am Cumpara un iPod de 1 luna si jumatate cam asa si nu l-am Folosit aproape deloc ... (prima zi knd La-m desfacut mai avea jumatate de baterie .... am asc muzica PaNA la terminarea bateriei pentru a il `Reincarca din nou si ai formata bateria ).... la-m lasat la incarcat .... mai mult Decat scrie cu aproximatie in manualul acestuia...

Marca: Samsung YP - Q2 JEB / EDC
Memorie: 16 g
Timp acordat din fabrica incarcarii aproximativ ...: 4 h


oke .... AcuM doua zile am incercat IAR SA Vad DacA si-a revenit ... dar insa lasa de dorit .... se incarca Ce se incarca .... imi apare fisieru "Explore" am adaugat muzika PE EL ....imi apare " mod activ-conectat la un port usb sau un schimb de date in ambienta acestuia ~ va rugam nu deconectati..... "
insa nu se deschide..... plus de asta niciodata nu imi apare battery full sau poate na-m fost eu destul de atenta(sa iau si varianta aceasta in considerare) pentru a vedea sus in dreapta baterie incarcata cum imi exemplifica in manualul de utilizare al acestuia....

si INca ceva de exemplu il scot din UsB ... si incerc sa il aprind ....
Nu merge .... oke ... il adaptez iarasi la USBpentru incarcarea acestuia ,dar ....decate ori il deconectez /conectez...el incepe de la inceput a se incarca...chear imi pare ciudata faza aceasta....am actualizat si resetu crezand ca isi va reveni asa cum imi exemplifica si in cartea de instructiuni "in cazul detectarii unor erori...- nu se deschide....-nu exercita campul de date cerut....-nu are reactii la preferintele consumatorului...etc"dar degeaba .... nu merge ....

este adus din Italia ....a fost adus sigilat.....Garantia este inca valabila , adus de parintii mei ..cumparat din reprezentatele lor...! (nustiu sa va exemplific exact ) dar cum ei au plecat deja inapoi nu am cum sa il inapoiez la garantie pentru a rezolva problema..... SPER SA MA PUTETI AJUTA ...macar cu un service din constanta care se ocupa cu asa ceva .....am fost la germanos si au zis ca au avut tangente de genu acesta....au iscat probleme si nu se mai implica ....momentan

#24
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007
Nu este un iPod daca este Samsung, iPod este daca are maru pe spate (made by apple) :D . Totusi, cred ca aici trebuia sa postezi : http://forum.softped...hp?showforum=68 .

Edited by antinari, 16 December 2009 - 18:34.
quote removed


#25
doriiin

doriiin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.06.2008
Am un MP3Player Samsung si nu mai merge (decat functia radio). O fi ceva problema asemanatoare cu cele de sus. Dar acesta nu are Firmware Update, nici miraculoasa functie RESET.
Ce se intampla daca ii dau format din calculator, din My Computer cand apare ca un Drive? Vreau sa stiu inainte sa incerc.. ca sa nu sterg softul de tot, ca fac si mai rau decat este. (Oricum nu merge dar macar stiu ca am softul pe el si reparatia o fi mai usor asa.)
Ce-i de facut?
- Am mai pus intrebarea ca "raspuns" la un mesaj.. N-a raspuns nimeni :crybaby:. Poate asa am sanse mai mari.

Edited by doriiin, 08 December 2009 - 14:04.


#26
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 23.03.2007
da mai multe detalii samsung e mare si lata : adica serie de mp3 model etc

#27
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
Salut, acum cat timp l-ai cumparat? Daca ii dai format din PC mi se pare ca-ti sterge tot ceea ce ai pe el, nu stiu sigur daca-ti sterge si soft-ul, dar nu cred sa ti-l stearga. Daca mai e inca in garantie, du-l sa vezi care-i problema!

#28
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007
Nu are buton/gaurica de RESET ?

#29
TiTanX

TiTanX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 09.12.2009
am si eo un samsung mp3 da nu mi sa intamplat asa ceva in fine al meu e YP-U3 zimi ce marca ii al tau!!Dak ii ca al meu til fak,.....:D :P

#30
bicplayer

bicplayer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.12.2009
am cumparat un player samsung s5 link: http://www.pocketabl...ew-samsung.html dar nu am cd de instalare sau drivere

stie cineva de unde as putea sa fac rost de ele pentru ca PCul nu recunoaste automat playeru si imi cere cd de instalare, nu le-am gasit pe net nicaieri.

Poate cineva sa imi recomande o alta solutie sau sa imi de-a driverele sau un link cva sa le descarc :D  ? mersi!:)

#31
doriiin

doriiin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.06.2008
OK, am revenit.
Al meu e Samsung Mp3Player YP-U2R. Probabil e cam la fel cu U3.
Are "gaurica" reset, dar nici macar nu sterge fisierele de pe el. Probabil e doar pt setari.
O sa incerc format din PC... hai sa risc un pic ca-mi place ;)
Mersi mult ca mi-ati  raspuns cu totii. Chiar mi-a placut cat de saritori sunteti !  
:thumbup:

#32
DragosGGH

DragosGGH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.12.2009
PENTRU TOATA LUMEA


Intotdeauna cand cumparati un stick , un card , un mp3 pentru o functionare mai buna cel care vinde trebuia sa va recomande sa il resetati la prima folosire pentru functionarea mai usoara  si sigura . Puteti avea probleme daca nu resetati cum i s-a stricat

Si .... doriin esti OFF TOPIC !!! ;)

Edited by DragosGGH, 16 December 2009 - 12:46.


#33
spiridusu3192

spiridusu3192

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.06.2007
Reset-ul ala este doar pt setari.Nu iti reseteaza si softul.Incearca un format, dar vezi ca o sa pierzi toate datele de pe el.

#34
raaul

raaul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.11.2007
chiar daca e cam tarziu....pentru samsung cel mai bine este sa ai windows media player 11 instalat si merge fara probleme..este recunoscut de calculator.si poti cu usurinta copia orice..eu am un samsung p2 si cu o pereche de casti bune eu zic...ca are un sunet excelent. merita acest player.

#35
taranu45

taranu45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 05.11.2009
am luat de curand acest model de mp3 portabil.pe radio nu se receptioneaza stereo,pe display ramanand afisat mereu mono.ii trebuie oare un update de firmware(pe el exista deja versiunea 1.13).ma poate ajuta cineva?

#36
keNd0r

keNd0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.07.2008
Salut,am un MP4 de ceva timp,am pierdut CD-ul dar am gasit driverele necesare pe net.Am instalat,am probat,aici apare problema.Connectez cablul de date,se aprinde,scrie(arata)ca,connexiunea cu PC-ul a fost facuta,arata "CHARCHING" , se deconecteaza singur (ca si cum EU as fii scos cablul de date si se stinge),nu a fost aprins de ceva vreme dar am incercat de mai multe ori sa vad daca merge si mereu aceasi chestie.Driverele le-am descarcat de pe situl oficia,exact pentru playerul care il am eu.Acum ceva timp mergea fara probleme....! Pot face ceva in privinta asta?

Multumesc anticipat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate