Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Eu am acum un player Samsung yp t8 si imi place foarte mult mai ales ca are foarte multe dotari si ecran de 1.8 cu 262000 culori.Se aude foarte bine la radio si are si jocuri si poti pune si filme.Bateria tine cam putin dar cred ca din cauza ecranului.Ce ziceti de aparatul asta

#2
click_berty

click_berty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2007
Sal yeu azi am cumparat un mp3 player de la flanco (am prins o oferta buna camera video dvd 1249 ron plus mp3 cadou) De playerul asta zic eu nu stiu cum sa navighez prin el ca nici nu pot. l-am pus la incacat si scrie HOLD si apare un lacat, dupaia apare CHARGING. cum se face cu el prima data? Am manualul de instructiuni in ceha, sarbeasca sau maghiara nu stiu.... sau unde pot gasi pe net manualul in romana? Astept un raspuns daca se poate, mersi anticipat.

#3
Ioana_Ruxandra

Ioana_Ruxandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2007
Hello everyone!...as fi avut si eu o intrebare dupa o luna de disperare, in sensul ca nu am pe cine sa mai intreb si nici ce sa ii mai fac......eu mi-am cumparat un mp3 player samsung YP-K3JZB pe care calculatorul meu nu il recunoaste deloc. Am instalat programul de pe CD de nenumarate ori dar pur si simplu nu recunoaste mp3 playerul. Atunci cand il conectez la USB nici macar nu apare ca portable device...doar scoate un zgomot, se confirma conectarea pe ecranul mp3 playerului si afiseaza charging.....chiar daca de fapt nu se incarca. Il scot dupa 5 ore si in continuare imi spune battery low. Singura reactie din partea calculatorului este acel zgomot la conectare. Si inca o chestie: la un alt calculator am procedat exact la fel si a mers perfect.....in consecinta,ce ii lipseste calculatorului meu???...daca are cineva vreo idee, please share!!! :worthy:I'm running out of options si cred ca il arunc pe geam in urmatoarea saptamana .....multumesc foarte mult anticipat!

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,380
  • Înscris: 08.12.2006
Două posibilități (sau cel puțin pe astea le văd eu):
1. portul USB al calculatorului tău
2. cablul
Dacă pe celălalt calculator l-a recunoscut și a mers cu același cablu, cea de a doua cade.

PS: Nu îl arunca pe geam, informează-te despre noile norme referitoare la mediu :D  (plus că accidental îi poate cădea cuiva în cap...) :P

#5
Ioana_Ruxandra

Ioana_Ruxandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2007
Multumesc foarte mult pentru reply. M-am gandit si eu ca poate fi de vina portul de USB ( dar a functionat orice stick folosit) si dupa cum ai spus si tu, cablul nu are cum sa fie. Deci ajung la concluzia ca este ceva de soft din calculatorul meu. Oricum, ceva care ma cam depaseste. Multumesc inca o data si promit sa nu devin violenta in incercarea de a scapa de el...which i will eventually do :frust:

#6
Gix

Gix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2004

View PostIoana_Ruxandra, on Dec 4 2007, 23:51, said:

Multumesc foarte mult pentru reply. M-am gandit si eu ca poate fi de vina portul de USB ( dar a functionat orice stick folosit) si dupa cum ai spus si tu, cablul nu are cum sa fie. Deci ajung la concluzia ca este ceva de soft din calculatorul meu. Oricum, ceva care ma cam depaseste. Multumesc inca o data si promit sa nu devin violenta in incercarea de a scapa de el...which i will eventually do :frust:
Problema e ca fiind USB 2.0, dispozitivul e sensibil la calitatea cablurilor care duc de la conectorul de pe placa de baza a computerului pana in conectorul din MP3 player. Nu se folosesc "prelungitoare" si se prefera porturile USB care ies direct de pe placa de baza adica cele din spatele computerului, de langa porturile de tastatura/mouse etc, si nu cele care ies in fata (daca ai si acolo).
In alta ordine de idei, dispozitivele MP3 pot fi vazute cu sau fara soft suplimentar. Din cate am citit, K3 poate fi facut UMS printr-un update de firmware. UMS, adica il vezi ca pe un stick obisnuit. Ceea ce inseamna ca initial K3 este format MTP, adica pentru a-l vedea in computer trebuie Windows Media Player 10 sau 11 care include driverele astea.
Sper sa-ti fie de folos.

#7
Joe78

Joe78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.03.2008
Caut cablu USB (de reincarcare) pt. MP3 Player Samsung YP-Z5F

Sau daca poate cineva sa-mi spuna pe unde sa caut asa ceva??? (in Bucuresti)

Edited by antinari, 17 March 2008 - 03:13.


#8
stefzsv

stefzsv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2008
Am un MP3 Player Samsung YP-U3 si as vrea sa stiu daca pot conecta la el 2 perechi de casti printr-o mufa cu 2 iesiri. Practic vorbind se poate, dar vreau sa ma asigur ca nu se va arde MP3 Playerul.
Daca voi conecta 2 perechi de casti ce se va intampla ? Se va parli MP3 Playerul sau doar se va termina mai repede bateria ?  :mellow:

#9
33ali33

33ali33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2008
Buna.Imi cer scuze daca nu am pus bine topicul nu imi functioneaza prea bine netul.Mi-am cumparat ieri un Mp3 player Samsung YP-U3 dar nu ii dau de cap.Cand am venit l-am pus la incarcat vreo 2 ore dupa care am incercat sa instalez cd din cutie.A mers sau asa cred eu, insa cand introduc usb in pc este disconected si nu pot sa transfer nicio melodie in el.De ce?fiindca media studio se deschide normal si am transferat toata lista de melodii din pc in playlistul ei, dar de aici in mp3 nu mai merge?Ce sa-i fac?

#10
evil-buttercup

evil-buttercup

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 19.02.2008
Oameni buni ( cu suflet mare :D ), utilizatori de Samsung, in sfarsit, v-am gasit. Si vin si eu, ca tot romanu' indecis dar perspicace, cu o intrebare. Cum e domne mp3 playerul Samsung YP-K3? Toata lumea care-si lasa opiniile pe diverse site-uri il vorbesc numai de bine. Dar imi vine greu sa cred ca e atat de perfect. As dori sa-mi spuna si mie cineva care-l are de ceva timp cum s-a comportat? Daca a fost cuminte, daca s-a incarcat mereu, daca i s-a stricat touchscreenul ala care sincer mie-mi pare firav. Vin eu si va intreb pentru ca as vrea sa-mi cumpar unul, la 2 Gb dar nu-s foarte sigura. Se gaseste cineva sa ma convinga sa-l iau?  :peacefingers:

#11
Jh0NNy07

Jh0NNy07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.08.2007
salut mi-am cumparat si eu un mp3-player samsung yp-u3 am instalt samsung media studio si nu reusesc sa pun muzica pe el pentru ca nu pot da click pe portable sa copiez muzica acolo. care ma poate ajuta pls????

#12
embibi

embibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.10.2008
cum e firmwareul 4.10 pentru k3? mai bun decat versiunile anterioare, merita update?

#13
embibi

embibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 05.10.2008
versiunea 4.06 a firmwareului pentru yp-k3 :D excelenta as zice
download

#14
cristi_5110

cristi_5110

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 540
  • Înscris: 22.11.2008
am un mp3 samsung U 3
de cand i am luat alte casti bateria ma tine max 4 ore cred
am luat niste casti de la JVC http://www.jvc.ro/pr...hp?id=HA-F130-E acesta e modelu
inainte le aveam pe ale playerului originale si ma tinea in jur de 7 ore
sa aiba vreo legatura schimbarea castilor cu durata de viata a bateriei?
multumesc

#15
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,380
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcristi_5110, on Jan 16 2009, 23:42, said:

sa aiba vreo legatura schimbarea castilor cu durata de viata a bateriei?
Căștile noi sunt pe 16 ohmi, cele vechi erau probabil pe 32 :)

#16
yo_dary_92

yo_dary_92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.12.2008
am si eu o intrebare lagata de samsung p2......cand primesc fisiere prin bluetooth se salveaza automat in recivet files..cum le pot muta in foldere in care doresc(muzic,vidoe)
bft

#17
Vlad1666

Vlad1666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.12.2008
Am si eu o intrebare pentru cei care au samsung p2...se poate incarca si la priza sau decat prin usb...m-am uitat pe youtube la "unboxing" si am vazut ca nu are adaptor pentru priza si mi se pare foarte ciudat....pana si mp4-ul meu de 1.5 mil are adaptor pentru priza....ms.

#18
buzy

buzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 02.10.2006
Am ratacit cablul usb pentru un mp3 Player YP-k3 . Are cineva idee unde pot gasii ? Este un cablu de sincronizare/ incarcare  .

Va multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate