Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

spatiu si trafic site!

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
drimi

drimi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 27.11.2007
nu ti-as sugera sa faci pe pc-ul de acasa. sunt prea multi factori de care trebuie sa tii cont si cred k nu merita atata bataie de cap. ce e specializat in domeniu e mai bine. tu dai banu pt hosting, de restu se ocupa ei, securitate, functionalitate, bandwidth si alte cele. banuiesc ca daca iti faci hosting la vreo firma si obsevi ca e cam putin spatiul alocat sau traficul lunar, nu cred ca o sa se supere daca vrei sa upgradezi pachetul de hosting dupa mine` :).
ca si idee la 40-50$: 5 GB spatiue, 250 GB transfer. poate ca sunt si alte oferte mai bune. ai google cauta si compara :).

#20
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.01.2007
Tu dai 40 dolari anual sau lunar?

#21
Bughy

Bughy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 12.12.2004
doamne da' ce mici le vedeti problemele astea cu traficu. Youtube, in primul rand, are industrie de servere, undeva prin nevada, la fel ca si google, un spatiu mare ca o fabrica asa, deci - youtube nu plateste gazduire, doar intretinere. (75.000 $ salariul inginerului de retea - are peste 250 angajati )
Iar traficul lor este situat intre 25TB si 200TB zilnic  (au si ei zile mai proaste, nu ?) - asta inseamna 72 petabytes pe an (72000 TB, 72000000 GB si asa mai departe).

Deci, solutia ar fi - o investie pe dreamhost sau bluehost, dai odata 100-200 $, iei hosting de 500GB(600) cu 5TB(6) bandwidth si ti-ai tras un inceput de site smecher. Daca iti merge, pun pariu ca dup-aia o sa ai bani sa te extinzi ;)

Succes!

#22
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.01.2007

View PostBughy, on Dec 14 2007, 12:49, said:

doamne da' ce mici le vedeti problemele astea cu traficu. Youtube, in primul rand, are industrie de servere, undeva prin nevada, la fel ca si google, un spatiu mare ca o fabrica asa, deci - youtube nu plateste gazduire, doar intretinere. (75.000 $ salariul inginerului de retea - are peste 250 angajati )
Iar traficul lor este situat intre 25TB si 200TB zilnic  (au si ei zile mai proaste, nu ?) - asta inseamna 72 petabytes pe an (72000 TB, 72000000 GB si asa mai departe).

Deci, solutia ar fi - o investie pe dreamhost sau bluehost, dai odata 100-200 $, iei hosting de 500GB(600) cu 5TB(6) bandwidth si ti-ai tras un inceput de site smecher. Daca iti merge, pun pariu ca dup-aia o sa ai bani sa te extinzi ;)

Succes!
ma bucur...dar dau 100/200 lunar sau anual???anual as fi dispus dar nu si lunar :D

#23
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postrapper_adrian, on Dec 21 2007, 23:22, said:

ma bucur...dar dau 100/200 lunar sau anual???anual as fi dispus dar nu si lunar :D
lunar

#24
Pai

Pai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.12.2007

View Postrapper_adrian, on Dec 2 2007, 17:10, said:

DOAMNE pai eu trebuie sa cumpar un host de cateva sute de dolari!ca sa am un site bun.am vazut o oferta cica"Trafic necontorizat spatiu 1gb"la pret de cateva zeci de $ mi se pare calumea hosting-ul.v-am pupat!
dreamhost.com este solutia :X

#25
dreamtime

dreamtime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 03.01.2005

View Postrapper_adrian, on Dec 21 2007, 23:22, said:

ma bucur...dar dau 100/200 lunar sau anual???anual as fi dispus dar nu si lunar :D


dai in jur de 120$ pe an, adica vreo 10$ pe luna

#26
ramzex

ramzex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.03.2006
:) Ce de-a cifre.

Bati campii aiurea...

Mai bine gandeste logic !...

Mai intai te documentezi ce inseamna un site si constructia lui, ce e ala hosting....

Apoi:
Iti faci site-ul, iti iei un cont mic si ieftin, faci rost de vizitatori si te extinzi...

Nu te hazarda cu visuri... (sa-ti ramana bani de reclama : :lol: )..

Edited by ramzex, 09 January 2008 - 00:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate