Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Recomandari pt un sistem 2.1?

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#37
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007

View Postblue_ikks, on Dec 11 2007, 14:03, said:

m`am gandit la ceva de genul . Arata frumos, are 28 RMS(5x2 + 18),telecomanda, e total din lemn, si e doar 140 RON. L`am si ascultat, suna foarte bine . Stiti ceva de rau de el :)?

Recomand cu mare incredere CJC-urile. Eu am avut pana azi sistemul asta: CJC 61D. Si toti cei care l-au auzit cum suna ma intrebau unde sunt restul satelitilor. Nu credeau ca e un simplu 2.1. Suna foarte bine si chiar si dupa 2 ani nu am avut nicio problema cu el. Daca vrei un sistem ieftin si bun ti-l recomand cu incredere.

#38
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
GATA! Am luat Altecurile VS4121 si suna super. Sunt multumit de alegerea facuta...deocamdata :P
Mersi pentru idei

#39
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View PostGhost_Face, on Dec 13 2007, 19:28, said:

GATA! Am luat Altecurile VS4121 si suna super. Sunt multumit de alegerea facuta...deocamdata :P
Mersi pentru idei

frumoasa alegere, sa asculti la el sanatos :).

#40
ilie predator

ilie predator

    from SCI Trek

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,778
  • Înscris: 10.09.2007
eu as recomanda sistemul asta de la genius , are o putere de 45 de rms , si costa 140 de ron , eu zic ca este destul de bun , un sistem asemenator am si eu , si iti garantez caci cand il la maxim se aude calumea nu gluma http://www.upshop.ro...-F2_1_1500.html

#41
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
@Ghost Face: bine ai facut, toata treaba e cum potrivesti 4121le: inaltele pe la 75-80% si basul pe la jumate. Eventual mai ridica din medii, ca la capitolul asta stau cam prost. Astea`s setarile mele pentru ele. Daca ar fi avut difuzorul ala din baza mai sanatos, erau perfecte la banii lor.

#42
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.03.2005
pai nu lasa totul din boxe la 4121 baga si reglaje din soft. la mine sta cu bass la placa spre 0, bass winamp 0 si buton la 1/4 stanga si tot e tare.

#43
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
Ehe :D.. am trecut peste buget si in una din zilele care vin ma duc sa`mi un Logitech x-230 . Am auzit doar vorbe de lauda despre el. Dar totusi, ma tem :). Am placa de baza ASUS M2N-E SLI si bineinteles, folosesc placa ei audio integrata, C-Media 6501. Ma tem sa nu cumva sa se distorsioneze sunetul. Stiu ca in casti se auzea fenomenal (in niste stifturi de RPC-uri), dar in sistem? Spun asta ca am avut probleme cu sunetul, cu driverul de pe CD`ul placii de baza nu`mi mergea microfonul, si am pus un driver mai vechi la care, culmea, merge mic-u. Are si driverul asta un defect. Din timp in timp se intampla ceva, ca se aude un bazait cu fiecare sunet redat, si ca sa`l "repar" trebuie sa mut de pe 2 canale pe 4 canale si sa revin la 2 canale.. ma rog, 2 clickuri de dat, dar totusi e enervant ( din softul placii audio ). Cum ziceam, sper sa se auda bine sistemul la pc, si vreau sa`mi instalez ultimile drivere care le gasesc :D, dar stiu ca la alea nu merge mic`u. Poate stie cineva de ce.. si ma ajuta..

Ah.. si apropo.. se poate folosi programe de tip DFX sau Volume Logic la sistem? Ca auzeam vorbe ca programe de tipul "obosesc" sistemul.

P.S : Stiu ca am cam dat`o in offtopic. :)

#44
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
nu va obositi sa`mi dati raspuns :)... Faza cu bazaitul e din casti si/sau winamp. Am facut inregistrarea sunetului prin Stereo Mix si nu se aud distorsiunile. Hmm.. totusi e ciudat, distorsiunile tot dispar dupa ce schimb pe alt mod ( din 2-channels in headphones, de exemplu ). Am sa fac un topic nou, sa nu mai fac atat offtopic. Sanatate :)

#45
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postblue_ikks, on Dec 19 2007, 17:57, said:

Ah.. si apropo.. se poate folosi programe de tip DFX sau Volume Logic la sistem? Ca auzeam vorbe ca programe de tipul "obosesc" sistemul.

nu recomand progame de tipul DFX sau Volume Logic.  eu folosesc Windows Media Player versiunea 11 si se aude foarte foate frumos  ;)

Edited by N.i.c.e_B.o.y., 19 December 2007 - 19:49.


#46
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
multumesc tuturor care au dat sfaturi pentru un sistem 2.1 . Sunt fericit. Si eu mi-am achizitionat un Logitech x-230 care ma uimeste.. merge superb, foarte clar. Recomand.

#47
gabi82

gabi82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 06.12.2007

View PostN.i.c.e_B.o.y., on Dec 5 2007, 17:28, said:

incearca atunci pe undeva creative p380, costa undeva pe la 130 ron. le are un vecin de al meu. nu iti vine sa crezi ca are doar 29w rms. am avut un 5.1 ma costat 180 ron cica 15wx5 plus 30w pe sub si creativul acela mergea mai tare si mai frumos ca si petarda mea :lol: .  sa revii cu pareri despre alegerea facuta ;).

   Salut,spune-mi si mie te rog de unde ai luat microlabul?
   In primul rand sper ca esti din Bucuresti
   Multumesc

#48
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Mi s-au inmanat 130 roni pentru a achizitiona un sistem audio 2.1.Va fi folosit pentru de toate:filme , jocuri , dar in special muzica.
Pana acum am pus ochii pe Microlab M-800/2.1 , Microlab M-820 (ambele best buy-uri dupa spusele magazinelor care le au pe stoc) , Logitech X-210 2.1 si Microlab FC-360 (care depaseste cu putin bugetul).
De M-820 am auzit numai lucruri bune din review-uri.Singurul lucru care-mi displace (din auzite , bineinteles) sunt butoanele de alimentare si de bass situate incomod in spatele woofer-ului.
M-800, aproape identic cu M-820 , mai putin raportul semnal/zgomot 80dB-75dB (in favoarea lui M-800) si dimensiunea subwoofer-ului care este usor mai mare la M-820 (272 x 223 x 223mm vs 265 x 200 x 220mm)
Despre LOGITECH X-210 2.1 nu prea am aflat mare lucru inafara detaliilor tehnice:

Quote

Technical Details
Adrenaline-pumping sound with a ported subwoofer
Sleek speakers with high-excursion drivers provide full, rich sound
Dynamic, real-time bass equalisation maximises bass response while minimising distortion
Ported subwoofer design displaces more air for deeper bass
Convenient wired remote provides headphone jack, volume and power controls
Satellite speaker stands rotate for easy wall mounting
Connects easily to PCs, CD and MP3 players
Total RMS power: 25 watts RMS
Satellites: 10 watts RMS (5W x 2)
Subwoofer: 15 watts RMS
Total peak power: 50 watts
Product Dimensions: 4.6 Kg
Boxed-product Weight: 4.1 Kg
Microlab FC-360 , mai bun decat M-820 dar si cu ~50 ron mai scump.


Nu as vrea sa fac gafe in legatura cu aceasta achizitie.Astept pareri/recomandari.





Multumesc anticipat

#49
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
logi 210 mi s-a parut destul de naspa. despre celelalte chinezari ma abtin.
nu cred ca nu mai poti pune cate sute de mii si sa-ti iei ceva mai calumea de ex logi 230 sau altec 4121

#50
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View Postundercoverbrother, on Jan 13 2008, 11:17, said:

altec 4121

Asta chiar se merita fata de ce ai pus tu in primul post...

#51
cristyyo

cristyyo

    missyou

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 18.04.2007
Nu mai pot plusa pentru ca nu sunt banii mei...Boxele puse de tine au un pret dublu (aproape) de cat ar fi dispus sa dea omul.
Nu inteleg ce aveti cu Microlab.Daca sunt asamblate in China nu inseamna ca sunt de 2 lei.De exemplu M-820 a fost produsul lunii , in februarie parca.

Quote

"Microlab M-820 suna la 100 de lei mai bine decat multe alte sisteme la 300 de lei."


L.E:Credeti ca merita diferenta de bani intre Microlab M-820 si Microlab FC-360(care are amplificator separat)?

Edited by cristyyo, 13 January 2008 - 11:48.


#52
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Am fost si eu intr-o asemenea dilema. Logitech X210 vs Creative T3100. Logitech-ul nu prea ma impresionat. Are un sunet mult prea uniform...fara bass. Creative-ul insa are un pic cam mult bass dar cu un reglaj bun merge. Despre Microlaburi am auzit numai cuvinte de lauda dar nu le-am incercat personal.

#53
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Ca aspect Logitechul arata cel mai bine insa la calitatea sunetului sta cam prost ;incepand cu x530 logitechurile au inceput sa sune chiar bine. Iti recomand  Microlab m820 ,cea mai buna alegere.

#54
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
http://www.pcgarage.ro/boxe/cjc/319r/  <_< .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate