Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Recomandari pt un sistem 2.1?

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postrazvan911, on Dec 3 2007, 22:04, said:

Vreau sa-mi cumpar un sistem 2.1 si am la dispozitie doar 160 de ron.

Acum stau sa ma gandesc care din cele 3 sisteme de mai jos e mai bun.

Astept pareri

multumes




1. Logitech X-230, Putere rms 32 (6w x 2 + 20w), 2 cai pe satelit, 40Hz - 20KHz ,139.15 LEI.

2. Creative Inspire T3100, Putere rms 29 (6w x 2 + 17w), 2 cai pe satelit, 40Hz - 20KHz, 112.52 LEI.

3. Altec Lansing VS2421, Putere rms 28 (7w x 2 + 14w), 2 cai pe satelit, 35Hz-20KHz, 168.11 LEI.


incearca sa le asculti undeva :). diferente uriase nu sunt intre el, atat ca altecu e singuru cu telecomanda cu fir, restu au controlul pe satelit. eu as merge pe logitech x-230. nimeni nu e dezamagit de el atat ca bassu e puternic si la minim :lol:.

#20
razvan911

razvan911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 20.04.2006
sincer as dori mai mult fidelitate decat putere si cred ca Altec Lansing VS2421 are o fidelitate mai mare decat Logitech X-230

#21
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007

View Postrazvan911, on Dec 3 2007, 22:04, said:

1. Logitech X-230, Putere rms 32 (6w x 2 + 20w), 2 cai pe satelit, 40Hz - 20KHz ,139.15 LEI.



Wow pe asta nu-l vazusem. Arata f bine doar ca nu-l gasesc asa ieftin prin arad :|

#22
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View PostGhost_Face, on Dec 4 2007, 21:27, said:

Wow pe asta nu-l vazusem. Arata f bine doar ca nu-l gasesc asa ieftin prin arad :|

incearca atunci pe undeva creative p380, costa undeva pe la 130 ron. le are un vecin de al meu. nu iti vine sa crezi ca are doar 29w rms. am avut un 5.1 ma costat 180 ron cica 15wx5 plus 30w pe sub si creativul acela mergea mai tare si mai frumos ca si petarda mea :lol: .  sa revii cu pareri despre alegerea facuta ;).

#23
d3u55

d3u55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 24.03.2007
aceasi alegerea a trebuit sa o fac si eu... dar nu am ales nici Altec, nici Logitech sau Genius... am ales un Microlab M-820.
in primul rand raportul calitate/pret (avand in vedere ca sistemul m-a costat 100 lei) este mai mult foarte bun, calitatea sunetului este iar foarte buna. nu daram peretii cu el, dar nici nu esti dezamagit. sfatul meu este sa iei in considerare si aces sistem, eventual sa cauti sa-i faci si o proiba sa vezi de poate face.

#24
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
Am vazut astazi intr-un shop Philips SPA7300 si sincer nu prea am fost incantat (la design ma refer). Sateliti sunt f mici, subwooferul nu e nici el mare iar controler-ul lasa de dorit. Incerc sa caut undeva unde il pot si auzi, iar daca raman la aceeasi parere o sa merg pe Altec (in principal), logitech sau creative. Probabil pe saptamana viitoare voi face si eu o alegere... daca nu mai apare ceva frumos :)

Edited by Ghost_Face, 05 December 2007 - 19:53.


#25
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Intradevar Creative P380 is destul de misto !
Ia in calcul si Microlabul, nu l-am ascultat personal dar am auzit numai de bine despre el !

Edited by sebastian98, 06 December 2007 - 15:52.


#26
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
devine tot m-ai dificil
Am fost azi la un alt shop si mi-a zis ala ca nu e foarte multumit de Altec VS2421. Chiar ar prefera un VS2420. Totusi e un 2.0 :o
In alta ordine de idei am vazut si p380-ul si mi-a placut.

O sa cer o parere si in alte parti ca sa vad totusi cum sta treaba cu altecurile, fiindca sincer imi plac mai mult.

#27
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
hai ca am luat-o razna.
Cum vi se pare Altec Lansing - VS4121

#28
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Altec Lansing - VS4121 - deci sitemul acela e "rupere", l-am avut de revelion, veneau prietenii si nu isi dadeau seama de unde vine sunetul, se uitau la satelitii aia subtireli si ziceau' "Pe dracu' !!!", deci eu iti garantez, nu recomand, ca o sa-ti placa si ca o sa merite absolut toti banii.Eu am ceva mai ieftin acum, ca cel de sus nu era al meu, dar tot Altec, si anume 121i, si de acestea sunt extraordinar de multumit.



Iti recomand cu toata inima Altec-urile, au si design elegant.

PS: Si eu sunt din Arad, incearca si la magazinul Comp-Ar, e in spate la Biserica Rosie pe centru, cum dai spre tribunal, pe partea stanga la et1.

#29
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View PostGhost_Face, on Dec 6 2007, 21:43, said:

Cum vi se pare Altec Lansing - VS4121
mie mi se par cam slabati satelti. cand lam probat, pentru a suna cat de cat echlibrat in urechile mele am dat basu 50% si treble 100%. asta e parerea :P. pana in 2 mil sunt multe sisteme bune :). probeazale pe undeva, care iti place il iei acasa :D.

#30
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007

View Postdetective, on Dec 6 2007, 22:12, said:

Altec Lansing - VS4121 - deci sitemul acela e "rupere", l-am avut de revelion, veneau prietenii si nu isi dadeau seama de unde vine sunetul, se uitau la satelitii aia subtireli si ziceau' "Pe dracu' !!!", deci eu iti garantez, nu recomand, ca o sa-ti placa si ca o sa merite absolut toti banii.Eu am ceva mai ieftin acum, ca cel de sus nu era al meu, dar tot Altec, si anume 121i, si de acestea sunt extraordinar de multumit.
Iti recomand cu toata inima Altec-urile, au si design elegant.
PS: Si eu sunt din Arad, incearca si la magazinul Comp-Ar, e in spate la Biserica Rosie pe centru, cum dai spre tribunal, pe partea stanga la et1.

Am fost si la ei dar nu prea au nimik pe stoc. Mi-ar fi placut sa le vad acolo. O sa merg totusi sa vad, ca de 4221 nu am intrebat.
Mai mult ca sigur o sa ramana astea, dc zici ca sunt asa bune. Mi-au mai zis si altii...

View PostN.i.c.e_B.o.y., on Dec 6 2007, 22:21, said:

mie mi se par cam slabati satelti. cand lam probat, pentru a suna cat de cat echlibrat in urechile mele am dat basu 50% si treble 100%. asta e parerea :P. pana in 2 mil sunt multe sisteme bune :). probeazale pe undeva, care iti place il iei acasa :D.

Asta e problema. Ca nu am nicio cunostiinta pe la vreun magazin ca sa pot merge frumos si sa-i zic sa mi le incerce. Altfel nu le incearca nimeni :|
Ce sisteme zici ca sunt mai bune?

#31
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007
[quote name='Ghost_Face' date='Dec 7 2007, 15:54' post='3756950'
Asta e problema. Ca nu am nicio cunostiinta pe la vreun magazin ca sa pot merge frumos si sa-i zic sa mi le incerce. Altfel nu le incearca nimeni :|
Ce sisteme zici ca sunt mai bune?
[/quote]

parca stai in arad. tre sa fie altex, domo etc. eu au sisteme de pc si sigur ti le incearca chiar daca nu ai cunostinte ;). sisteme bune sunt cam toate de la creative, logitech si altec lansing. neaparat trebuie sa le asculti inainte si sa iti placa.

#32
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
O sa merg marti pana la altex sa vad, poate am noroc sa fie expuse altecurile vs4121. Daca o sa-mi placa le iau si gata. Terminam balciu :P

#33
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
salut..

si eu sunt in dilema, vreau sa`mi iau un sistem 2.1 .. M`am interesat de Logitech x-230.. Am vazut ca i`a dat cineva pretul .. de 139 RON.. si m`am pus pe cautat. Ajung pe site la o firma din iasi ( Avicena ) si vad pretul.. 200 RON.. cat adaos comercial pun astia? Ma rog.. e cam mult.. m`am gandit la ceva de genul . Arata frumos, are 28 RMS(5x2 + 18),telecomanda, e total din lemn, si e doar 140 RON. L`am si ascultat, suna foarte bine . Stiti ceva de rau de el :)?

Edited by blue_ikks, 11 December 2007 - 14:07.


#34
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
http://www.buy.com/r...=...498&loc=101

uite aici un pret ok...:)

#35
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Uitate la astea http://www.domo.ro/I..._Logitech_X-230
Treci putin peste buget.

#36
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006

View Postblue_ikks, on Dec 11 2007, 14:03, said:

salut..
Arata frumos, are 28 RMS(5x2 + 18),telecomanda, e total din lemn, si e doar 140 RON. L`am si ascultat, suna foarte bine . Stiti ceva de rau de el :)?
Salut... Nu știu nici de bine, nici de rău. Știu că la prima căutare l-am găsit la 116 lei aici: http://www.iplus.ro/produse/1220.html
Pe hârtie arată bine :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate