Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Sims 3

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#127
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postlokbobjunior, on 26th August 2010, 20:54, said:

Cum Dumnezeu fac sa imi pun poarta la casa.Deci am inconjurat terenu din jurul casei cu gard,iar la garaj am reusit sa imi fac poarta de acces spre curtea casei.Insa cand vreau sa imi pun poarta la intrarea principala la curte nu ma lasa de nici un fel am tras si rotit mousul in 100 de feluri si nimic.
Exista posibilitatea sa iti faci poarta la casa si cum ?


Portile se monteaza pe gard ca usile pe perete. Poti sa o pui fara gard sau in locuri unde nu-ti permite jocul din diverse motive apasand pe ctrl+shift+C apoi tastezi moveobjects on apoi apesi Enter. Daca joci in germana e posibil ca comanda sa fie tot in germana.

#128
deesiree

deesiree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.10.2008
Salut. In Sims I si II se puteau crea mai multe personaje in acelasi oras, se puteau modifica si casele lor, deci se putea juca cu fiecare in parte, ramanand salvat fiecare din ei, cu cariera lui, casa lui modificata etc.; respectivii sims-i ajungeau la un anumit nivel in cariera, care ramanea "valabil" mereu, oricare ar fi fost sims-ul cu care ai fi dorit sa joci. In sims III e diferit; daca vreau sa creez mai multe personaje, sa ii fac "vecini", nu pot juca decat cu primul creat, iar pe urmatorii ii va dezvolta automat "calculatorul". Odata iesit de la primul sims, nu pot intra sa joc si cu ceilalti si sa il am si pe primul salvat cu cariera pe care i-am creat-o. Cum pot face sa joc cu mai multe personaje create, iar acestea sa ramana la nivelul pe care i-am adus eu, si nu calculatorul?

#129
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postdeesiree, on 4th September 2010, 23:26, said:

Salut. In Sims I si II se puteau crea mai multe personaje in acelasi oras, se puteau modifica si casele lor, deci se putea juca cu fiecare in parte, ramanand salvat fiecare din ei, cu cariera lui, casa lui modificata etc.; respectivii sims-i ajungeau la un anumit nivel in cariera, care ramanea "valabil" mereu, oricare ar fi fost sims-ul cu care ai fi dorit sa joci. In sims III e diferit; daca vreau sa creez mai multe personaje, sa ii fac "vecini", nu pot juca decat cu primul creat, iar pe urmatorii ii va dezvolta automat "calculatorul". Odata iesit de la primul sims, nu pot intra sa joc si cu ceilalti si sa il am si pe primul salvat cu cariera pe care i-am creat-o. Cum pot face sa joc cu mai multe personaje create, iar acestea sa ramana la nivelul pe care i-am adus eu, si nu calculatorul?

Debifeaza optiunea de story progression din meniul de optiuni. Eventual si cea pentru aging, daca vrei sa nu-ti moara simsii cat timp te joci cu altii.

#130
Al3ks122

Al3ks122

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.07.2009
Am o nelamurire, am niste save-uri mai vechi si odata ce updatez jocul la ultima versiune numai merge sa dau load la salvarea respectiva. De ce? :huh:

#131
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Cand apare Sims 3 Fast lane stuff ca google ma baga in ceata ?Asta e cel mai asteptat expansion pack de mine.

#132
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
zilele astea. apare ca Order Now dar pe mine ma trimite la EA Store Japan si acolo nu e.

PC   Sep 07, 2010  In-Stock$19.95

a aparut in US

eu astept Late Night in Octombrie :D

#133
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Mi-am achizitionat mult asteptatul (de catre mine)Fast Lane Stuff asta dupa ce mi-am luat Worl Adventures,Ambitions,High-End Lot Stuff.
Toate bune si frumoase numai ca:
1.Cum fac sa imi cumpar masina ?Si nu am pretentii deloc la marca,tip etc. masina sa fie.
2.Nu exista posibilitatea sa cumpar in rate si sa imi vina factura acasa ?Stau prost cu bani,sunt prost platit acolo la armata unde lucrez.
Mai jos atasez o poza ca sa va faceti o idee despre casa mea,cand am luato nu avea nici mobila,nici gard,nici poarta.Mai tre sa fac o piscina in spate care ma costa 4000 $ :death:
Deci astept idei critici.

Attached Files



#134
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009

View Postlokbobjunior, on 10th September 2010, 19:10, said:

Mi-am achizitionat mult asteptatul (de catre mine)Fast Lane Stuff asta dupa ce mi-am luat Worl Adventures,Ambitions,High-End Lot Stuff.
Toate bune si frumoase numai ca:
1.Cum fac sa imi cumpar masina ?Si nu am pretentii deloc la marca,tip etc. masina sa fie.
2.Nu exista posibilitatea sa cumpar in rate si sa imi vina factura acasa ?Stau prost cu bani,sunt prost platit acolo la armata unde lucrez.
Mai jos atasez o poza ca sa va faceti o idee despre casa mea,cand am luato nu avea nici mobila,nici gard,nici poarta.Mai tre sa fac o piscina in spate care ma costa 4000 $ :death:
Deci astept idei critici.

ctrl + shift + C, tastezi motherlode, apesi enter, primesti in cont 50,000. Repeti daca vrei mai multi. Masinile le cumperi din catalogul de obiecte, vezi ca ai nevoie si de spatiul de parcare.

#135
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Cum imi cumpar si io un televizor in Sims 3 ca habar nu am ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate