Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Greenfield Residence

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3351 replies to this topic

#19
mihai1978

mihai1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.12.2007
Uite de exemplu o chichita: in contractul de executie se va specifica data la care se da rezerarea, data la care se da 20% si in termen de 30 de zile de la eliberarea actelor (cadastru intabulare) restul banilor prin credit bancar. Data la care zic ei ca vor iesi actele este februarie 2008. Data la care se va conecta Greenfield tot dupa ei este aprilie 2008. Deci in februarie 2008 veti cumpara un apartament neconectat la utilitati.

Iar in contract nu se specifica nimic clar de conectarea ulterioara la utilitati, un termen, penalizari daca nu fac etc....

treaba asta imi aduce aminte de reclama aceea la piese originale Dacia, "holograma? ce holograma frate? te crezi in startrek? garantie? aicea mergem pe incredere frate ce naiba"

#20
mihai1978

mihai1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.12.2007
uite ce va pune impact sa semnati....
nu e voie

Edited by Astra_rullz, 15 February 2008 - 18:34.


#21
mihai1978

mihai1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 13.12.2007

View Postmihai1978, on Dec 17 2007, 14:37, said:

uite ce va pune impact sa semnati....
nu e voie

De ce nu e voie? Nu am semnat nici un contract de confidentialitate cu ei si nu vad de ce contractul lor de executie nu ar fi public. Pot macar sa citez din el si sa argumentez ce hibe are ? Sau nici asta n-am voie ca le scad vanzarile celor de la Impact !?

#22
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,541
  • Înscris: 10.05.2007
Nu omule, dar de unde stiu eu ce scrie acolo? Nu ai voie sa improsti cu noroi fara probe clare. Un pdf sau word scriu si eu in 10 minute. Poti sa comentezi ce vrei, e un forum. Numai ca lucrurile neprobate...nu miros bine. Si tu poti fii de la concurenta si sa vrei sa le faci reclama negativa.

#23
ancast

ancast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.12.2005
Ca sa va faceti o parere despre Impact:   http://www.realitate...nstructii-.html


View PostAstra_rullz, on Mar 10 2008, 03:19, said:

Nu omule, dar de unde stiu eu ce scrie acolo? Nu ai voie sa improsti cu noroi fara probe clare. Un pdf sau word scriu si eu in 10 minute. Poti sa comentezi ce vrei, e un forum. Numai ca lucrurile neprobate...nu miros bine. Si tu poti fii de la concurenta si sa vrei sa le faci reclama negativa.


#24
m0m0

m0m0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2008

View Postancast, on Mar 11 2008, 20:20, said:

Ca sa va faceti o parere despre Impact:   http://www.realitate...nstructii-.html

Nu prea inteleg, care e problema? Nu trebuie sa-si plateasca facturile? Ca de obicei sa mergem repede la televizor daca nu vrem sa ne platim facturile. Bine ca mai au cu cine sa se certe, multi dispar in ceata

#25
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postm0m0, on Mar 19 2008, 22:22, said:

Nu prea inteleg, care e problema?
problema e ca societatea de administrare ( puiut impact) ia si un mic comision de 160 de euro pe luna pe langa facturile normale. cam vreo 1 .5 euro pe mp construit/luna .
acum fa si matale socoteala daca iti convine sau te asezi la coada sa dai cu pietre in dnul plop.

Edited by turbo trabannt, 19 March 2008 - 22:25.


#26
m0m0

m0m0

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.03.2008

View Postturbo trabannt, on Mar 20 2008, 10:25, said:

problema e ca societatea de administrare ( puiut impact) ia si un mic comision de 160 de euro pe luna pe langa facturile normale. cam vreo 1 .5 euro pe mp construit/luna .
acum fa si matale socoteala daca iti convine sau te asezi la coada sa dai cu pietre in dnul plop.

citisem ca e vreo 0.4, parca in romania libera. Oricum cineva trebuie sa administreze si vilele, la fel cum se face si la bloc. si la vile e mai greu sa te asociezi.

#27
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postm0m0, on Mar 19 2008, 22:30, said:

citisem ca e vreo 0.4, parca in romania libera. Oricum cineva trebuie sa administreze si vilele, la fel cum se face si la bloc. si la vile e mai greu sa te asociezi.
pai cineva chiar administra vilele pana acuma. impactul pe un comision modic  . care acum e in buda si vrea sa suga fraierii de bani :)

numai ca nu tine. cativa amici i-au transmis felicitari calduroase, ca teava unui magnum 44, dlui pop daca cumva trece prin zona.  asta dupa ce nenorocitii au taiat apa intr-o seara far nici un anunt si au ramas aia cu copiii in cada nespalati.

#28
mickyt

mickyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.02.2008
ce se mai aude de drumul de acces?

View Postturbo trabannt, on Mar 19 2008, 22:34, said:

pai cineva chiar administra vilele pana acuma. impactul pe un comision modic  . care acum e in buda si vrea sa suga fraierii de bani :)

numai ca nu tine. cativa amici i-au transmis felicitari calduroase, ca teava unui magnum 44, dlui pop daca cumva trece prin zona.  asta dupa ce nenorocitii au taiat apa intr-o seara far nici un anunt si au ramas aia cu copiii in cada nespalati.


#29
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 22.11.2006
ies bucurestenii la plimbare pe el in wkd. dupa ce se termina constructia nu vad de ce nu s-ar da voie sa tranziteze auto a celor care locuiesc in complex. Aleea Teisani e f f f greu de folosit zilnic, asa ca daca nu fac ceva la drumul prin padure o sa fie destul de groasa treaba...

#30
mickyt

mickyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.02.2008
da, ai dreptate, eu cred ca o sa fie ok cu drumul, ca sunt doar vreo 700m prin padure. e si f. frumoasa locatia.

e cineva care si-a luat apartament/casa in complex ? pareri, noutati ?

View Postcatanexus, on Mar 21 2008, 17:17, said:

ies bucurestenii la plimbare pe el in wkd. dupa ce se termina constructia nu vad de ce nu s-ar da voie sa tranziteze auto a celor care locuiesc in complex. Aleea Teisani e f f f greu de folosit zilnic, asa ca daca nu fac ceva la drumul prin padure o sa fie destul de groasa treaba...


#31
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 22.11.2006
eu am luat 3 cam (momentan cu antecontract pana intabuleaza terenul si constructia)-abia atunci facem contractul final. Calitatea nu te da pe spate (e in stilul IMPACT), dar l-am ales pt locatia langa padure si in speranta ca or sa rezolve problema cu drumul. Overall cartierul arata aerisit si sper ca dupa ce inchid santierul la ansamblul Rubin sa se mai curete zona... acum nu avem decat sperante si nici o certitudine din pacate.

Edited by catanexus, 24 March 2008 - 10:14.


#32
mickyt

mickyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.02.2008
mi se pare curatata zona, mi s-a parut tare liniste si aer curat. si daca drumul de acces ar fi cel prin padure, chiar e impresionant. ma gandesc sa iau si eu aici, tot de 3 camere. la ce etaj ti-ai luat ? care e diferenta apartamentelor per etaje? am vazut unul la parter.


View Postcatanexus, on Mar 24 2008, 10:07, said:

eu am luat 3 cam (momentan cu antecontract pana intabuleaza terenul si constructia)-abia atunci facem contractul final. Calitatea nu te da pe spate (e in stilul IMPACT), dar l-am ales pt locatia langa padure si in speranta ca or sa rezolve problema cu drumul. Overall cartierul arata aerisit si sper ca dupa ce inchid santierul la ansamblul Rubin sa se mai curete zona... acum nu avem decat sperante si nici o certitudine din pacate.


#33
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 22.11.2006
Et.1. Dif sunt parca de suprafata si normal de pret. Ar fi bine sa le vezi pe toate sa te hot. inclusiv in cele 2 blocuri  (pozitionare stanga dreapta) pt ca difereau putin apartamentele. AStept sa vad cum se dezvolta ansamblul, dar momentan apropiere de padure si lipsa surselor de poluare (vizuala, fonica, etc.) mi se par un atu sper sa mai apara si altele. NU te astepta la calitate sa te dea pe spate ca Impact nu exceleaza aici-e facut ieftin, dar comparand cu o garsoniera de 30 ani din TItan care a ajuns la 90 KEUR.. In fine pt pretentiosi se pot cumpara cele din Baneasa dar la preturi mult mult mai mari. Mie personal Greenfield mi se pare o replica ieftina a Baneasa adresata altor categorii.

Edited by catanexus, 25 March 2008 - 11:13.


#34
mickyt

mickyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 15.02.2008
cand e termenul de finalizare ? s-a mai amanat ?

#35
maria200

maria200

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.05.2008
nici o noutate despre greenfield rubin ? in ce faza mai este ? s-a mutat cineva ? pareri ?

#36
chip2

chip2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.09.2003
Pozitionare, asa cum s-a mai scris, este Ok, chiar langa padure si la mai bine de 1.5 km de centura. Finisajele insa lasa mult de dorit. Usile sunt infioratoare. Atat cele de la intrare, cat si cele din casa. Parchetul este din cel mai prost, iar gresia si faianta alese de de vreun chior. Lispa totala de gust pentru cel care a ales finisajele. In baie au reusit performanta sa combine un gemulet de termopan cu o suprafata acoperita cu sticla nevada. Efectul este de un sinistru absolut. Ti se stripezesc dintii.

Singurul atu al cartierului este pozitia, insa si aici sunt discutii.
Accesul se poate face atat pe la podul de la intrarea in Otopeni, cat si pe langa gradina zoologica, inaintand in padure. Prima alegere este off-road pe fata Drumul este catasrofal. Am ramas intepenit cu masina prin hartoapele pline de apa. Cea de-a doua varianta (prin padure) nu a fost posibila. Cica se asfalta in ziua aia. Dar din ce am auzit sunt discutii mari in legatura cu acest acces prin padure. Terenul nefiind in proprietatea Impact si nici al primariei, ci in posesia Ocolului silvic. Nici Impactul nu se risca si in contract este stipulat accesul prin Aleea Teisani, adica pe al podul Otopeni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate