Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?
 

VW Polo Attractive 1.4

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ambra1705

ambra1705

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2007
Am un Polo Attractive 1.4 Benzina nou de putin timp(1300 km) si de vreo 2 saptamani au inceput sa se auda niste zgomote f.ciudate pe partea dreapta. Zgomotele se aud la viteze foarte mici(treapta 1 sau a2a de viteza) si in viraje foarte stranse(90 grade). Idem daca dau inapoi si trag de volan stanga/dreapta. De exemplu, cand bag sau scot masina din parcare e jale. Nici nu stiu cum sa descriu zgomotul: parca ceva ar fi agatat la rotile de pe dreapta masinii si se harsaie de cauciucuri la curbele stranse. Nu e zgomot fier pe fier. E altceva. Vazand un film la tv zilele astea, parca am auzit acelasi zgomot: era un vas pe mare care datorita furtunii s-a rupt in doua. E, zgomotul ala, de lemn care se rupea suna exact a ceea ce aud eu la masina.
Cineva mi-a spus ca a avut aceeasi problema cu un VW Golf, nou cca 6 luni de zile de la cumparare si ca e vorba de caroseria de la Vw care e facuta din bucati, ceva de genul asta. Nu ma pricep la masini deloc asa ca s-ar putea sa explic aiurea.
Am fost si in service cu ea, dar ca un facut, in ziua aia nu s-a auzit nici pas. Era mai la inceput, cand o zi se auzea zgomot, o zi nu. Acum o aud zilnic.
Pana mai ajung cu ea in service(dureaza vreo 2 saptamani sa astepti sa-ti vina randul, dupa programare), poate e cineva care stie din proprie experienta despre ce ar putea fi vorba si ce ar fi de facut. Ca deja ma scoate din sarite zgomotul asta si sa stau 6 luni(sau mai mult) si sa astept sa se "rodeze" caroseria(cum zicea prietenul meu), nu cred ca rezist.

In rest toate bune in cei 1300 km. E fasneata, aluneca frumos, e silentioasa. Consumul e peste 10 in oras.

#2
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Se aude cumva sunetul si cand tii piciorul apasat pe frana (pe loc) si tragi de volan stanga dreapta ? am auzit de cineva care a patit ceva cu niste sunete ciudate si ii intrase o bucatica de lemn intre roata si discul de frana; dar daca zici ca se aude numai in curbe , sa nu fie vreo problema la diferential. Intra pe vw-forum ca au un topic destinat sunetelor ciudate la masini.

#3
ambra1705

ambra1705

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.03.2007
Zgomotul se aude indiferent daca in momentul in care iau virajul sunt sau nu si cu piciorul pe frana. Toata treaba e sa trag de volan dreapta sau stanga pentru viraje in scurt si sa fiu in viteza mica.
Zici ca sunt intr-o barca de lemn in mijlocul marii si care scartaie la adierile de vant si valuri. Cu altceva nu-mi vine sa asociez zgmotul respectiv.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate