Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

nroute de la Garmin

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Zatoichi

Zatoichi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsubarufan, on Nov 19 2007, 12:28, said:

Sincer, ce ma deranjeaza pe mine si nu pot pricepe este de ce o parte din potentialii utilizatori de sisteme GPS insista pe Route66 sau TomTom sau altele de acest gen. Doar ca se mai gasesc 'la liber' pe net?
Nu-si pune nimeni problema ca sunt absolut inutile in Romania, cel putin la momentul actual? Ce o sa fie mai tarziu o sa vedem...Dar momentan sunt doar pe post de 'jucarie' noua daca vrei sa le folosesti in Romania, asa cum fac 95% dintre utilizatori.
De ce naiba nu pricepem odata ca daca vrem un produs bun trebuie sa platim pentru el? Bune sau mai putin bune, Igo si ROAD-ul sunt in mod clar singurele variante serioase pentru NAVIGATIE GPS in Romania. Restul sunt paleative.
Sunt toti victime ai unor tehnici de marketing fara gres: tehnica heringului rosu. Iei ceva foarte ieftin si dupa aia scoti o gramada de bani din buzunar pe consumabile. Uita-te la pretul de la imprimante. Isi face cineva iluzii ca reprezinta costul de productie + beneficiul, dupa schema comunista de economie? Nu, este un pret care sa te faca sa cumperi: demand driven economy!
Si in cazul lor nu este vorba ca n-ar avea bani, dar sunt toti conditionati psihologic sa nu dea bani pe ceva ce, candva, s-ar putea sa gaseasca gratuit pe net. Isi petrec o gramada de timp pe net, clienti captivi (si asta un termen de marketing) ai forumurilor unde spera sa gaseasca raspunsul la tot si unde li se formeaza subversiv, subliminal dorinta de a cumpara ce apare la sfarsitul fiecarui thread. Parerea mea personala este ca sunt extrem de putini oameni cu discernamant care sa treaca de etapa pretului celui mai mic la un nivel superior. In Romania inca se vand produse care spun cu litere mari si groase: "strazile principale din tarile cutare si cutare". Vorba unui cunoscut al meu: orice marfa isi are clientul ei. Si un lucru pe care l-am invatat din proprie experienta: in vanzari, trebuie sa vinzi, nu sa iti judeci clientii :-)

#20
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007
Imi place, se incinge treaba pe aici.

#21
subarufan

subarufan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,615
  • Înscris: 20.09.2006

View Postnicuabc, on Nov 19 2007, 17:19, said:

Imi place, se incinge treaba pe aici.
Eu unul nu mai postez nimic off-topic ca si asa am deviat destul de mult de la subiectul omului.
@nicuabc - nu s-a incins nimic, dar cateodata (rar din fericire) ma apuca si pe mine dracii pe 'rautatea' unora si pe modul de gandire al romanilor in general. Am putea discuta despre asta la nesfarsit dar nu este locul aici.

#22
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007
[quote name='subarufan' date='Nov 19 2007, 18:44' post='3672645']
Eu unul nu mai postez nimic off-topic ca si asa am deviat destul de mult de la subiectul omului.
@nicuabc - nu s-a incins nimic, dar cateodata (rar din fericire) ma apuca si pe mine dracii pe 'rautatea' unora si pe modul de gandire al romanilor in general. Am putea discuta despre asta la nesfarsit dar nu este locul aici.
[/quote

Omul si-a primit raspunsul despre nRoute dar e atata plictiseala pe aici ca mi-e dor de zilele cand ne luptam in format electronic, cat despre hack sunt multe de spus dar nu rezolvam nimic.

Edited by nicuabc, 19 November 2007 - 19:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate