Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Platinum Vitan Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
878 replies to this topic

#37
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 Oratiu, on Feb 18 2008, 19:58, said:

mie ideea de tower imi repugna total. la primul cutremur esti in pericol de moarte... it completely SUCKS
dap...cum sa nu...gandesti ca bunica....la un bloc turn fundatia este alta, standardeled de constrctie sunt altele.. verifica si tu garantia la cutremur la un bloc turn si la un bloc mic

Edited by emilianm, 19 February 2008 - 10:33.


#38
Luc1an

Luc1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 15.05.2004
@oratiu: Din ciclul "hai sa postam sa ne bagam in seama"... daca ai ceva constructiv de spus, esti binevenit
@emilianm: inteleg ca o sa fim vecini? :)

#39
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 Luc1an, on Feb 19 2008, 10:46, said:

@emilianm: inteleg ca o sa fim vecini? :)
nop...doar ca am vrut sa ii raspund ca parca o vedeam pe bunicamea cand am citit acolo....

#40
Luc1an

Luc1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 15.05.2004

 emilianm, on Feb 6 2008, 11:47, said:

da momentan este parf, sunt o graoaza de magazine de faianta gresie etc..., dar cred ca in viitorul nu pre aindepartat o sa se curete complet
puz-ul zonei si pretul terenului nu o sa mai fie avantajos pentru un vanzator de gresie... :)
in alta ordine de idei ...zona este foarte aproape de centru....parcuri,metru, mall, dambovita, in imediata apropiere ....este in inelul 0 al capitalei si putine cartiere rezidentiale noi se pot lauda cu o pozitie asemanatoare...
Deja au disparut cei cu gresia / faianta de pe partea dreapta a drumului, cum urci dinspre dimbovita spre intersectia cu calea vitan, dupa ce se trece de biroul de vanzari Vitan Towers.

#41
Andrei29

Andrei29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.11.2007

 Luc1an, on Feb 19 2008, 11:50, said:

Deja au disparut cei cu gresia / faianta de pe partea dreapta a drumului, cum urci dinspre dimbovita spre intersectia cu calea vitan, dupa ce se trece de biroul de vanzari Vitan Towers.

Urmeaza sa se faca un imobil de birouri acolo, unde au demolat. Langa Vitan Platinum se construieste un alt complex, facut de o firma de investitii americana. in ianuarie 2010 zona Mihai Bravu va avea alta valoare, va fi printre putinele cartiere din Bucuresti unde vor fi numai blocuri noi, apartamente si birouri. Esti in centru, nu afara din Bucuresti

Tungal Metrou sunt o firma foarte mare si au referinte foarte buna, eu cunosc cel putin alte 12 imobile construite de ei

#42
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 Andrei29, on Feb 20 2008, 00:07, said:

in ianuarie 2010 zona Mihai Bravu va avea alta valoare, va fi printre putinele cartiere din Bucuresti unde vor fi numai blocuri noi, apartamente si birouri. Esti in centru, nu afara din Bucuresti

exact..asta mi s-a parut si mie interesant la cartierele din zona asta ca este singurul loc un bucuresti unde est la 2 km de centru , ai metrou ai iesiri al toate bulevardele principale spre N,S,V,Centru si duap aia Est si cand vei iesii pe geam nu vei vedea blocuri comuniste de jur imprejur....
B)
asta este doar un exemplu de proiect propus pentru zona aia, pozitie fosul abator , in fata la Asmita,foarte aproape de Vitan Towers sio Vitan Residence Proiect Vacaresti, cu puz acesta  ;)

Edited by emilianm, 20 February 2008 - 19:01.


#43
samprasfan03

samprasfan03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.02.2008

 emilianm, on Feb 20 2008, 18:59, said:

exact..asta mi s-a parut si mie interesant la cartierele din zona asta ca este singurul loc un bucuresti unde est la 2 km de centru , ai metrou ai iesiri al toate bulevardele principale spre N,S,V,Centru si duap aia Est si cand vei iesii pe geam nu vei vedea blocuri comuniste de jur imprejur....
B)
asta este doar un exemplu de proiect propus pentru zona aia, pozitie fosul abator , in fata la Asmita,foarte aproape de Vitan Towers sio Vitan Residence Proiect Vacaresti, cu puz acesta  ;)


Stiu ca nu e on topic, dar e in aceeasi zona: fratilor, mai stiti ceva de Vitan Residence?
Vad ca ma agit singur pe topicul de la Vitan Residence...chiar nu e nimeni interesat sa cumpere acolo?
Inchei aici....ca sa nu ma injurati ca nu vb de Vitan Towers....o sa continuu cu vesti noi acolo ...

#44
molip

molip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 29.02.2008
BUna,

Care este deadline-ul estimat de cei de la PlatinumTowers pentru blocurile A & B ?

Mersi!

#45
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
la numarul de telefon si adresa de mail de pe site nu raspunde nimeni. are cineva lista de preturi pentru apartamentele de 3 camere?

#46
Andrei29

Andrei29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.11.2007

 molip, on Feb 29 2008, 10:04, said:

BUna,

Care este deadline-ul estimat de cei de la PlatinumTowers pentru blocurile A & B ?

Mersi!

Initial blocurile A si B trebuiau sa fie gata in dec 2008 si C si D in octombrie 2009. Acum toate blocurile vor fi gata in octombrie 2009 ( oficial), dar eu cred ca o sa ma mut prin ianuarie - februarie 2010, nu cred ca termina mai devreme

 bacu, on Feb 29 2008, 11:55, said:

la numarul de telefon si adresa de mail de pe site nu raspunde nimeni. are cineva lista de preturi pentru apartamentele de 3 camere?

Au biroul de vanzari pe Mihai Bravu, intre Calea Vitan Si Splaiul Unirii. Ultima data cand am vorbit cu ei ( de curiozitate), acum 2 saptamani, pretul la 3 camere incepea de la 161.000 Euro + Tva, pentru metoda de plata 25% avans si restul la final, si garajul separat, optional, 11.000 Euro + TVA

#47
bacu

bacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.02.2007
multumesc!

#48
Luc1an

Luc1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 15.05.2004

 Andrei29, on Feb 20 2008, 00:07, said:

Urmeaza sa se faca un imobil de birouri acolo, unde au demolat. Langa Vitan Platinum se construieste un alt complex, facut de o firma de investitii americana. in ianuarie 2010 zona Mihai Bravu va avea alta valoare, va fi printre putinele cartiere din Bucuresti unde vor fi numai blocuri noi, apartamente si birouri. Esti in centru, nu afara din Bucuresti
Tungal Metrou sunt o firma foarte mare si au referinte foarte buna, eu cunosc cel putin alte 12 imobile construite de ei

Ce complex, unde anume se va construi linga Vitan Platinum?
@Andrei29: ce apartament ai cumparat?

#49
fixg

fixg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.03.2008
probabil cel mai prost complex in parerea mea

#50
Luc1an

Luc1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 15.05.2004
Te rugam, lumineaza-ne! De ce e cel mai prost?

#51
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Luc1an, on Mar 2 2008, 22:48, said:

Te rugam, lumineaza-ne! De ce e cel mai prost?
nu mai poate sa te lumineze, dar te luminez eu : pentru ca nu e in bulgaria  B)

#52
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004
cateva poze facute de mine in ianuarie 2008 la santierul constructiei

Attached File  Romania_decembrie_2007_588.jpg   249.73K   64 downloadsAttached File  Romania_decembrie_2007_589.jpg   256.77K   62 downloads9.jpg]Attached File  Romania_decembrie_2007_590.jpg   272.66K   70 downloadsAttached File  Romania_decembrie_2007_591.jpg   266.39K   58 downloads07_591.jpg]

#53
Luc1an

Luc1an

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 15.05.2004
Intre timp lucrarile au avansat, la blocul A au aparut deja armaturile pentru stilpii de la parter.
Am trecut duminica dimineata pe acolo.

#54
Andrei29

Andrei29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.11.2007

 Luc1an, on Mar 2 2008, 17:34, said:

Ce complex, unde anume se va construi linga Vitan Platinum?
@Andrei29: ce apartament ai cumparat?

Am luat 2 camere, model D4 si garaj. Langa, se construieste Vitan Residence, un pic mai slabut, fara spatiu verde. Parerea mea..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate