Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Problema Age OF empires 3 Multiplayer Direct IP

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
Am incercat cu un prieten sa jucam Age Of Empires III ( simplu sau asian dynasties sau warchief) , dau acolo la direct IP bag IP`ul dau connect imi da eroare ceva cu "Version Mismatch" si nu reusesc sa joc.
Cu Hamachi nu apare serveru ! :(

stiti vreo solutie ?

multumesc

#2
MyKeY

MyKeY

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.06.2007

View PostBabBardel, on Nov 8 2007, 13:48, said:

Am incercat cu un prieten sa jucam Age Of Empires III ( simplu sau asian dynasties sau warchief) , dau acolo la direct IP bag IP`ul dau connect imi da eroare ceva cu "Version Mismatch" si nu reusesc sa joc.
Cu Hamachi nu apare serveru ! :(

stiti vreo solutie ?

multumesc

Si eo am aceasi problema...:(

Edited by MyKeY, 08 November 2007 - 13:56.


#3
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Probabil versiunea de joc a serverului nu corespunde cu versiunea care o aveti voi. Aflati ce versiune are userul respectiv si cautati patch-ul la joc cu versiunea respectiva. Spor la joc.

#4
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
Poti fi putin mai explicit ! Tu ai reusit sa joci ? cu ce versiune de patch ?
Avem amandoi aceeasi versiune, am mai incercat cu unul ! Am instalat din nou ! Deci am incercat versiunea 1.0 vs 1.0 ! si 1.12 cu 1.12 ! tot asta da !
Serverul e facut de unul din noi !

#5
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
deci.. puneti-va amandoi aceasi versiune de patch la joc

#6
BabBardel

BabBardel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 14.07.2005
am pus ma ! nu cred ca are legatura :( ! Astept alta solutie :(

#7
aleyan97

aleyan97

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.12.2007
;) stiu foarte bine sa joc age of empire III.pe cel cu asia l-am jucat doar dou saptamani deoarece sunt pedepsit si momentan nu pot juca.dupa ce mi se termina pedeapsa voi juca din nou.voi fi rus.la  age of empire III daca eram rus ii bateam pe toti.sunt cei mai tari.atat am avut de spus.daca ma primiti printre voi va rog sa imi spuneti.

#8
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 28.05.2006
am incercat sa joc si eu AGE3 via Direct IP :) din cate am citit pe alte forumuri se pare ca nu are suport Direct IP :) deci ii optiune de umplutura :) am vazut pe undeva nishte patch-uri da nu le-am incercat

Deci nu are suport pt Direct IP... faza aia cu Direct IP ii un fel de filtru pt jocurile din lan.

Edited by add2005, 23 December 2007 - 19:48.


#9
codrutgabi

codrutgabi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.02.2011
tmie nu imi apare cum iti scrie tie...eu dau la multiplayer lan la direct ip pag ip colegului si degeaba :D la host game...nici atat....deci nu stiu ce sa mai fac daca reusesc sa aflu revin cu un mesaj bft

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate