Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Diablo 2 help !

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006
Salutare ! Din capu locului vreau sa precizez ca sunt un novice in ce priveste RPG - rile , de aceea am sa va rog sa nu rideti prea tare si daca vreti sa ma ajutati. Sint in actul doi la sfirsit, joc cu barbarian si am level 25. Problema e ca nu reusesc sa termin ultima misiune cea cu semnul O , mormintul lui Tal Rasa sau ceva de genu asta. Am trecut de toate portalurile am amorit totul, dar cind ajung la ultimul mormint cel cu semnul O la intrare si inaintez in el la ultima camera unde sunt toate cele 7 semne imi spune imposible. Ce am gresit sau ce nu am facut ?

#2
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
In mijlocul celor 7 semne este un soclu rotund unde trebuie sa pui Horadric Staff. Asta, daca nu`l ai, se obtine in Horadric Cube din Viper Amulet si  Staff of Kings. Joci online sau single player?

#3
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006
info aici

Bosul este unul destul de greu; spatiu mic de miscare; cold attack. O sa vezi.

Edited by claus_S, 06 November 2007 - 14:29.


#4
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006
Multumesc , Am reusit sa trec la actul 3 datorita voua

#5
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006

View Postmnezo, on Nov 6 2007, 14:24, said:

In mijlocul celor 7 semne este un soclu rotund unde trebuie sa pui Horadric Staff. Asta, daca nu`l ai, se obtine in Horadric Cube din Viper Amulet si  Staff of Kings. Joci online sau single player?
Mersi.  Joc doar single player , nu ma pricep sa joc si online , deocamdata. E mai fain ?

#6
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View Postalcazd, on Nov 6 2007, 22:48, said:

Mersi.  Joc doar single player , nu ma pricep sa joc si online , deocamdata. E mai fain ?
Da e mult mai frumos....Eu lam terminat singel player...si credeam ca am ceva experienta....dar cand am ajuns pe net eram paralel  :D
Acu am ajuns departe si acolo si pot sa spun ca acum stiu foarte multe despre acest  joc...am multe char de peste lvl 90.E mult mai misto inveti noutati faci duel(pvp) e marfa acu incearca singur..si o sa vezi

#7
alcazd

alcazd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.10.2006
Am ajuns la ce cred eu ca ar fi finalul , atunci cind trebuie sa ma bat cu Diablo, dar ma face in citeva secunde . Care-i smecheria ca am pirdut toti banii si mi-am vindut si hainele de pe mine de cite ori m-a omorit

#8
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View Postalcazd, on Nov 15 2007, 16:01, said:

Am ajuns la ce cred eu ca ar fi finalul , atunci cind trebuie sa ma bat cu Diablo, dar ma face in citeva secunde . Care-i smecheria ca am pirdut toti banii si mi-am vindut si hainele de pe mine de cite ori m-a omorit

Smecheria ii sa mergi pregatit. Si pune magic rezist pe tine. Si am inpresia ca lvl-ul tau este cam mic pentru diablo.

Ai reusit sa deschizi toate cele 5 porti si sa te bati cu el ? Si nu este finalul stai linistit. Mai ai inca 2 orase apoi.

#9
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Nu stiu daca stiti deja, daca apasati "Enter" in timpul jocului si scrieti "/players 8" ar trebui sa va apara un mesaj "Player set to 8", asta inseamna ca jucati cu dificultatea a 8 jucatori, bineinteles, puteti sa bagati orice player pana la 8, veti face experienta mai multa, mai repede, creaturile vor fi mai greu de omorat, dar experienta va fi mai multa...Astfel, puteti ajunge la Diablo cu un level mai mare...Bafta!

#10
WizardAly

WizardAly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 06.12.2006

View Postclaus_S, on Nov 15 2007, 16:37, said:

Smecheria ii sa mergi pregatit. Si pune magic rezist pe tine. Si am inpresia ca lvl-ul tau este cam mic pentru diablo.

Ai reusit sa deschizi toate cele 5 porti si sa te bati cu el ? Si nu este finalul stai linistit. Mai ai inca 2 orase apoi.
Diablo este  in actul 4.Puneti magic rez sai ai full rez fire in special.Puneti o arma sau mai bine doua cu un dmg bunicel si foloseste ww.Sa ai la tine mana si life potiuni sau revuneration cel mai bine.Daca il bati treci in act 5 si ultimu ;)

#11
vector5

vector5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.11.2007
ca sa`l bati (cât de cât) usor pe Diablo iti trebuie minim lvl 32 + mercenar. Referitor la mercenar,ia`ti din actu`III, cu specialitate`n "ice"(gheata) ca sa`l incetineasca(pe diablo). Pe lânga astea, când Diablo dã cu focu`ãla rosu...fugi (te omoarã cam in 4 sec). Bafta!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate