Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
24h2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Probleme sistem audio mașina
 Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul
 Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon
 installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono
 

Protectia minorilor???

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
De cate ori ma uit la TV si vad un reportaj de prin tzarishoara noastra, observ ca imaginile cu minori sunt cenzurate. De ce dracu? Ma enerveaza la culme. Mai ales cand arata tot felu de ciori si aurolaci. Voi ce parere aveti?

#2
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
probabil, sa nu aiba probleme la scoala

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
personal sunt de acord ca tine, dar legea nush care cu privire la protectia minorilor promite televiziunilor ditai amendele si suspendarea licentei de emisie daca nu cenzureaza fetele minorilor prezentati, atat victime cat si faptasi.

#4
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Cel mai tare ma ataca atunci cand cenzureaza fetzele unor nenorociti care au comis nu stiu ce crima. Saracii de ei, ii protejeaza!!!

#5
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Ce-ai patit  necronomikon...
Nu-ti ajunge cate ciori si cati aurolaci ne inconjoara?
Mai vrei sa ii vezi la televizor (fie ei minori sau nu)?

#6
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Cu tot respectu, du-te si te plimba Broly

#7
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
este normal intr-o tara civilizata sa nu arati imagini cu persoane care nu si-au dat acordul sa fie filmate

cat despre minori o asemenea reglementare este in totala concordanta cu prevederile europene si mi se pare normal ca minorii sa fie protejati si asa CNA a facut furori la un congres al cenzorilor de televiziune din europa cand a aratat un montaj cu scene din reportajele de la stirile televiziunilor din romania

#8
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Ai perfecta dreptate. Tocmai am stins televizorul si ma pregatesc sa ies la o plimbare...

#9
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004

Quote

Originally posted by madman2711
este normal intr-o tara civilizata sa nu arati imagini cu persoane care nu si-au dat acordul sa fie filmate


Ai oarecum dreptate, dar asta ar insemna sa cenzureze fetzele tuturor oamenilor de pe strada, in reportaje. Caci eu, de exemplu, nu doresc sa mi se vada mutra la TV atunci cand vin niste idioti cu camera sa-mi ia interviu sau care filmeaza pe strada si ma prind in cadru. Pot sa-i dau in judecata pt asta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate