Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Ajutati-ma cum sa intru in card ca nu merge

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
mai baieti ajutati-ma si p mine, va rog eu...deci am avut un card 512 mmc, l-am pierdut, am cumparat alt card MMC Mobile 1gb, bun, am venit acasa cu cardu, am instalat nokia pc suite ca sa fac transferu muzica poze si aplicatii din pc in telefon prin usb, dar eroare la driveru pentru usb...in fine deci nu merge prin usb, acuma am bagat cardu in unitatea d la pc, are un spatiu special pcu in care bagi cardu...bun, am bagat cardu, ai am transferat niste muzica si niste kituri d instalare...fxplorer, smartmovie, ca sa intru cu fxplorer si sa instalez kiturile din telefon...treaba e ca muzica si pozele sunt in media, adica cardu l recunoaste, dar kiturile d instalare ale aplicatiilor nu pot sa le gasesc nici in manager, nici in images, ca am bagat in images un kit ca sa vda daca il gaseste, acuma s-ar putea sa nu fie compatibil cardu ? adica muzica o recunoaste, dar celelalte nu pot sa le gasesc si nici nu pot accesa cardu ca nu am fxplorer ca sa intru in card ? any solution ?

#2
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Nu cardu e problema, odata vazut de telefon e compatibil. Cind ai introdus cardul nou in telefon trebuie sa il formatezi (cu telefonul), apoi ar trebui sa poti si sa il si sincronizezi cu PC-ul si ar trebui sa iti si gasesti lucrurile pe el.

#3
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
am reusit pana la urma...cardu era pentru aparte si camere video, recunostea doar foto si video, am fost si l-am schimbat...am cumparat altu pentru telefon special...acuma merge...

topic closed

Edited by Filip_pine, 04 November 2007 - 17:25.


#4
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
cum adica special ??

#5
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
adica e pentru telefoane, nu pentru camere foto si video...accepta si   aplicatii...

Edited by Filip_pine, 05 November 2007 - 00:34.


#6
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007

View PostFilip_pine, on Nov 5 2007, 00:34, said:

adica e pentru telefoane, nu pentru camere foto si video...accepta si   aplicatii...


Asa ceva nu am mai auzit... Poate nu era Dual Voltage, dar atunci nu mergea deloc. Asta deja tine de misticism... Un card care merge normal inghite orice, dar eventual trebuie formatat in deviceul in care trebuie folosit.

#7
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
era  special pentru aparate foto si video...mergea in telefon dar accepta numai foto si video...  ai vazut tu pana acuma aparat foto cu navigatie gps ? deci daca vroiam sa instalez tom tom p card nu recunostea formatu .sis...

#8
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
OK, Filip, nu am vrut sa fiu arogant, sper ca nu te-am suparat. Ideea e ca dupa mintea mea, explicatia asta nu are sens. Un card de memorie inghite orice ii dai. Accepta chiar si fisiere corupte sau cu extensia schimbata. El nu proceseaza datele, doar le memoreaza. Ce spui tu ma duce cu gindul la formatare. Multe telefoane si eu banuiesc ca ai ceva cu Symbian, deci al tau da, creaza o structura de directoare pe card, numai asa pot fi citite corect fisierele. Trebuia formatat acel card in telefon inainte de a incepe orice treaba cu el. In fine! Bine ca merge! :)

#9
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
l-am formatat inainte si tot degeaba...chetia e p cutia cardului arata ca e pentru apare foto...adica arata un aparat foto...tipa dacolo mi-a zis ca merge si pentru telefon...da, mergea dar ti-am zis...recunostea doar foto si video, pentru ca era pentru camere video si aparate foto...dar mergea in telefon...doar ca nu recunostea aplicatii...

#10
beo

beo

    goldmember

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,887
  • Înscris: 03.05.2007
Multumesc pentru explicatii, e nou pentru mine, o sa caut sa aflu mai multe detalii.

#11
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
topic closed

Edited by Filip_pine, 07 November 2007 - 22:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate