Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Despre FILATELIE

  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#19
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
in beci cu termitele

#20
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Vrea cineva sa facem schimb?
( bineinteles ca necronomikon se exclude )

#21
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
Da, io :D

#22
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Tu nu stii sa citesti?

#23
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Cred ca mai am si eu vreo 7-8 clasoare si vreo cateva plicuri cu timbre risipite si care ar trebui aranjate, dar nu mai am timpul necesar sa le si aranjez, cel putin nu acum. Eram abonat pe vreme lui Ceausescu la posta si cumparam serii intregi cu colite netampilate. Eu spun ca au ceva valoare la ora actuala, chiar daca cineva spunea sa nu ne facem iluzii... Am si eu niste cataloage cu timbrele romanesti pana prin 88 mi se pare si cu preturile la (la data respectiva). Oricum nu le vand, nu inca cel putin... Mai pot sta inca vreo 10 ani in biblioteca ca de mancare sigur nu o sa ceara...
Totusi un schimb ar putea fi luat in considerare, daca am in vedere unele dubluri, dar trebuie sa ajung acasa intai si dupa aceea... Cine vrea sa tina legatura pana atunci, o putem face prin email

Comy

#24
Comy

Comy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 21.12.2001
Cred ca mai am si eu vreo 7-8 clasoare si vreo cateva plicuri cu timbre risipite si care ar trebui aranjate, dar nu mai am timpul necesar sa le si aranjez, cel putin nu acum. Eram abonat pe vreme lui Ceausescu la posta si cumparam serii intregi cu colite netampilate. Eu spun ca au ceva valoare la ora actuala, chiar daca cineva spunea sa nu ne facem iluzii... Am si eu niste cataloage cu timbrele romanesti pana prin 88 mi se pare si cu preturile la (la data respectiva). Oricum nu le vand, nu inca cel putin... Mai pot sta inca vreo 10 ani in biblioteca ca de mancare sigur nu o sa ceara...
Totusi un schimb ar putea fi luat in considerare, daca am in vedere unele dubluri, dar trebuie sa ajung acasa intai si dupa aceea... Cine vrea sa tina legatura pana atunci, o putem face prin email

Comy

#25
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Comy, bineinteles ca au o anumita valoare, dar nu atat de mare cum s-ar crede.
  Cu placere as face schimb cu tine.

#26
galiev

galiev

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.07.2004
Eu nu mi-am mai luat timbre de pe vremea lui Ceao cand era 8 mii la tutungerie plicul...

#27
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Nu mai colectioneaza nimeni altcineva timbre?

#28
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Eu colectionez bancnote si monede. Am si timbre, si cateva colite, mai vechi si mai noi (ultima este cea cu invitarea romaniei in NATO). Timbre nu mai colectionez, pe primul loc aflandu-se colectarea de bancnote si monede, cat mai antice (am mai multe din Imperiul Roman). Sursa cea mare de aprovizionare? www.okazii.ro Vezi ca exista si filatelie acolo, si chiar sunt multe licitatii (679! la http://www.okazii.ro...logID=290&city=).

#29
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
io am o groaza.. nu am mai deschis clasoarele din liceu (sper ca mai am deci)... am si de alea vechi de pe timpul regalismului (multe din ele sunt de alea mici de corespondenta)  regele Mihai e la putere (in clasor)...  le-am insirat o data... o camera si 2 holuri pline de timbre... aa de asemenea am si serii cu colite majoritatea de prin anii 90... am si cataloagele alea rosii (pana in 96-97 cred)

am fost un pasionat!  

aaa si nu le dau! le tin pt copii! ai altora ca io nu-mi fac! :D

#30
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Merci mult Africane, nu stiam de asta.

@add - poate facem schimb...?

#31
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Merci mult Africane, nu stiam de asta.

@add - poate facem schimb...?

#32
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
no way Jose!  ti-am zis ca le tin acolo... (sper sa nu scape termitele la ele)  le-am adunat cu prea multa truda ca sa le dau... (tu tre sa stii chestia asta)...

#33
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Stiu foarte bine, dar cred m-ai inteles gresit - nu ti-am spus sa mi le dai mie, ti-am propus sa facem schimb (in general acest lucru se face cu dublurile).
Dar daca spui ca vrei le pastrezi  acolo si sa nu te ocupi de ele - no problem! Nu te mai stresez... :D

#34
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
a scuze...  n-am citit atent! in primul rand nu am timp de timbre acum si apoi sunt acasa la ai mei si io-s in bucuresti...  ar fi prea multa bataie de cap

#35
Broly

Broly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.06.2004
Inteles.
Daca te razgandesti, ma gasesti pe aici...

#36
altcineva ix

altcineva ix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.07.2004
Am vreo 300 de timbre, de toate felurile, de toate natiile.

Totusi, poate ma lamureste si pe mine cineva: ce e colita ?
(evident, nu problema medicala, ci cea care are legatura cu filatelia).

Multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate