Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Radio Scanner si Frecventele Alocate In Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
705 replies to this topic

#55
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postradu_moto, on Jun 16 2008, 13:51, said:

Am manualul, ii pot face poze si le uploadez dar va dura o zi doua, am acum de facut o lucrare de dizertatie, si nu prea am timp dar imi fac si pun poze cu manualul daca te ajuta ....

Daca nu iese prea mare trimite-l te rog pe

[email protected]

Cu stima,

Cata

#56
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postvideosuzy, on Jun 16 2008, 18:02, said:

Daca nu iese prea mare trimite-l te rog pe

[email protected]

Cu stima,

Cata


Am rezolvat cu firma de unde l-am cumparat. Mi-au trimis manualul PDF si sunt absolut incantat de facilitatile oferite de aparat...

Cu stima,

Cata

#57
MPS

MPS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 26.09.2006
Buna ziua,
Am si eu un scanner destul de vechi un relistic da nu stiu ce model. Are doar 10 canale pe care pot eu sa introduc frecvente dar nu stie sa scaneze o gama de frecvente de ex de la 108 la 110.
Ma bate gandu sa il scjimb cu un uniden BC92XLT pt ca vreau sa am si airband ceea ce actualul nu are. Deocamdata stiu cateva frecvente intre 161-163, foarte interesante de altfel, aseara in timp ce eram in masina stiam ca inainte de prelungiri era 1-1 olanda-rusia.
Ce vreau eu sa va rog in special pe kavaler77, dar si altii care stiu, mai multe si frecvente "interesante".
Din pacate cred ca am prea putine posturi si nu pot sa dau PM.
Multumesc

LE: acum am vazut cum si de unde se pot da PM. si cred ca pot sa dau

Edited by MPS, 22 June 2008 - 19:10.


#58
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Salut la toata lumea....Am o mare rugaminte!Am cumparat din targ(de la vitan)2 statii de emisie receptie Motorola GP680.Nu sunt noi,dar am dat un pret bun pe ele...Dupa cum arata sunt destul de "pricopsite",dar nu stiu pe ce frecventa sunt,merge doar sa vb intre ele,si asta doar pe distante scurte(1-2km maxim).Acum rugamintea mea catre voi,care vad ca va pricepeti oricum mai mult decat mine,este daca pot seta aceste statii pe frecventa CB,ma intereseaza aia mai mult a tiristilor,pentru masina.Dupa cate am citit eu pe instructiunile lor(am gasit un pdf)acolo scria ca pot fi programate electronic pe anumite frecvente.....Ma poate ajuta cineva??Sau ma poate indruma catre un service ,ceva care sa mi le seteze???Cine ma poate ajuta il rog sa-mi dea un buzz pe mess(george_eu69),ca mesul il tin deschis tot timpul(si la munca),si vad mai repede mesajul....Multumesc mult....

                     p.s:dau o bere cui ma ajuta!!!! :thumbup:

#59
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postgeorge_eu25, on Jun 24 2008, 23:05, said:

Salut la toata lumea....Am o mare rugaminte!Am cumparat din targ(de la vitan)2 statii de emisie receptie Motorola GP680.Nu sunt noi,dar am dat un pret bun pe ele...Dupa cum arata sunt destul de "pricopsite",dar nu stiu pe ce frecventa sunt,merge doar sa vb intre ele,si asta doar pe distante scurte(1-2km maxim).Acum rugamintea mea catre voi,care vad ca va pricepeti oricum mai mult decat mine,este daca pot seta aceste statii pe frecventa CB,ma intereseaza aia mai mult a tiristilor,pentru masina.Dupa cate am citit eu pe instructiunile lor(am gasit un pdf)acolo scria ca pot fi programate electronic pe anumite frecvente.....Ma poate ajuta cineva??Sau ma poate indruma catre un service ,ceva care sa mi le seteze???Cine ma poate ajuta il rog sa-mi dea un buzz pe mess(george_eu69),ca mesul il tin deschis tot timpul(si la munca),si vad mai repede mesajul....Multumesc mult....

                     p.s:dau o bere cui ma ajuta!!!! :thumbup:


Sunt statii ce functioneaza doar in benzile VHF/UHF neputand fi programate pentru CB.

Frecventele pe care poate fi setata G680 sunt totusi destul de "interesante": Politia (162.725,162.850,163.850,172.225) insa pentru asta trebuie sa apelezi la persoana specializata (nu pe "genunchi" cum se spune) si nu in ultimul rand comporta un risc foarte mare folosirea statiilor pe frecventele de mai sus pentru ca intri sub incidenta legii.
Evident ca pot fi programate si pe PMR 446Mhz, frecventa libera insa..parca e pacat de Dumnezeu sa folosesti statiile acestea pe o frecventa pe care poti sa folosesti statii de 2 bani din Carrefour.

Daca te intereseaza o portabila in CB iti pot oferi un troc:

Statia ALAN 42 Multi Plus contra perechii tale de MOTOROLA.

Statia este aceasta,

http://www.midland.r...m-portabila.php

Noua cu toate accesoriile si certificat de garantie.

Cata

Edited by videosuzy, 24 June 2008 - 22:23.


#60
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View Postvideosuzy, on Jun 24 2008, 23:21, said:

Sunt statii ce functioneaza doar in benzile VHF/UHF neputand fi programate pentru CB.

Frecventele pe care poate fi setata G680 sunt totusi destul de "interesante": Politia (162.725,162.850,163.850,172.225) insa pentru asta trebuie sa apelezi la persoana specializata (nu pe "genunchi" cum se spune) si nu in ultimul rand comporta un risc foarte mare folosirea statiilor pe frecventele de mai sus pentru ca intri sub incidenta legii.
Evident ca pot fi programate si pe PMR 446Mhz, frecventa libera insa..parca e pacat de Dumnezeu sa folosesti statiile acestea pe o frecventa pe care poti sa folosesti statii de 2 bani din Carrefour.

Daca te intereseaza o portabila in CB iti pot oferi un troc:

Statia ALAN 42 Multi Plus contra perechii tale de MOTOROLA.

Statia este aceasta,

http://www.midland.r...m-portabila.php

Noua cu toate accesoriile si certificat de garantie.

Cata
ba cata ma cam ispitesti,singura chestie e ca eu am dat pe ele 200e,cu un singur docking station(deci tre sa le incarc pe rand),da nu ma deranjeaza.pe cand midlandul la liber vad ca e 5 mil....Ala ceruse initial 10 mil,da arata destul de bine(nu lovite sau sparte....,doar bateria la una tine cam putin,1 zi).Mi-a mai dat o baterie de rezerva da si aia e cam "terminata".M rog,ideea e ca eu as vrea sa fac ceva cu astea,dar daca nu resusesc ma mai gandesc la propunerea ta!Apropo cam ce pot face mai interesant cu ele????Asta daca in cb nu merg....

Edited by george_eu25, 24 June 2008 - 22:51.


#61
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postgeorge_eu25, on Jun 24 2008, 23:33, said:

ba cata ma cam ispitesti,singura chestie e ca eu am dat pe ele 200e,cu un singur docking station(deci tre sa le incarc pe rand),da nu ma deranjeaza.pe cand midlandul la liber vad ca e 5 mil....Ala ceruse initial 10 mil,da arata destul de bine(nu lovite sau sparte....,doar bateria la una tine cam putin,1 zi).Mi-a mai dat o baterie de rezerva da si aia e cam "terminata".M rog,ideea e ca eu as vrea sa fac ceva cu astea,dar daca nu resusesc ma mai gandesc la propunerea ta!Apropo cam ce pot face mai interesant cu ele????Asta daca in cb nu merg....

Pai am expus mai sus...Poti asculta ce vorbesc autoritatile insa....riscul e imens, dupa cum banuiesti, pentru ca nu au principiul scanner-ului, ele fiind totusi statii de emisie-receptie.

Momentan sunt sigur ca lucreaza pe o frecventa in care nu prea auzi miscare insa...atat. Ce poti face cu ele? Sincer? Nu stiu, pentru ca aplicabilitatea lor e preponderent guvernamentala, pentru "uz caznic" existand jucarii mult mai ieftine.

Daca chiar te intereseaza sa folosesti banda publica CB (arunca-ti un ochi si pe forumul http://forum.softped...;#entry4798619) atunci ai doua posibilitati:

1. statie mobila (cea care se monteaza pe masina);
2. statie portabila (ca cea pe care ti-am oferit-o ca troc).

Cu stima,

Cata

#62
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008

View Postvideosuzy, on Jun 24 2008, 23:59, said:

Pai am expus mai sus...Poti asculta ce vorbesc autoritatile insa....riscul e imens, dupa cum banuiesti, pentru ca nu au principiul scanner-ului, ele fiind totusi statii de emisie-receptie.

Momentan sunt sigur ca lucreaza pe o frecventa in care nu prea auzi miscare insa...atat. Ce poti face cu ele? Sincer? Nu stiu, pentru ca aplicabilitatea lor e preponderent guvernamentala, pentru "uz caznic" existand jucarii mult mai ieftine.

Daca chiar te intereseaza sa folosesti banda publica CB (arunca-ti un ochi si pe forumul http://forum.softped...;#entry4798619) atunci ai doua posibilitati:

1. statie mobila (cea care se monteaza pe masina);
2. statie portabila (ca cea pe care ti-am oferit-o ca troc).

Cu stima,

Cata
Ma mai gandesc si iti dau un raspuns...vezi ca iti bagasem adresa de mess la mine...Sunt paralel cu statiile astea si de-aia vreau sa ma mai documentez un pic....Oricum mai mult ca sigur ne mai vedem pe-aici...

#63
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

View Postvideosuzy, on Feb 2 2008, 17:43, said:

La aceeasi bani (diferenta e nesemnificativa) eu as prefera asa ceva:

http://www.midland.r...-with-radio.php
Salut dar despre aceasta scula ce zici? http://www.mondoplas...p?pg=ft&id=2844. Merita (caracteristici, calitat/pret samd) mai mult cea de la midland sau aceasta.

PS Exista un scaner ca cele de mai sus care poate emite in CB de 27 ?
PS 1 Daca montez pe masina o antena pt CB o pot folosi la scanerul ce urmeaza sa-l achizitionez oricare ar fi el?

Edited by dannastase, 28 June 2008 - 15:41.


#64
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postdannastase, on Jun 28 2008, 16:29, said:

Salut dar despre aceasta scula ce zici? http://www.mondoplas...p?pg=ft&id=2844. Merita (caracteristici, calitat/pret samd) mai mult cea de la midland sau aceasta.

PS Exista un scaner ca cele de mai sus care poate emite in CB de 27 ?
PS 1 Daca montez pe masina o antena pt CB o pot folosi la scanerul ce urmeaza sa-l achizitionez oricare ar fi el?


E scanerul pe care mi l-am dorit si pentru care mi-am facut dusmani la mondoplast pentru ca, conform uzantei acestei firme, nu gasesti aproape nimic pe stoc...Ori acest scaner l-am solicitat in urma cu 3 luni, raspunsul fiind: "ne pare rau dar numai modelul "X" il avem pe stoc, pentru celelalte nu stim sa va spunem ca nu le-am avut niciodata...daca vreti va comandam, insa dureaza ceva timp..."
La intrebarea mea: "cam cat trebuie sa astept", raspunsul a fost scurt: "nu stim"....si cu asta basta...
Si ma trezesc acum doua zile cu telefon: "ati comandat scanerul DJ30 bla-bla-bla....acum 3 luni"....
Raman blocat, evident...si, usor usor imi aduc aminte de discutie, imi aduc aminte inclusiv cu cine statusem de vorba (eu discutasem cu cei din Bucuresti, o filiala a celor din Timisoara ori acum ma sunase o persoana din Timisoara) si i-am replicat contrariat...:" dupa 3 luni ma sunati sa-mi spuneti ca ati primit acest produs? dar ce Dzeu, l-ati adus cu vaporul din Australia?" si discutia a continuat, destul de "acida" mai ales ca persoana cu pricina, pe dinafara cu probleme de buna purtare, ma acuza direct ca EU i-am pus pe drumuri sa comande aceasta scula...nefiind vorba de NICI O COMANDA FERMA....

Cam asta e ce-mi aduc eu aminte de DJ-ul cu pricina....

Acum am TTi TSC3000R mai ales ca nu primisem asigurarea ca produsul cu pricina va sosi peste un numar de zile...in plus, l-am luat la alti bani decat cei pe care ii solicita firma Midland (ca trebuie sa traiasca si ei, evident)...
Gandestete ca Alinco DJ X30 ajunge,cu tot cu TVA la 650 lei ori eu n-am dat nici jumatate la firma de unde am cumparat scanerul TSC3000R.
Nu pot sa-mi dau seama de diferente pentru ca, de exemplu, Alinco DJX30 nu are in prospect trecuti pasii in Hz pe care poata fi setat: (5, 6.25, 8.33, 10, 12.5, 15, 20, 25) etc, fara aceste reglaje neputand asculta "vulpea"...(receptia fiind "incalecata" producand un disconfort la ascultare)...

Cu stima,

Cata


Raspuns PS: Nu am vazut sa fie scanner care sa si emita;
Raspuns PS1: Da...se poate monta antena externa de CB cu mufa/adaptor si receptia este deosebit de buna. Eu am probat si merge foarte bine.
Mufa/adaptor m-a costat 3 lei (30.000) si am luat-o de la firma Conect de la Eroilor.

Edited by videosuzy, 28 June 2008 - 19:18.


#65
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

View Postvideosuzy, on Jun 28 2008, 19:17, said:

...
Acum am TTi TSC3000R mai ales ca nu primisem asigurarea ca produsul cu pricina va sosi peste un numar de zile...in plus, l-am luat la alti bani decat cei pe care ii solicita firma Midland (ca trebuie sa traiasca si ei, evident)...
Gandestete ca Alinco DJ X30 ajunge,cu tot cu TVA la 650 lei ori eu n-am dat nici jumatate la firma de unde am cumparat scanerul TSC3000R.
Nu pot sa-mi dau seama de diferente pentru ca, de exemplu, Alinco DJX30 nu are in prospect trecuti pasii in Hz pe care poata fi setat: (5, 6.25, 8.33, 10, 12.5, 15, 20, 25) etc, fara aceste reglaje neputand asculta "vulpea"...(receptia fiind "incalecata" producand un disconfort la ascultare)...

...
Ce imi recomanzi sa imi iau ?
TSC 3000R lam gasit la 500 lei http://www.magazin-o...;categoryId=131
Sincer ce imi place la Alinco este faptul ca are o interfata foarte utila pentru setari si multi vorbesc ca Alinco sunt mai buni decat TTI.
Daca ma hotarasc sa iau de la midland au magazin in Bucuresti?
PS eu iam sunat ieri pe cei de la Mondoplast si miau zis ca luni sa ma duc sal iau ca il au pe stoc.

Edited by dannastase, 28 June 2008 - 21:44.


#66
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

View Postvideosuzy, on Jun 28 2008, 19:17, said:

..
Acum am TTi TSC3000R mai ales ca nu primisem asigurarea ca produsul cu pricina va sosi peste un numar de zile...in plus, l-am luat la alti bani decat cei pe care ii solicita firma Midland (ca trebuie sa traiasca si ei, evident)...
Gandestete ca Alinco DJ X30 ajunge,cu tot cu TVA la 650 lei ori eu n-am dat nici jumatate la firma de unde am cumparat scanerul TSC3000R.
Nu pot sa-mi dau seama de diferente pentru ca, de exemplu, Alinco DJX30 nu are in prospect trecuti pasii in Hz pe care poata fi setat: (5, 6.25, 8.33, 10, 12.5, 15, 20, 25) etc, fara aceste reglaje neputand asculta "vulpea"...(receptia fiind "incalecata" producand un disconfort la ascultare)...
Salut.

Unde ai gasit tu la jumatate de pret TTi TSC3000R ?

Apropos o lista cu ceva frecvente de interes "national" gen politia circulatie, canalele pt CB si altele la fel de interesante.

La ce ma ajuta pasii in HZ (5, 6.25, 8.33, 10, 12.5, 15, 20, 25) ?

PS o sa te stresez destul de mult pana ma lamuresc :D

Edited by dannastase, 29 June 2008 - 08:51.


#67
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007

View Postdannastase, on Jun 29 2008, 09:50, said:

Salut.

Unde ai gasit tu la jumatate de pret TTi TSC3000R ?

Apropos o lista cu ceva frecvente de interes "national" gen politia circulatie, canalele pt CB si altele la fel de interesante.

La ce ma ajuta pasii in HZ (5, 6.25, 8.33, 10, 12.5, 15, 20, 25) ?

PS o sa te stresez destul de mult pana ma lamuresc :D


Streseaza-ma dar....pe privat, te rog, pentru ca am deja un gust amar legat de discutii si sfaturi, ca in final laurii sa apartina altcuiva...

Cu stima,

Cata

#68
florin75

florin75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2007
Are cineva idee daca buletinele NOAA se receptioneaza in Romania? Daca da, la ce ore?

#69
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Pentru cei ce-si doresc un scanner foarte bun dar n-au bani de unul nou, am de vanzare modelul din semnatura la 350 lei.

Cu stima,

Cata

#70
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

View Postvideosuzy, on Aug 27 2008, 17:58, said:

Pentru cei ce-si doresc un scanner foarte bun dar n-au bani de unul nou, am de vanzare modelul din semnatura la 350 lei.

Cu stima,

Cata
Daca nu il dai in 1-2 luni o sa ti-l iau eu :D

#71
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Intentionez sa vand un scanner TTI 3000R la pretul de 350 lei. Daca e cineva interesat, astept solicitarea pe PM.

Cu stima,

Cata

Edited by videosuzy, 11 September 2008 - 14:15.


#72
compteam

compteam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 17.10.2006
Exista scannere ce se pot monta in masina ? Si conecta la sistemul audio al masinii ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate