Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Evitati firma de termopane Casa Noastra

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
45 răspunsuri în acest subiect

#37
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postmihaib32nfs, on Nov 5 2007, 21:35, said:

Apelati la contract,eu l-am cerut penalizari si am fost programat sa le ridic.
prea tare :thumbup: .

#38
vali79m

vali79m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 230
  • Înscris: 04.05.2006
Daca ajuta pe cineva in luarea decizie vin si eu cu o completare....evitati forma DasBild, iti aduc geamurile in 2 luni, eu am patit-o cu o usa de baie care nici dupa 2 luni nu a venit...nici nu stiu ce sa mai fac.

#39
deianadrian

deianadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 423
  • Înscris: 21.01.2005
si eu am patit ceva in genul acesta in Timisoara cu Easteuro dar spre deosebire eu le-am dat avansul si dupa 2 luni de la montaj le-am dat restul banilor sa se invete minte sa trateze clientul cu respect. ( mie mi-au gresit sticla nu era fumurie cum am ceruto).

#40
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 23.297
  • Înscris: 30.10.2005
sa aveti in vedere si sezonu' in care se face comanda. in lunile calduroase cind se lucreaza pe santiere este mai aglomerat. iarna activitatea e mai relaxata. Mi'a explicat asta un reprezentant de vinzari de la o firma.

Multe firmulite de cartier lucreaza cu acelasi atelier si comenzi colectate din mai multe centre se duc la acelasi producator.

#41
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.826
  • Înscris: 12.06.2004
Problema mare cu termopanele astea. La mine au fost montate rapid si arata bine. Problema e alta! Geamurile se aburesc excesiv, ca se ajunge deja la condens si apa care curge de pe ele. S-a aerisit dimineata si seara, s-a mentinut o temperatura constanta in camera si tot persista problema. Din cauza lor a aparut mucegaiul pe peretii din jurul geamurilor si eu din cauza mediului care s-a creat am inceput sa am probleme cu sanatatea. Atata vreme cat nu stau in casa mult timp sunt bine, chit ca stau in ger. Greseala mare a facut-o mama care le-a pus fara factura si fara certificat de garantie. Cert este ca geamurile sunt de proasta calitate, mai mult ca sigur sunt pline cu aer si in nici un caz vid sau oricare alt gaz. Cat dai atat face. Invatare de minte pentru mama mea care nu m-a ascultat. Acum sunt nevoit sa apelez EU la cineva serios ca sa rezolv problema geamurilor. Traim intr-o tara de...

#42
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postrenderman, on Oct 29 2007, 15:08, said:

Prima comanda a fost pentru geamurile de la apartament. In contract sint trecute 15 zile lucratoare termen de realizare, au interziat cateva in plus. La montaj au spart geamul de la usa de la balcon, urmand ca in cateva zile sa il inlocuiasca (dupa spusele echipei). In graba au uitat sa puna si ornamentele care mascheaza balamalele...

A doua comanda a fost pentru balcon. Contractul a fost semnat pe 19 septembrie. Dupa 2 zile au venit pentru masuratori. (deci aici semnezi contractul inainte de a sti cat ai efectiv de plata). Dupa insistentele noastre si nenumarate drumuri inapoi la showroom am reusit sa-i facem sa ne dea in sfarsit fisa de masuratori. Trecuse o saptamana de la semnarea contractului(era 26 septembrie), iar ei calculeaza termenul de executie din momentul semnarii fisei de masuratori.

Deci avem pana acum o saptamana intarziere si un geam spart care asteapta sa fie inlocuit.

In termen de 15 zile lucratoare trebuiau sa se prezinte la montaj. A durat 30 zile (!!!) pana s-au catadicsit sa trimita comanda. Asta dupa nenumarate vizite la showroom pentru a afla data in care vin sa monteze... a fost nevoie sa mergem la seriul central de la Uzinele Faur, sa le facem scandal, ca sa obtinem promisiunea ca vin sambta la ora 10 (dupa ce ne anuntasera ca vin vineri, bineinteles ca am pierdut o zi asteptandu-i)  Credeti ca au venit????????? Alti nervi, alte telefoane date (unul isi inchisese telefonul, pe fix nu raspundea nimeni, unul a raspuns dupa 6-7 apeluri) si mi-a spus ca sint programat la ora 3!! Credeti ca au venit la 3???? pe la 4.30 a aparut echipa... s-au apucat sa monteze si au spus ca ei nu mai monteaza geamurile, le lasa pe luni ca s-a facut tarziu... AM AJUNS SA MA ROG DE EI SA IMI MONTEZE SI GEAMURILE pentru ca luni nu mai puteam sa iau zi libera, deja pierdusem ziua de vineri asteptandu-i...
Faza si mai tare e ca "mesterul" care a masurat balconul a facut geamul de la o laterala a balconului mai mica cu 8 (opt) centimetri, iar in spatiul ramas pana la perete a pus nu stiu ce profil... pe care baietii l-au uitat la depozit...

In concluzie:

--Timp efectiv de la semnarea contractului pana la montaj : 39 zile !!!!
--Un geam spart pe care nici acum nu au venit sa il inlocuiasca... plus ornamentele lipsa la balamale
--Un gol de 8 cm intre perete si geam prin care bate vantul, in ritmul in care au decurs lucrurile ma rog sa nu ninga sau sa ploua prea tare pentru ca probabil va mai dura o luna de zile daca nu mia mult pana vor catadicsi sa trimita o echipa
--O caruta de bani
--Un milion de nervi

Sa mai spun ca daca stiam dinainte care va fi termenul real de executie nu mai cumparam de la ei ??? Zici sa cumperi de la o firma mare pentru a avea siguranta calitatii iar ei isi bat joc de tine. DE EVITAT

Sa inteleg ca locuiesti intr-un oras unde nu exista decat firma asta de termopane nu? Sau esti masochist si iti place sa iei plasa?

#43
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postapollo_expert, on Jan 11 2008, 09:28, said:

Problema mare cu termopanele astea. La mine au fost montate rapid si arata bine. Problema e alta! Geamurile se aburesc excesiv, ca se ajunge deja la condens si apa care curge de pe ele. S-a aerisit dimineata si seara, s-a mentinut o temperatura constanta in camera si tot persista problema. Din cauza lor a aparut mucegaiul pe peretii din jurul geamurilor si eu din cauza mediului care s-a creat am inceput sa am probleme cu sanatatea. Atata vreme cat nu stau in casa mult timp sunt bine, chit ca stau in ger. Greseala mare a facut-o mama care le-a pus fara factura si fara certificat de garantie. Cert este ca geamurile sunt de proasta calitate, mai mult ca sigur sunt pline cu aer si in nici un caz vid sau oricare alt gaz. Cat dai atat face. Invatare de minte pentru mama mea care nu m-a ascultat. Acum sunt nevoit sa apelez EU la cineva serios ca sa rezolv problema geamurilor. Traim intr-o tara de...

Sunt prost facute foile de geam.

#44
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Termenul de montare este 14 zile calendaristice acum, de la semnarea contractului.
Si-a pus cineva usa de intrare de la firma din topic ?am vazut ca au niste modele interesante si destul de solide, rezistente la intemperii zic ei, insa si pretul pe masura ~2500 ron.
Sunt curios insa sa aflu pareri de la cineva care si-a pus.

#45
rdvd

rdvd

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 15.04.2008

View Postcaesar_sw, on Feb 27 2008, 19:32, said:

Termenul de montare este 14 zile calendaristice acum, de la semnarea contractului.
Si-a pus cineva usa de intrare de la firma din topic ?am vazut ca au niste modele interesante si destul de solide, rezistente la intemperii zic ei, insa si pretul pe masura ~2500 ron.
Sunt curios insa sa aflu pareri de la cineva care si-a pus.

Mi-am pus eu 2 usi de intrare au costat 4760 ron foarte solide, foarte frumoasse si baietii au montat foarte bine.
Pe mine m-au convins ca sunt profesionisti. Nu am ce sa le reprosez.

#46
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.578
  • Înscris: 10.05.2007
Hai ca s-a transformat intr-un topic de 3 lei doar sa avem ce sa discutam.
Idea e asa, toti afc tamplarie de rahat, toti fac masini de rahat, toti construiesc apartamente de rahat, toata lumea face rahat...cel putin o data in viata.
Unii o fac mai des, altii mai rar. CN produce termopane, alti dobitoci le masoara si le monteaza. Astia la care va duceti voi sunt REPREZENTANTI. CN nu vinde en-detail si nu monteaza.
E ca si cum ai arunca cu rahat in Toyota ca ti-a adus dealer-ul masina zgariata.
Faza e ca face chiar marfa de calitate, referitor la termopane. Cine le monteaza....asta e partea a doua.
Deci hai sa inchidem aici ca incepe sa miroasa urat. Astia mici de cartier atata asteapta sa se arunce cu putin rahat in alea mari sa ciuguleasca si ei ceva din necazu' omului.
Cititi regulamentul si apoi va dati cu parerea despre un produs nu despre un serviiu.
Plus ca sunt jde' mii de topicuri despre termopane.
Closed

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate