Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Service Sony

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
alnick

alnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 06.06.2006
Cei din Cluj mi-au schimbat si mie ceva gratis la o camera digital8(nu mai stiu exat ce). In general au respectat termenele de axecutie.

#20
davidoff-gold

davidoff-gold

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.02.2011
Va salut ! am si eu o linie SONY si dintr-o data nu se mai aude...merge tot functioneaza dar numai scoate sunet......sa fie de la finali ? va rog ajutatima cu cea mai mica informatie. Va multumesc

Edited by davidoff-gold, 16 February 2011 - 12:40.


#21
27cry

27cry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 19.01.2008
Roteste de potentiometrul de la vol poate se aude vreun fasait ceva, daca nu, inseamna ca sunt finalii dusi.

#22
lpopa

lpopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.09.2010
Salut, imi puteti spune cine mai face service la camere video Sony in Iasi in afara de Omega is Communications? Am probleme cu portul Firewire si mi-au dat un pret cam mare ptr reparatii si vreau sa incerc in alta parte.

#23
lpopa

lpopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.09.2010
si inca ceva, la ce pret a ajuns reparatia portului firewire si unde s-a reparat (firma si localitate)???
multumesc

#24
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2009
salutare.am si eu o camera sony dcr-hc51 care mi-a facut figura la sfarsitul saptamani trecute cind eram la castelul bran de am vrut sa dau cu ea de pamant dar nevasta-mea a zis sa astemtam sa ajungem macar acasa.mi sa dus panglica -cablu dintre camera si ecran(care mai este si touch) si m-am chinuit sa filmez prin obiectiv de mi-am facut ochii x si 0.mai aveam de filmat 20 de minute si apoi sa bag alta caseta care pina la urma i-am dat drumul la rec asa noua direct din tipla.(care trebuia sa o derulez inainte si inapoi cum citisem aici pe netdar ciuciu butoane pe ecranul touch).am camera de 2 jumatate ani si cred ca am filmat 7 casete cu ea.acasa cind am ajuns am si demontat partea cu ecranul si am cost cu cablul-panglica pe lizeanu-maica domnului(bucuresteni stiu presupun)si la un singur magazin am gasit(intre 3 si 15 lei) pe cineva care mi-a aratat o cutie plina de cabluri=panglica dar numai modelul meu nu.am fost si pe la service gsm poate dadea nococul peste mine dar nu .exista asa ceva de cumparat ?chiar asa de proaste sa fie camerele sony??cum inde pot cumpara acest cablu panglica.multumesc

#25
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007

cfrtriaj said:

... am si eu o camera sony dcr-hc51 care mi-a facut figura la sfarsitul saptamani trecute cind eram la castelul bran ...
iți zic eu ca fantoma lui Țepeș e de vina  :death:

#26
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007
De acord doar pe jumatate...
De vina este limba romana, Tepes doar a facut dreptate ;).

#27
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2009

View Postc_anicai, on 18th August 2011, 08:41, said:

iți zic eu ca fantoma lui Țepeș e de vina  :death:
multumesc de ajutor.si tepusa lui vlad tepes sa va intre voua undeva cu riscul unui ban sau dat afara de forum

#28
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
ca sa nu mai deschid alt topic...am o problema cu un Sony Fx1000...pc-ul nu-mi mai recunoaste camera (pe port-ul firewire 4-6)...am pus pe al doilea pc ...la fel...nimik...am luat alt cablu ...la fel. Am probat cu un cablu firewire 4-4 de pe Fx 1000 pe un Vx2100 si surpriza ...merge(pot vedea de pe fx pe vx si invers...)
care ar fi problema...? se poate arde portul camerei numai pe iesire 4-6? si pe 4-4 sa mearga?...
Daca a schimbat cineva un port (firewire) la camere Sony...cat ar costa aproximativ pentru Fx 1000...

#29
cfrtriaj

cfrtriaj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2009
mai am o intrebare va rog......daca toate comenzile erau pe ecrean si el s-a bulit...acum cind vreu sa dau pe ora de iarna cum pot sa procedez si eu???multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate