Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Dicționar T9 în limba română

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
adancau

adancau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.04.2003
pe mine ma intereseaza de oriunde ar fi. stiu ca se poate extrage din nokia, si de altfel din orice firmware care contine asa ceva. de documentat m-am documentat cat am putut de bine. ar fi dragut daca cineva ar putea uploada un firmware care sa contina t9 in romana, ca de facut bucatele il fac eu cumva si extrag ce trebuie.

#20
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Ma intereseaza fisier .lng pentru SL42/SL45 , sa-l pot copia pe mmc.
Mersi mult, daca ma puteti ajuta, dati PM sau mail airboy at airboy dot ro

#21
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
mai era un thread pe aici cu aceiasi tema si era un tutorial de scos din flash de nokia si de bagat in siemens. si pe mine ma roade. nu are nimeni un flash de nokia 3310/3410 whatever cu limba romana? fac un topic separat, ca probabil cei cu nokia nu citesc de siemens ;)

#22
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Daca gasiti ptr. Sl45 .lng-ul careva puteti sa mi-l trimiteti si mie la [email protected]? 1sn.

#23
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
daca exista pentru 6230, de unde pot sa fac si eu rost???

#24
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
pt m55  a gasit cineva? daca da anuntati-ma va rog. Multumesc anticipat!

#25
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
are cineva si alte pack-uri t9 in orice limba care sa functioneze pe telefoanele voastre? eu acum am copiat unul in romana si voi incerca sa-l bag in m55-ul meu... voi vedea ce succes am.
wish me luck ;)

#26
_nameless

_nameless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 19.09.2002
good luck ;)

#27
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004

tudor, on Sep 13 2004, 02:41, said:

are cineva si alte pack-uri t9 in orice limba care sa functioneze pe telefoanele voastre? eu acum am copiat unul in romana si voi incerca sa-l bag in m55-ul meu... voi vedea ce succes am.
wish me luck ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Poti sa mi-l trimiti si mie pe mail ([email protected]) ? Ca pot incerca pe un SL45( pe care cred ca-l voi cumpara  :D ) si vad daca e compatibil cu Siemens-uri (pe SL45 nu am nevoie de Soft aditional ptr. a vedea daca e compatibil, deci  :coolspeak: ) . Pe M55 cred ca ai nevoie de un program special care l-am vazut pe www.gsm-multifund.de/board de la unul b@ily dar site-ul este offline.
Apropo, are cineva un Flash de limba romana sau un .lng  de SL45???

#28
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
momentan nu am reusit sa-l fac sa mearga. tocmai am repus o versiune v91 clean si incerc inca o data... sau nu fac eu ceva bine cu t9-le in romana sau chiar nu e bun :( Mai cercetez. Fisierul lgp care e aici nu seamana deloc cu ce se gaseste in m55 si nici cu ce e in nokia... asa ca mai postati cateva lgp-uri, poate imi dau seama care e treaba. Am inteles aproape tot ce a scris tipul in linkul din threadul celalalt http://forum.gsmhost...ghlight=implant dar inca nu merge :((

#29
lucize

lucize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.12.2001
pai daca i-ti trebuie un .lng am eu unul facut pe jumatate (nu am avut timp sa-l traduc tot) ..m-am plictisit de la o vreme sunt vreo 4000 de stringuri. De t9 am auzit si eu ca ar fi posibil, doar ca nu am un bin din telefoanele care-l suporta.

Attached Files



#30
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
aici se vorbeste foarte clar doar de t9. language am in romana, am vazut si eu ca se poate edita dar chiar n-am motive sa-l folosesc... oare cum se zice in romana la inbox? :D (nici nu vreau sa stiu :P )

cu t9 mai este un thread unde e partea de t9 in romana de la un 3410... inca nu-mi merge din pacate. ma ajuta un indonezian, el spune ca a reusit sa scoata din nokia si sa puna in siemens t9 in indoneziana... daca ne iese si noua super. zicea ceva ca nu i-a iesit decat pt x45 si x50... cred ca vor fii unii fericiti si asa... :)

#31
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Tudor, pune ma t9-le de pe Nokia pe forum ca sa-l pot lua sa incerc pe S45i.

#32
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003

ThEDaMn3d, on Sep 29 2004, 19:02, said:

Tudor, pune ma t9-le de pe Nokia pe forum ca sa-l pot lua sa incerc pe S45i.

<{POST_SNAPBACK}>


ia-ti de pe http://alexsid.antex...in=programs.php winhex si cu flashul pe care l-a postat AirBoy aici: http://forum.softped...showtopic=35182

instructiuni suplimentare aici: http://forum.gsmhost...ghlight=implant

nu stiu exact dimensiunea la t9 asa ca va trebui tu sa iei si sa incerci diferite variante. da-mi niste exemple de t9 care iti functioneaza... cauta t9 in rusa, ceha, slovaca... poate le pui attach aici ;)
mi-a promis unul care a reusit sa-l faca functional t9 in indoneziana ca ne rezolva si pe noi cu romana

#33
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
ok, cine doreste poate sa-l incerce. eu am acum un patch de marire a discului si am ramas fara spatiu pt t9. eu o sa incerc peste cateva zile cel mai probabil.
patch-ul e facut de un tip din indonezia, sa speram ca merge :D

Attached Files



#34
memento mori

memento mori

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 11.03.2006
sal all....cine ma poate ajuta cu un t9 pt un k750i?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate