Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

cum se poate repara o arhiva ace corupta ce nu contine recovery record?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Caligula

Caligula

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.06.2004
Am o problema groznica! Am 4 fisiere ace de genul blabla.c41 ....c41 ... .c43 ... .c63 Ele fac parte dintr-un total de 63 de parti de arhiva. Cu alte cuvinte este o arhiva împ?rtit? pe bucati. Problema este ca fisierele mai sus mentionate sunt corupte. Ciudat este ca pot fi citite si copiate de pe CD, dar daca este vorba sa dezarhivezi intreaga arhiva cand ajunge la partile mentionate, da un mesaj de crc error. Cum pot repara cele 4 fisiere respective?
Va multumesc din suflet daca ma ajutati, caci ma chinui cam de o luna.  :(

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nu poti, din pacate pentru tine .... in principiu deschizi o fereastra de WinAce, selectezi arhiva busita (nu intri in ea) si parca din meniul File sau Options ai functia de repare. O sa-ti faca o arhiva noua, care trebuie pusa in locul celei stricate.

Asta-i teoria. In practica, niciodata nu am putut repara. Daca ai documente, acestea vor fi incomplete, daca sunt resurse dintr-un joc, chiar daca ti le scoate, oricum vor fi corupte

#3
visitor

visitor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 25.11.2003
incearca sa folosesti un cd-rom mai bun, mai vechi, sau sa micsorezi viteza celui pe care-l ai cu NeroDriveSpeed. poate daca citeste la viteza mai mica o sa faca o corectie a erorilor mai buna.

daca cd-ul este murdar, curata-l neaparat!

bafta!

#4
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
s-ar putea sa recupereze doar o parte din fisierele din arhiva. daca este "solida", s-a cam dus de copca tot fara recovery record.

#5
Caligula

Caligula

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.06.2004
intradevar este "solida", cd-ul este foarte curat iar cd-rom l-am pus pe 24x. erorile respective tot sunt prezente :(  Nu exista, poate, o posibilitate prin care sa inlocuiesc crc-ul din arhiva? atata timp cat cd-rom citeste fisierele, nu inteleg de ce mai apar corupte :( nu e vorba despre faza ca e o arhiva 2.xx si eu o deschid cu 1.xx, pentru ca am WinAce 2.5 si oricum arhiva e din 2000.

#6
Casual

Casual

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 14.11.2003
Ceea ce poti incerca este sa copiezi binar fisierele.
Nu stiu la ace, dar cu zip asa faceam cand aveam probleme de genul asta.

copy /B fis1 + fis2 + ... + fisn fisfinal.ace

(s-ar putea ca unele fisiere din arhiva finala sa nu mai fie disponibile)

#7
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Am auzit de la cineva ca poti sa repari arhive cu  nu stiu ce program din Norton Utilities ... deci nu stiu cum se face si despre ce e vorba, doar am auzit la cineva ... poate te ajuta ... Good Luck :oK:

#8
Caligula

Caligula

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 20
  • Înscris: 30.06.2004
Nu poti decat sa incerci sa recuperezi fisierele care se afla pe bad sectors.
Cat despre reparare de arhive, in nici un caz. Asta e, arhivele respective cred ca nu o sa le mai pot repara vreodata :damn:

#9
catabit

catabit

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.04.2004
clar - nu merge

#10
wrath_d1

wrath_d1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 04.07.2004
Nu cred ca se pot recupera integral, daca reusesti sa ne anunti. Daca cd-ul pare in regula atunci ar exista 2 explicatii : ori hdd-ul de pe care au fost preluate informatiile are bad-uri, ori writer-ul respectiv mai da rateuri.

Sunt curios daca problema asta ai avut tot timpul cu acest cd, sau e mai noua.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate