Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2709 replies to this topic

#883
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007

 alexx1969, on 01 august 2017 - 21:48, said:

Am intrat pe site emag si se pare ca au modificat perioada  in care poti prelungi garantia  de 5 ani pana pe 1 ianuarie 2018 .ceia ce probabil il voi da inapoi si voi lua altu in cazul acesta.

La treaba cu garantia primii 2 ani vorbesti cu eMag-ul si dupa inca 3 ani raspund cei de la Beko ?
Pentru ca pe site scrie Garantie:24 luni.
Banuiesc ca e asa.

#884
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Ai acolo pe site emag optiunea de prelungi perioada de garantie cu inca 3 ani ..trebuie sa intri sa te inregistrezi la beko.dar cand ai masina acasa pt ca ti cere seria masini .nr factura samd .

#885
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Interesant e ca,dupa ce patesti asa ceva,esti tentat in continuare sa incerci aceeasi marca si model,alex.Crede-ma,nu o spun cu rautate,dar eu in locul tau as mai cantari un pic situatia si m-as mai uita si la alte modele,tot cu garantia asta de 5 ani.

#886
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Ti as fi recunascator daca mi ai da variante care stii ca merita in locul acestui uscator Beko.

#887
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Pai uita-te si la Beko alte modele care ti s-ar potrivi,in gneral astea cu garantie mai mare.Poate mai au si Bosch garantie extinsa,Electrolux,Gorenje...

#888
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
In pretul acestui Beko A+++ (tot timpul au cupon de -10% reducere) nu  gasesti ceva mai bun , la clasa de energie cu siguranta.
Si eu m-am uitat si am comparat modele si preturi si am ajuns la concluzia ca asta e cel mai ok ca pret/specificatii.
Daca ai avut ghinion cu unul nu inseamna ca toate sunt cu probleme.

#889
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Perfect adevarat in ce priveste ghinionul.Se poate intampla,insa cu acea clasa energetica nu pot fi de acord.Diferenta de consum intre A+ si A+++  este infima si nu justifica diferenta de pret in plus.Eu am uscator clasa B si nu-l simt la consumul de curent deloc.Uitati-va mai bine cat consuma efectiv,nu dupa clase de curent.

#890
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
dantt
Intre clasa B care probabil consuma vreo 4 kwh/ ciclu de bumbac si clasa A+++ care consuma vreo 1.4 kwh / ciclu de bumbac crezi ca este diferenta?
Mai exista un aspect, cele clasa A+++ au 100% pompa de caldura, ceea ce se traduce in caldura semnificativ mai putina aruncata in incaperea unde este amplasat uscatorul, e vorba de tehnologie. Daca iarna nu te deranjeaza, vara este deranjant

Beko al meu a facut 1 an de la achizitie, merge perfect si la noi se spala masiv, uscam doar la uscator, rar (doar ce e prea delicat) uscam natural pe uscator

#891
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Nu e chiar asa de mica  diferenta ,dintre A-++ si A+++, cum zicea si relu11051, m-am uitat si eu peste manuale inainte sa iau o decizie , la B era peste 4 kwh, la A++ era 1.92 si la a+++ era 1.42 kwh , deci intre ultimele 2  e o diferenta de peste 25% la clasa energetica ?
Si o diferenta de pret de cca 350 de lei, o diferenta mica zic eu de aceea am decis sa investesc banii astia pentru inca un + Posted Image

Edited by Lucaciu, 02 August 2017 - 13:18.


#892
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
LE : M-am mai uitat si la un Electrolux EDH3686GDE la 2000 de lei   clasa A+ care are un consum de 2.65 kwh.Deci diferenta intre A+ si A+++ e destul de mare (aproape dubla).

Edited by Lucaciu, 02 August 2017 - 13:33.


#893
dantt

dantt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.06.2008
Relu,nu te contrazic la consum,insa,al meu cel putin,nu consuma 4 kw/ciclu sub nici o forma chiar daca e B.Ma uit si revin.Cu privire la caldura in incapere,iti dau dreptate suta la suta.Se incinge,nu gluma.Vom trai si vom vedea cum sunt si astea cu PDC,ma refer la fiabilitate.Imi pare un sistem foarte complex,ce m-a oprit anul trecut sa-l achizitionez tocmai din cauza asta.

#894
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Dan uite:

https://www.emag.ro/...MBBM,D3GL5MBBM/

Noi avem de 1 an beko DPY8506GXB1, se spala intensiv la noi (pitici pe creier la nevasta) merge ireprosabil, daca tine cat garantia (5ani de la beko, nu de la depanero sau altii) si-a scos si diferenta de pret, si de consum, si de caldura ....

#895
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
A vniet Bekoul , are ceva daca sta la 1 cm de perete?
Sunt doi bureti par ceva filtre , trebuie sa le montez udneva?

Edited by Lucaciu, 03 August 2017 - 18:55.


#896
relu11051

relu11051

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,279
  • Înscris: 02.05.2008
Rasfoieste manualul, filtrele sunt de rezerva ...
Teoretic nu are nimic, nu are vibratii, nu se misca, iar aerul il trage din fata

#897
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Al vostru are picioare reglabile cum scrie in manual si "dry bascket" ?
Eu nu am vazut asa ceva

Edited by Lucaciu, 05 August 2017 - 15:22.


#898
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Lucaciu.retur normal..se pare ca nici tu nu ai avut noroc .eu deja astept sa vina sa mi o ia .am dat o retur ..sper ca de data asta sa am mai mult noroc .f ciudat cum poate pleca  dupa usa fabrici un produs care este deja defect.

#899
alexx1969

alexx1969

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.04.2016
Lucaciu .ce s a mai intamplat cu uscatorul tau? ai rezolvat prob cu returu? Al meu abia azi au reusit sa vina sa l ridice de acasa si astept sa vina cu al doilea .sa vedem ce va fii...sper ca de data asta sa am mai mult noroc altfel am sa uit de beko pe vecie.

Edited by ggelu, 08 August 2017 - 07:59.


#900
Lucaciu

Lucaciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 624
  • Înscris: 05.01.2007
Am rezolvat , toptul merge bine , am un singur semn de intrebare si anume scoate un pocnet metalic cand merge/invarte puternic , zicvea parca prin manual ca ar face ceva zgomot dar nu ma asteptam la pocnetele astea?
E normal  , asa va face si voua ? Mentionez ca e a 3-a oara cand folosesc uscatorul si am verificat sa nu fie ceva in cuva sau hainele sa nu aiba butoni metalici etc.
Uscatorul degaja caldura in special in spate , nu e foarte tare dar se incalzeste .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate