Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

UPC Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#37
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006

View Postkrystyv, on Oct 11 2007, 19:31, said:

astazi mi-am facut la UPC, abonament la pachetul UPC 3PLAY MEDIUM, dar surpriza acasa viteza la INTERNET nu ajungea la 10 Mbps, maxim cu cat am downlodat a fost cu 3 Mbps, am sunat la suportul tehnic si mi sa spus ca momentan nu se poate ajunge la viteza de 10 Mbps atata timp cat este activ serviciul de telefonie, solutia data de ei a fost sa renunt la pachetul de telefonie.asta se intampla la Timisoara.Mai este cine-va care a patit la fel ca si mine?

adica ei cred ca diferenta de 7mbps e reprezentata de telefonia asta mareata cu pacanituri si pocnituri  :D :D :D

#38
juve_merda

juve_merda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 18.10.2006
:)) adica ai 10 mega pana semnezi contractu... dupa urmeaza..."deocamdat stati putin"........ ce scursuri umane....

#39
akemaya

akemaya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.08.2007

View Postkrystyv, on Oct 11 2007, 19:31, said:

astazi mi-am facut la UPC, abonament la pachetul UPC 3PLAY MEDIUM, dar surpriza acasa viteza la INTERNET nu ajungea la 10 Mbps, maxim cu cat am downlodat a fost cu 3 Mbps, am sunat la suportul tehnic si mi sa spus ca momentan nu se poate ajunge la viteza de 10 Mbps atata timp cat este activ serviciul de telefonie, solutia data de ei a fost sa renunt la pachetul de telefonie.asta se intampla la Timisoara.Mai este cine-va care a patit la fel ca si mine?

mai, mai, stati asa... aia 7 Mbps se vor da in rate, nu sariti asa la bietii oameni, au ei ceva in cap. pana anul viitor, adunati, o sa aiba 10 Mbps :D!

#40
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Ce tare , iti faci contract de 10 mb si primesti 3 mb :) , si nici nu ai pe cine sa dai in judecata pentru ca nu sunt viteze garantate

#41
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007

View Postakemaya, on Oct 12 2007, 14:13, said:

mai, mai, stati asa... aia 7 Mbps se vor da in rate, nu sariti asa la bietii oameni, au ei ceva in cap. pana anul viitor, adunati, o sa aiba 10 Mbps :D!

o colega care tocmai si-a luat noul abonament de 10 mega a sunat la upc ca ii mergea pe undeva pe la 3 -4 mega si aia i-au spus ca le pare rau, bla, bla, bla...dar ca problema asta se rezolva in cateva saptamani(oricum pana la 1 noiembrie) ca ei lucreaza inca la retea....deci asta e explicatia.rabdare, rabdare.... :D

#42
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postinez, on Oct 14 2007, 20:18, said:

o colega care tocmai si-a luat noul abonament de 10 mega a sunat la upc ca ii mergea pe undeva pe la 3 -4 mega si aia i-au spus ca le pare rau, bla, bla, bla...dar ca problema asta se rezolva in cateva saptamani(oricum pana la 1 noiembrie) ca ei lucreaza inca la retea....deci asta e explicatia.rabdare, rabdare.... :D
marketing si management de toata jena la acesta companie de sorginte nord-americana ! se pare ca s-au balcanizat americanii de la upc !

#43
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postinez, on Oct 14 2007, 20:18, said:

o colega care tocmai si-a luat noul abonament de 10 mega a sunat la upc ca ii mergea pe undeva pe la 3 -4 mega si aia i-au spus ca le pare rau, bla, bla, bla...dar ca problema asta se rezolva in cateva saptamani(oricum pana la 1 noiembrie) ca ei lucreaza inca la retea....deci asta e explicatia.rabdare, rabdare.... :D
Si mie RTC mi-a marit viteza de la 2,5 la 4Mbps in 15 septembrie a.c. si in prezent mere cu 2 maxim 3Mbps (in zilele happy). De cate ori am sunat la ei imi spun aceasi chestie: "rabdare ca se lucreaza"! Drept urmare am depus o cerere de downgrade la cel mai mic abonamet.

Edited by Farrell, 14 October 2007 - 20:56.


#44
DJ MOraleSs

DJ MOraleSs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.01.2006

View PostFarrell, on Oct 14 2007, 21:51, said:

Si mie RTC mi-a marit viteza de la 2,5 la 4Mbps in 15 septembrie a.c. si in prezent mere cu 2 maxim 3Mbps (in zilele happy). De cate ori am sunat la ei imi spun aceasi chestie: "rabdare ca se lucreaza"! Drept urmare am depus o cerere de downgrade la cel mai mic abonamet.

Si iata cum, din nou ajungem la chestia pe care am zis-o acum ceva vreme pe acest forum... si anume ca in Romania nu exista internet de calitate. Tocmai am venit de la un amic din cartier care e intr-o dilema. Nu stie de unde sa ia net pentru ca toti au cate o problema (a se citi toti sunt o apa si-un pamant).

Net de calitate in Romania? NO WAY!!!

Edited by DJ MOraleSs, 14 October 2007 - 22:17.


#45
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostFarrell, on Oct 14 2007, 21:51, said:

Si mie RTC mi-a marit viteza de la 2,5 la 4Mbps in 15 septembrie a.c. si in prezent mere cu 2 maxim 3Mbps (in zilele happy). De cate ori am sunat la ei imi spun aceasi chestie: "rabdare ca se lucreaza"! Drept urmare am depus o cerere de downgrade la cel mai mic abonamet.
pacat ,trebuia sa mai ai un pic de rabdare! merita ! bafta in continuare!

#46
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostDJ MOraleSs, on Oct 14 2007, 23:16, said:

Si iata cum, din nou ajungem la chestia pe care am zis-o acum ceva vreme pe acest forum... si anume ca in Romania nu exista internet de calitate. Tocmai am venit de la un amic din cartier care e intr-o dilema. Nu stie de unde sa ia net pentru ca toti au cate o problema (a se citi toti sunt o apa si-un pamant).

Net de calitate in Romania? NO WAY!!!
net de calitate la preturile actuale ! ma indoiesc, da ia o banda garantata cu pretul de rigoare si mai vorbim ! spune ce preturi se practica pe afara , la ce viteze , la ce salarii si mai discutam! hai sa nu mai fim asa de mioritici!!!!

#47
inez

inez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.10.2007

View Postunchiujim, on Oct 14 2007, 23:33, said:

net de calitate la preturile actuale ! ma indoiesc, da ia o banda garantata cu pretul de rigoare si mai vorbim ! spune ce preturi se practica pe afara , la ce viteze , la ce salarii si mai discutam! hai sa nu mai fim asa de mioritici!!!!

pana la urma asa e. exista si la noi abonamente la net care merg super bine, dar costa de te usuca. asa ca, daca esti un om fara mari pretentii iti iei un abonament mai ieftin. toata lumea se plange de net, dar nimeni nu vrea sa plateasca pt net de calitate...

#48
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postunchiujim, on Oct 14 2007, 22:33, said:

net de calitate la preturile actuale ! ma indoiesc, da ia o banda garantata cu pretul de rigoare si mai vorbim ! spune ce preturi se practica pe afara , la ce viteze , la ce salarii si mai discutam! hai sa nu mai fim asa de mioritici!!!!
net de calitate (minim 16 Mbps + tel + tv) gasesti la preturi intre 30 si 50 de euro la salarii minime de 600 de euro. La salariul minim de ~150 de euro de la noi, un net de calitate (minim 8 Mbps + tel + tv) ar trebui sa coste de la 7,5 euro/luna in sus.

#49
karpi

karpi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 04.08.2006

View PostAlexxfl, on Nov 10 2007, 22:55, said:

net de calitate (minim 16 Mbps + tel + tv) gasesti la preturi intre 30 si 50 de euro la salarii minime de 600 de euro. La salariul minim de ~150 de euro de la noi, un net de calitate (minim 8 Mbps + tel + tv) ar trebui sa coste de la 7,5 euro/luna in sus.

eu am ADSL  RDS  , aprox 200 Mbps download   cateodata noaptea si  ziua ~ 50Mbps , tot in functie de incarcarea retelei cam 50 Mbps upload si 15 Mbps ziua in trafic intens  si costa 9$

#50
dawin45

dawin45

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 06.01.2007

View Postkarpi, on Dec 28 2007, 14:56, said:

eu am ADSL  RDS  , aprox 200 Mbps download   cateodata noaptea si  ziua ~ 50Mbps , tot in functie de incarcarea retelei cam 50 Mbps upload si 15 Mbps ziua in trafic intens  si costa 9$
man tu nu intelegi diferenta dintre metropolitan si extern...acuma toata reteaua rdsului e metro(numai in tara) si parca rdsu are un hub RO$pot(ca sa nu fac publicitate), upc nare asa ceva...crezi ca nici eu nu am fi fost la rds daca erau adevarate vitezele alea(in afara tarii)...interesul meu e protocolul de tranfer bittorent care in mare parte din timp are legaturi cu infomarmatile venite din exteriorul tarii...

Edited by dawin45, 28 December 2007 - 15:09.


#51
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

View Postdawin45, on Dec 28 2007, 17:08, said:

man tu nu intelegi diferenta dintre metropolitan si extern...acuma toata reteaua rdsului e metro(numai in tara) si parca rdsu are un hub RO$pot(ca sa nu fac publicitate), upc nare asa ceva...crezi ca nici eu nu am fi fost la rds daca erau adevarate vitezele alea(in afara tarii)...interesul meu e protocolul de tranfer bittorent care in mare parte din timp are legaturi cu infomarmatile venite din exteriorul tarii...


Daca downlodezi de pe torent extern viteza este de aprox 600 KB/s la abonamentul RDS 45 RON. ;)

#52
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Probabil offtopic dar am obesrvat o chestie ciudata la UPC Timisoara de sarbatori la cablul tv. Postul Pro tv afisa in dreapta sus sigla focussat in ultimele zile din 2007, iar surpriza... in 31 a fost afisata pentru cateva zeci de minute si sigla DIGI. Dupa asta cateva minute au pus o bara neagra peste sigla DIGI, iear peste alte cateva zeci de minute a revenit cea de focussat.
A mai observat cineva asta?
E clar ca retransmiteau Protv de pe satelit, dar de pe DIGI? E legala treaba asta? Ce urmeaza acum, sa dea si internet de la rds?

#53
dangal

dangal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.02.2007

View Postsmylle2u, on Jan 3 2008, 13:50, said:

Probabil offtopic dar am obesrvat o chestie ciudata la UPC Timisoara de sarbatori la cablul tv. Postul Pro tv afisa in dreapta sus sigla focussat in ultimele zile din 2007, iar surpriza... in 31 a fost afisata pentru cateva zeci de minute si sigla DIGI. Dupa asta cateva minute au pus o bara neagra peste sigla DIGI, iear peste alte cateva zeci de minute a revenit cea de focussat.
A mai observat cineva asta?
E clar ca retransmiteau Protv de pe satelit, dar de pe DIGI? E legala treaba asta? Ce urmeaza acum, sa dea si internet de la rds?


upc si rcs timisoara retransmit emisiunile protv timisoara care emite pe canalul 34 din uif. E posibil sa fi cazut receptia terestra si sa preia de pe satelit semnalul tv

O veste buna la upc timisoara.   Clientii care prelungesc contractul pe 2 ani platesc 20 de ron pe luna iar cei care il prelungesc pe 1 an platesc 24 ron inclusiv tva. In plus pachetul basic contine acum numai putin de  74 de programe prin includerea in el si a programelor din  pachetele codate  :o

Edited by dangal, 03 January 2008 - 23:25.


#54
florin_tm

florin_tm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 962
  • Înscris: 18.10.2007
RDS investeste in dezvoltarea infrastructurii foarte mult drept urmare neglijeaza calitatea serviciilor, probabil o sa faca ceva schimbari cand isi mai acopera din datorii,
UPC este limitat de aparatura pe care o folosesc internet prin CATV
RTC au aratat ultima sansa de a mai supravietui zic eu

Un ISP privat cumpara 1Mb/1Mb upload/download internet curat  la preturi incepand de la 35 $ +tva !!! care ajunge cam la 60 de  clienti gen pinet timisoara pentru ca in romania se foloseste mai mult metropolitan decat internet.



View PostKALOO, on Oct 2 2007, 18:22, said:

RTC e de inteles ca are tehnologia DSL, dar RDS si UPC ce scuze au ? Fac ceva pe viteza lor daca iti dau upload ca la orbi.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate