Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Ce faci cand sotul ajunge sa isi petreaca aproape tot timpul liber in fata calculatorului?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
348 replies to this topic

#55
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005

View Postchristie, on Oct 2 2007, 19:00, said:

asa, stii, am 28 de ani, am o cariera, sunt inca tanara, arat chiar mult mai tanara decat sunt, inca intorc capul barbatii dupa mine pe strada... nu mi-ar fi greu sa-l parasesc (sunt impotriva inselatului, cu sau fara motiv!) si sa-mi gasesc pe altcineva.
Probabil, dar un barbat la 31 ani, singur, fara copii, e ceva MULT mai cautat pe piata. (de catre femei, bai)

Asa ca las-o mai usor ca macane.

Edited by submit, 03 October 2007 - 08:21.


#56
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostAfricanul, on Oct 2 2007, 20:52, said:

Mie mi se pare ceva putred... Tot subliniezi ca daca vrei, divortezi, ca il ameninti cu divortul, ca se uita barbatii dupa tine pe strada, etc...
Avand in vedere rapiditatea cu care v-ati casatorit, si faptul ca nu prea te doare de casnicia asta (amenintari cu divortul dupa cateva luni de casatorie),
mie imi suna a casatorie din interes. El si-a dat seama ca s-a insurat cam aiurea si s-a retras in jocuri, pe tine nu prea te deranjeaza daca divortezi sau nu...
Este foarte suspect faptul ca dupa 5 luni inaintea casatoriei (deci nu va cunosteati foarte bine), si dupa inca un an dupa casatorie, deci aproximativ 1.5 ani
de cand v-ati cunoscut in discoteca, sa se ajunga la o situatie de genul asta! Pai voi ar trebui sa va descoperiti reciproc inca o perioada buna de timp!
Daca s-a ajuns la plictiseala dupa un an... nasol! Ma intreb unde o sa ajungeti peste 5-10 ani...
Poate intorc barbatii capul dupa tine pe strada, dar tu habar n-ai sa te ocupi de sigurul barbat al tau, si asta dupa numai 1 an de la nunta! Cauta pe google!
Cred ca stiu tipul de femeie care esti.

Oau! Si "care e tipul de femeie care sunt" ? (parca l-as fi citat pe Vanghelie!).
Si, apropo, nu l-am cunoscut in discoteca! Mai exista si alte imprejurari in care poti cunoaste oameni.
Si da, ma refeream la faptul ca inca intorc capul barbatii dupa mine pentru ca ma enervasem pe motiv ca se tot faceau apropo-uri referitoare la felul in care arat. Deci, nu sunt vreo tipa frivola, care tine sa fie in centrul atentiei si sa saliveze barbatii cand o vad. Probabil nu am ales cea mai corecta forma de a exprima ce voiam sa spun...
  Si nu l-am luat din interes, ca nu aveam de ce, nu are o situatie materiala mai buna decat a mea, iar de ajutat nu ne-au ajutat decat ai mei. Deci... unde naiba era interesul? Ideea cu casatoria a fost a lui, ca si aia de a ne muta impreuna. Deci, pica si teoria asta a ta!
  In fine, pana la urma e normal sa te gandesti la un divort, daca vezi ca lucrurile nu merg, dar asta numai dupa ce incerci sa le faci sa mearga. Pentru ca inseamna ca ai luat atunci o hotarare gresita si e normal sa vrei sa repari greseala si sa iti refaci viata. Nu zic ca am ajuns acolo deocamdata ... dar mi-a trecut prin minte si cand ne-am certat i-am spus-o si lui.

View Postsubmit, on Oct 3 2007, 09:19, said:

Probabil, dar un barbat la 31 ani, singur, fara copii, e ceva MULT mai cautat pe piata. (de catre femei, bai)

Asa ca las-o mai usor ca macane.

Pana la urma, nu trebuie sa alerge o armata dupa tine, e sufiecient unul si bun  :D
Stii, m-am cam saturat de conceptiile astea despre barbatii care au de unde alege, ca oricum sunt mai multe femei, bla-bla-bla. Daca o sa ajungem sa ne indepartam de tot, exact la asta o sa ma gandesc, ca n-o sa ma mai vrea pe mine nimeni,iar dupa el o sa alerge toate femeile! Bafta lor!

Si nu am deschis topicul pentru ca ma plictiseam sau pentru ca voiam sa ma compatimeasca lumea, ci chiar cautam o solutie pentru a-l indeparta de calculator. Oricum, vad ca solidaritatea masculina e prezenta peste tot :P .

Edited by mufã, 03 October 2007 - 18:22.


#57
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View Postchristie, on Oct 3 2007, 10:01, said:

Oau! Si "care e tipul de femeie care sunt" ? (parca l-as fi citat pe Vanghelie!).
Si, apropo, nu l-am cunoscut in discoteca! Mai exista si alte imprejurari in care poti cunoaste oameni.
Si da, ma refeream la faptul ca inca intorc capul barbatii dupa mine pentru ca ma enervasem pe motiv ca se tot faceau apropo-uri referitoare la felul in care arat. Deci, nu sunt vreo tipa frivola, care tine sa fie in centrul atentiei si sa saliveze barbatii cand o vad. Probabil nu am ales cea mai corecta forma de a exprima ce voiam sa spun...
  Si nu l-am luat din interes, ca nu aveam de ce, nu are o situatie materiala mai buna decat a mea, iar de ajutat nu ne-au ajutat decat ai mei. Deci... unde naiba era interesul? Ideea cu casatoria a fost a lui, ca si aia de a ne muta impreuna. Deci, pica si teoria asta a ta!
  In fine, pana la urma e normal sa te gandesti la un divort, daca vezi ca lucrurile nu merg, dar asta numai dupa ce incerci sa le faci sa mearga. Pentru ca inseamna ca ai luat atunci o hotarare gresita si e normal sa vrei sa repari greseala si sa iti refaci viata. Nu zic ca am ajuns acolo deocamdata ... dar mi-a trecut prin minte si cand ne-am certat i-am spus-o si lui.
Vezi? Aici gresesti. La verbe. In loc de "a spune", incearca un "a pune" si-ai sa vezi ca o sa ai satisfactii mai mari.

#58
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postchristie, on Oct 3 2007, 10:01, said:

dar mi-a trecut prin minte si cand ne-am certat i-am spus-o si lui.

Parca te si vad: "daca te mai joci mult la calculator, sa stii ca plec la mama!"


:lol:

#59
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostBebeluska, on Oct 3 2007, 10:22, said:

Parca te si vad: "daca te mai joci mult la calculator, sa stii ca plec la mama!"
:lol:

Nu pot sa plec eu la mama, ca e casa mea!   :P  
Acum, serios vorbind, o cearta nu inseamna ca il amenint ca divortez daca se mai joaca pe calculator. Nu pun problema asa... pur si simplu, i-am spus ca vreau sa petrecem mai mult timp impreuna. Sa facem altceva impreuna, in loc sa stea la calculator, sa petrecem mai mult timp impreuna etc. De aici s-a enervat si a inceput sa se certe si din una in alta am ajuns la ideea de divort. Numai ca dupa aia isi da seama ca nu vrea sa divorteze, imi spune ca ma iubeste si ca incearca sa se schimbe. Numai ca nu dureza prea mult!

#60
cella

cella

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.12.2006

View PostBebeluska, on Oct 3 2007, 07:22, said:

Parca te si vad: "daca te mai joci mult la calculator, sa stii ca plec la mama!"
:lol:
Nu e amuzant..  -_- E chiar frustrant sa te gandesti ca se poate ajunge la divort de la un motiv ca asta.
Si daca se duce la mama, ce-o sa-i spuna?  :huh:

#61
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006
Nu am probleme de comunicare cu mama  :D Si nici nu sunt genul care sa-si ascunda greselile sub covor, ca sa par ca sunt perfecta si ca am o viata perfecta.
Sincer, tuturor celor carora li se pare o pseudoproblema, le doresc sa ajunga sa se loveasca si ei de asta ca sa vada cum e si cat de bine te poti obisnui cu ideea ca esti cam singur ... in doi!

#62
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007
aseara s-a mai jucat?

#63
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Postbogdy68, on Oct 3 2007, 10:48, said:

aseara s-a mai jucat?

Nu, ca era MECIUL! Evident!  :lol:

#64
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postchristie, on Oct 3 2007, 10:49, said:

Nu, ca era MECIUL! Evident!  :lol:
evident ca dupa....nu?

#65
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Postchristie, on Oct 3 2007, 10:49, said:

Nu, ca era MECIUL! Evident!  :lol:
Pai vezi, quality time...
Roaga-te sa inceapa Steaua sa castige meciuri, poate se califica mai departe. :D

#66
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View PostCipsu, on Oct 3 2007, 10:51, said:

Pai vezi, quality time...
Roaga-te sa inceapa Steaua sa castige meciuri, poate se califica mai departe. :D

Ideea e sa petrecem mai mult timp impreuna,nu sa stea lipit de televizor in loc de calculator  :P

#67
danuta_ro

danuta_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 24.09.2007

View Postchristie, on Oct 3 2007, 09:09, said:

Si nu am deschis topicul pentru ca ma plictiseam sau pentru ca voiam sa ma compatimeasca lumea, ci chiar cautam o solutie pentru a-l indeparta de calculator. Oricum, vad ca solidaritatea masculina e prezenta peste tot :P .

Nu mi se pare nimic rau ca un barbat sa aiba o asemenea pasiune inocenta ca de exp jocurile pe calc. Daca totusi exagereaza si petrece prea mult timp facand asta, atunci e doar un efect al altor probleme intre voi. Gaseste si trateaza cauza nu efectul!

#68
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Io zic ca, daca joaca triburile, sa-l lasi. Fa-ti si tu cont acolo, intra intr-un trib dusman si pocneste-l de nu se vede.
Impusti trei iepuri dintr-un foc:
- te distrezi si tu super;
- te razbuni pe el;
- ii cuceresti toate satele si renunta la joc si la calculator.

Edited by ...easca, 03 October 2007 - 10:14.


#69
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postchristie, on Oct 2 2007, 15:14, said:

Am o problema - deja sotul meu isi petrece majoritatea timpului liber in fata calculatorului, adica mai bine zis se joaca! Cat poate! Sau pana nu mai poate! Ne-am casatorit de abia un an si 2 luni, deci mi se pare cam repede sa se fi plictisit deja. Am ajuns sa ne certam ingrozitor pe tema asta, pentru ca il rog sa mai petreaca timpul si cu mine. Chiar asa plictisitoare sa fi devenit?!  :unsure:  
  Cand ne-am casatorit ne cunosteam de vreo 6 luni... a fost ceva fulgerator! Acum ma gandesc ca poate m-am cam grabit!
  Nu stiu ce naiba sa fac ... cand ne-am certat ultima oara pe tema asta, l-am amenintat ca divortez si mi-a promis ca se schimba... pb e ca nu e prima oara cand ne certam si promite sa se schimbe, dar se schimba doar pt putin timp...
   Are cineva vreo idee salvatoare? Cum poti sa vindeci pe cineva de dependenta de jocuri, ca de clinici de dezintoxicare in domeniul asta n-am auzit!  :P

te-ai maritat cu un gamer, suporti consecintele. vei fi intotdeauna pe locul 2, dupa ultimu FPS/RTS/MMORPG aparut pe torente. oricum nu se joaca pentru ca s-a plctisit de tine, se juca el si inainte. te-ai gindit vreodata sa te joci si tu pina nu mai poti?

daca te-ai grabit casatorindu-te dupa 6 luni? nu, nu te-ai grabit, e totul minunat

View Postnu_sunt_ozzy, on Oct 2 2007, 15:16, said:

Din prima iti zic:
1 nu rezolvi repede dar ai sanse sa rezolvi
2 nu asculta idiotii care iti zic sa renunti, lupta un pic mai tare mai intai
3 eu sunt la fel ca el, da' daca sare domnisoara goala pe mine, jur ca-mi arunc laptopul pe balcon
4 nu te astepta ca o discutie sa dea rezultate miraculoase. tre' sa-l faci pe el sa "stie" ca ce face e gresit..

1 yeah, right...
2 yeaaaaaaaah, riiiiiiiiiiiiight. ai vazut vreodata un obsedat de jocuri? din-ala care adoarme pe tastatura, cu mina miscind spasmodic mausu in somn?
3 da, ce sa zic, si dupa ce i-o tragi te intorci si dai load game. in plus, daca te joci pe laptop...
4 nu e gresit deloc, exista jocuri mai interesante decit o nevasta care nu te lasa sa te joci

#70
christie

christie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 02.12.2006

View Post...easca, on Oct 3 2007, 11:13, said:

Io zic ca, daca joaca triburile, sa-l lasi. Fa-ti si tu cont acolo, intra intr-un trib dusman si pocneste-l de nu se vede.
Impusti trei iepuri dintr-un foc:
- te distrezi si tu super;
- te razbuni pe el;
- ii cuceresti toate satele si renunta la joc si la calculator.

Joaca Heroes si CS  :P

#71
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

View Postchristie, on Oct 3 2007, 11:16, said:

Joaca Heroes si CS  :P

heroes?
nu te mai agita, n-ai sanse.
black dragons ftw.

#72
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006
Pe mine ma ia cu forta pretenul din fata calculatorului ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate