Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...
 Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 

Australia - Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
salutare.
un prieten din australia trebuie sa-mi trimita niste bani si as dori sa stiu,de la cei care stiu cu adevarat,care e cel mai bun mod de a primi bani dintr-o tara straina,in  speta Australia????
am auzit ca moneygram ar fi bunicel,dar opresc 15% din toata suma

astept raspunsuri

#2
honeybunny

honeybunny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 27.04.2004

View Postyapy, on Sep 29 2007, 12:07, said:

salutare.
un prieten din australia trebuie sa-mi trimita niste bani si as dori sa stiu,de la cei care stiu cu adevarat,care e cel mai bun mod de a primi bani dintr-o tara straina,in  speta Australia????
am auzit ca moneygram ar fi bunicel,dar opresc 15% din toata suma

astept raspunsuri

De comision nu ai cum sa scapi decat daca vine cineva cu banii in mana de acolo. Ai optiunea MoneyGram sau Western Union, ambii au comisioane, pe care le plateste expeditorul... Prietenul tau ar trebui sa se ocupe de asta. Mai ai transferul bancar insa si acolo ai comisioane, depinde de cat de urgent ai nevoie sa ii primesti.

#3
tzolea

tzolea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 24.06.2006

View Postyapy, on Sep 29 2007, 13:07, said:

salutare.
un prieten din australia trebuie sa-mi trimita niste bani si as dori sa stiu,de la cei care stiu cu adevarat,care e cel mai bun mod de a primi bani dintr-o tara straina,in  speta Australia????
am auzit ca moneygram ar fi bunicel,dar opresc 15% din toata suma

astept raspunsuri

iti face un card de debit pe numele lui, il pune-n plic... il primesti... iti spune pin-ul scoti cashul si gata... cel mai ieftin.

sau vezi

Comisioane Western Union

Comisioane MoneyGram

#4
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006

View Posttzolea, on Sep 29 2007, 18:44, said:

iti face un card de debit pe numele lui, il pune-n plic... il primesti... iti spune pin-ul scoti cashul si gata... cel mai ieftin.

sau vezi

Comisioane Western Union

Comisioane MoneyGram
si,oare,in cat timp ajunge aici ? daca-l pune,sa zicem,luni?
la card ma refer...la plic

#5
Modelator

Modelator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 22.06.2007
Depinde de suma de bani. Western Union are $47 comision pt $1000 transferati. Pentru sume mai mici, comisionul creste prea mult (in procente) pt a mai fi rentabil.
http://www.leumi.ro/pdf/western.pdf

Moneygram are cam aceleasi comisioane +/-

Edit: la 1000 EUR ai 39 EUR comision ;)
Nu uita insa si de comisioanele practicate de banci pt conversia valutara (dar acestea se aplica si in cazul cardurilor)

Edited by Modelator, 30 September 2007 - 10:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate