Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 

Harta NAVTEQ pentru Sony NV-U82

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
cristi12

cristi12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.12.2005
Salut!

Am un GPS Sony NV-U82, din pacate Nu are harta RO pe el. Din cate am inteles NAVTEQ au acoperire la nivel stradal ptr Bucuresti si TM. Eu sunt din TM deci ar fi perfect pentru mine. Stiti cumva cum se face update la hartile de pe el? Are slot ptr memory stick duo, e de ajuns sa pun hartile pe stick si gata? Sau trebuie un update la softul propriu-zis? Si intr-un final, stiti unde pot downloada harta respectiva?   ;)

Multumesc anticipat!

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
nu stiu modelul asta; am "facut" doar U50 si U70.
iar la U92 e problema cu schimbarea softului, deoarece activarea cipului GPS se face din harta  ;)
s-ar putea sa fie la fel si la U82!

#3
cristi12

cristi12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.12.2005
Hmmm, ma gandeam ca e mai simplu de atat, copiez harta respectiva pe stick si gata. Dar daca e cu protectii de genu...    ms oricum!

#4
h3llu

h3llu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 18.08.2006
Am si eu un U82 si are harti din Europa de V, nu stici cum sa pun si eu harta romaniei? Daca stiti puteti sa ma contactati pe ID  [email protected] .


Multumesc in avans.

#5
ak725

ak725

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 19.05.2004
nv-u82 nu se conecteaza cu vista.
vreo parere ?

#6
dmmoisi

dmmoisi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.02.2007

View Postcristian11, on Sep 28 2007, 14:07, said:

nu stiu modelul asta; am "facut" doar U50 si U70.
iar la U92 e problema cu schimbarea softului, deoarece activarea cipului GPS se face din harta  ;)
s-ar putea sa fie la fel si la U82!


Salut,
Am un U70 fara harta romaniei si bulgariei.
Ma poti ajuta?

#7
Corsarul

Corsarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.02.2006
Cristi12 a intrebat de harta Ro pt Sony nv-u82, care de fapt il am si eu si nu stiu cum pot sa-i pun harta RO pe el dar nici daca il pot conecta la satelit ca am stat cu el afara in cimp deschis aproape 1ora si nu a vazut nici un satelil, nu are decit harta Europei de vest in concluzie nici un raspuns de la nimeni cum se face sau de unde putem gasi harta Europei de est pt acest tip de GPS nu stie nimeni???   :huh: nu au venit decit alte intrebari peste intrebarea lui Cristi12 nu stie nimeni nimic de tipul asta de GPS????? :death:

#8
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostCorsarul, on Mar 22 2008, 11:37, said:

Cristi12 a intrebat de harta Ro pt Sony nv-u82, care de fapt il am si eu si nu stiu cum pot sa-i pun harta RO pe el dar nici daca il pot conecta la satelit ca am stat cu el afara in cimp deschis aproape 1ora si nu a vazut nici un satelil, nu are decit harta Europei de vest in concluzie nici un raspuns de la nimeni cum se face sau de unde putem gasi harta Europei de est pt acest tip de GPS nu stie nimeni???   :huh: nu au venit decit alte intrebari peste intrebarea lui Cristi12 nu stie nimeni nimic de tipul asta de GPS????? :death:

http://forum.softped...howtopic=368033

#9
m1zippo

m1zippo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.01.2008

View Postcristian11, on Mar 22 2008, 19:06, said:


daca mai este de actualitate topicul.am harta updatata in luna 11.2007.merge pe majoritatea gps-urilor d la sony.ieftin. ;) apropo.harta este completa la nivel de poi.

Edited by m1zippo, 24 April 2008 - 12:01.


#10
dmmoisi

dmmoisi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.02.2007

View Postm1zippo, on Apr 24 2008, 12:58, said:

daca mai este de actualitate topicul.am harta updatata in luna 11.2007.merge pe majoritatea gps-urilor d la sony.ieftin. ;) apropo.harta este completa la nivel de poi.


Vreau si eu mai multe informatii.
Ce varianta?
Este de la Sony?
Pret?
Modalitate.
Contact.

Astept aceste date la [email protected]

Imi trebuie pt un NVU-70T

#11
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postdmmoisi, on Apr 30 2008, 18:13, said:

Vreau si eu mai multe informatii.
Ce varianta?
Este de la Sony?
Pret?
Modalitate.
Contact.

Astept aceste date la [email protected]

Imi trebuie pt un NVU-70T

sa nu gresesc dar parca pe 70 merge iGO\Mio;
tin minte ca mi-a "trecut unul prin mina" cu ceva vreme in urma!

#12
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,701
  • Înscris: 21.03.2005

View Postm1zippo, on Apr 24 2008, 11:58, said:

daca mai este de actualitate topicul.am harta updatata in luna 11.2007.merge pe majoritatea gps-urilor d la sony.ieftin. ;) apropo.harta este completa la nivel de poi.

Pe ce versiune de soft merge? si pe ce modele mai exact? Pentru ca iti dau harta pentru NV-u70 de pe 2006, si este in alt format decat cea de pe 2007. Asa ca, "majoritatea" e aiurea spus.

Mersi de intentie, pare o intentie buna, dar risti sa strici GPS-uri cu asta.

Cine nu ma crede, ii dau detalii . Aveam versiunea de soft 1.1.  Acum mi-au trimis de la Sony versiunea 1.6. CU firmware 9.4 Hartile sunt in alt format. Se incarca nult mai repede.

#13
dmmoisi

dmmoisi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.02.2007

View PostMELODY, on May 13 2008, 04:30, said:

Pe ce versiune de soft merge? si pe ce modele mai exact? Pentru ca iti dau harta pentru NV-u70 de pe 2006, si este in alt format decat cea de pe 2007. Asa ca, "majoritatea" e aiurea spus.

Mersi de intentie, pare o intentie buna, dar risti sa strici GPS-uri cu asta.

Cine nu ma crede, ii dau detalii . Aveam versiunea de soft 1.1.  Acum mi-au trimis de la Sony versiunea 1.6. CU firmware 9.4 Hartile sunt in alt format. Se incarca nult mai repede.


Sunt interesat si eu de updatarea la harta pentru NV-U70T.

Poate ma ajuti si pe mine ca nu vreau sa bag alt sistem de navigare.

mess yahoo - dmmoisi

Edited by dmmoisi, 13 May 2008 - 07:44.


#14
acshu_d

acshu_d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 20.01.2008
are cineva cd-ul original.nu reusesc sa fac update la un sony u82.pt harta europe B mergeti pe http://www.gpsunderg...searchid=103150.

#15
ketemeu

ketemeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 30.10.2007

View Postcristian11, on Sep 28 2007, 14:07, said:

nu stiu modelul asta; am "facut" doar U50 si U70.
iar la U92 e problema cu schimbarea softului, deoarece activarea cipului GPS se face din harta  ;)
s-ar putea sa fie la fel si la U82!

Am si eu un u92T si sunt interesat de ultima versiune a hariii pentru europa de est.
Zici ca nu merge?

#16
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postketemeu, on May 28 2009, 13:17, said:

Am si eu un u92T si sunt interesat de ultima versiune a hariii pentru europa de est.
Zici ca nu merge?


a trecut ceva vreme de la postul citat! ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate