Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

siemens gigaset A2

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rdu04

rdu04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.09.2007
am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva..am modelul asta de tel fix si la inceput am putut sa-l folosesc dar nu puteam sa formez nr de tel pt ca imi baga un prefix in fata...era in lb germana..am vrut sa-l aduc in lb engleza si necunoscind germana nu stiu ce-am facut in meniu ca acum nu mai am ton de tel ,ecranul imi pilpiie si nu mai am meniul complet...s-a mai lovit cineva de problema asta?aici aveti un link cu manualul in lb engleza pe care l-am facut rost ulterior si am reusit sa-i dau un factory reset si sa-l aduc in lb engleza...http://shc-download.siemens.com/repository/171/17184/gigaseta2_userguide_1.pdf

#2
rdu04

rdu04

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.09.2007
am rezolvat...pt altii care vor avea o problema asemanatoare....baza are un buton in spate...ascuns...am tinut 3 sec apasat si tel functioneaza acum.....mai ramine sa vad daca se poate rezolva problema cu prefixul care apare in fata cind vreau sa formez un nr de tel...

#3
pbxx

pbxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 11.06.2007
Probabil ca este "codat" pe o anumita retea pentru ca a fost subventionat de operatorul respectiv. Poti incerca sa intrebi la un service de telefoane Siemens, un link e aici : http://www.dect.ro/s...wifi-p-148.html

View Postrdu04, on Sep 26 2007, 09:07, said:

am rezolvat...pt altii care vor avea o problema asemanatoare....baza are un buton in spate...ascuns...am tinut 3 sec apasat si tel functioneaza acum.....mai ramine sa vad daca se poate rezolva problema cu prefixul care apare in fata cind vreau sa formez un nr de tel...


#4
kzq

kzq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.11.2007
Salut , am acelasi tip de telefon si aceeasi problema , se poate oare sa fie codat , ai reusit sa il decodezi sau sa rezolvi problema cu acel "prefix" ?

#5
kzq

kzq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.11.2007

View Postrdu04, on Sep 26 2007, 08:54, said:

am o rugaminte daca ma poate ajuta cineva..am modelul asta de tel fix si la inceput am putut sa-l folosesc dar nu puteam sa formez nr de tel pt ca imi baga un prefix in fata...era in lb germana..am vrut sa-l aduc in lb engleza si necunoscind germana nu stiu ce-am facut in meniu ca acum nu mai am ton de tel ,ecranul imi pilpiie si nu mai am meniul complet...s-a mai lovit cineva de problema asta?aici aveti un link cu manualul in lb engleza pe care l-am facut rost ulterior si am reusit sa-i dau un factory reset si sa-l aduc in lb engleza...http://shc-download.siemens.com/repository/171/17184/gigaseta2_userguide_1.pdf



Dupa ce am stat o noapte intreaga si am cautat softuri /metode de decodare pe internet am apasat tasta R ( este prima tasta de jos din coltul stang ) si imediat dupa formezi numarul dorit , si uite asta ai scapat de cacatul ala de  cod care apare in fata si telefonul poate fi utilizat. Pana acum nu puteam suna din cauza acelui cod si tot timpul imi spunea "post telefonic deranjat temporar" . Acum merge trasnet .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate