Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cit ar costa design-ul unui site de genul..

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Salutare tuturor

In primul rind daca topicul meu nu este in locul potrivit, imi cer scuze anticipat :)

As dori sa stiu cit ar putea sa coste design-ul unui site de genul acesta
( bine inteles cu modificarile de rigoare, alte pics/background color, etc )?
Multumesc anticipat

P.S. Chiar daca apreciez informatii de genul "pune mina si invata si poti sa ti-l faci singur" :lol: as dori mai mult info despre preturi :)

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
150E doar designul + felierea in format html

#3
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.08.2007

View Postactive95, on Sep 21 2007, 01:18, said:

Salutare tuturor

In primul rind daca topicul meu nu este in locul potrivit, imi cer scuze anticipat :)

As dori sa stiu cit ar putea sa coste design-ul unui site de genul acesta
( bine inteles cu modificarile de rigoare, alte pics/background color, etc )?
Multumesc anticipat

P.S. Chiar daca apreciez informatii de genul "pune mina si invata si poti sa ti-l faci singur" :lol: as dori mai mult info despre preturi :)


la firme poate sa coste pana la 500E

la "negru" 70-100e(adica la liber-profesionisti),depinzand de ce vrei sa pui pe el

Edited by scypax, 21 September 2007 - 00:33.


#4
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005

View Postagain, on Sep 21 2007, 01:28, said:

150E doar designul + felierea in format html


Multumesc mult dar fiindca sint mai retardat  :D "felierea" insemnind ce?


View Postscypax, on Sep 21 2007, 01:32, said:

la firme poate sa coste pana la 500E

la "negru" 70-100e(adica la liber-profesionisti),depinzand de ce vrei sa pui pe el


Deasemenea multumesc mult. Presupunind ca nu vreau sa il incarc cu flash/iframes/css/rss feed etc ci sa il mentin cit se poate de "clean si simplu" pina in 200e ar fi deajuns?

#5
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
feliere = taiere imagine.

eu zic cam 100 euro (cu html facut cu tot)

Edited by xnoise, 21 September 2007 - 06:58.


#6
t0y

t0y

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.03.2005
Vorbiti tampenii... Voi ati vazut site-ul dat ca exemplu ? Cum puteti sa spuneti ca face 70 de euro -100 de euro ? Voi nu vedeti ca e in php si MySQL ? Ati numarat paginile ? Teoretic sunt 5 practic insa... NU! Si daca voi chiar faceti site-uri pe banii astia ori aveti 17 ani si faceti astfel un ban de cico ori sunteti niste muritori de foame !

Edited by darkangelbv, 21 September 2007 - 08:19.
Ai grija cu limbajul !!!


#7
mcliviu2000

mcliviu2000

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 14.04.2007
Fiecare este liber sa faca ce vrea cu munca lui ... poate sa ceara 1Euro sau 1000 nu ?

relax man ... fumeaza mai putin !

#8
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
60 euro in 3 zile (ca sa am timp si de restul proiectelor)
75 euro in cateva ore (presupunand ca ai tu imaginile sau sti exact ce doresti sa faci).

#9
DarK4EveR

DarK4EveR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.04.2007

View Postt0y, on Sep 21 2007, 08:56, said:

Vorbiti tampenii... Voi ati vazut site-ul dat ca exemplu ? Cum puteti sa spuneti ca face 70 de euro -100 de euro ? Voi nu vedeti ca e in php si MySQL ? Ati numarat paginile ? Teoretic sunt 5 practic insa... NU! Si daca voi chiar faceti site-uri pe banii astia ori aveti 17 ani si faceti astfel un ban de cico ori sunteti niste muritori de foame !


Si presupun ca pentru tine php+MySQL inseamna ceva EXTRAORDINAR!, e un site facut in php cu cateva sectiuni care au interogari mysql, big deal. Design-ul il faci in 5-10 minute ( cu tot timpul cat stai si dai reply-uri pe forum ) . Iar programarea, sa zicem, 2-3 ore ( cu tot cu pauze de tigare, suc, snack, etc ).

100E (TVA si bacsis inclus ) :)

#10
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Pe firma cu factura si totul in regula 400€.
La liber 200€ - 300€ depinde de urgentele omului.
Cat dai pe un site atata face.
Site-ul nu inseamna doar design si feliere.
Inseamna si SEO, inseamna si parte de administrare, inseamna si actualizari periodice si multe altele.
Daca platesti 30€-50€ sau cat mai gasesti pe ici pe colo de atat o sa ai calitate. Cu alte cuvinte dai banul, ti-l face meseriashu cum vrea el si tu nu comentezi ca doar e ieftin.
Pentru cei care au specificat preturi mici, nu va vindeti pe bani putini.
Calculati cate ore va trebuie sa il faceti si dupa aia calculati cati bani ia unul care invarte betonul pe ici pe colo apoi ganditi-va daca va convine sa lucrati pe un salariu orar mai mic decat respectivul care de abia a terminat 8 clase.
Bafta!
PS. Da, poti sa te apuci sa inveti sa-l faci singur insa cu siguranta te va costa mult mai mult decat sa ti-l faca unul care stie meserie.

#11
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007

View Postactive95, on Sep 21 2007, 01:18, said:

Salutare tuturor

In primul rind daca topicul meu nu este in locul potrivit, imi cer scuze anticipat :)

As dori sa stiu cit ar putea sa coste design-ul unui site de genul acesta
( bine inteles cu modificarile de rigoare, alte pics/background color, etc )?
Multumesc anticipat

P.S. Chiar daca apreciez informatii de genul "pune mina si invata si poti sa ti-l faci singur" :lol: as dori mai mult info despre preturi :)


poate data viitoare citesti ceva mai atent inainte sa te arunci ca ... in discutie. era vorba numai de design, nu si de "enormitatea" aia de php + mysql...

Edited by xnoise, 21 September 2007 - 15:03.


#12
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Multumesc tuturor celor ce au avut bunavointa de a posta reply-uri .
Bine inteles ca preturile variaza, eram constient de acest lucru :). Doream sa am idee in ce zona se invirt preturile.
Inca o data multumesc tuturor.

#13
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007

View PostXtraVagAnT, on Sep 21 2007, 11:03, said:

Pe firma cu factura si totul in regula 400€.
La liber 200€ - 300€ depinde de urgentele omului.
Cat dai pe un site atata face.
Site-ul nu inseamna doar design si feliere.
Inseamna si SEO, inseamna si parte de administrare, inseamna si actualizari periodice si multe altele.
Daca platesti 30€-50€ sau cat mai gasesti pe ici pe colo de atat o sa ai calitate. Cu alte cuvinte dai banul, ti-l face meseriashu cum vrea el si tu nu comentezi ca doar e ieftin.
Pentru cei care au specificat preturi mici, nu va vindeti pe bani putini.
Calculati cate ore va trebuie sa il faceti si dupa aia calculati cati bani ia unul care invarte betonul pe ici pe colo apoi ganditi-va daca va convine sa lucrati pe un salariu orar mai mic decat respectivul care de abia a terminat 8 clase.
Bafta!
PS. Da, poti sa te apuci sa inveti sa-l faci singur insa cu siguranta te va costa mult mai mult decat sa ti-l faca unul care stie meserie.


Mai oameni buni, de ce naibii nu cititi ce cere omul?? Nu observati ca a cerut un pret aproximativ pt DESIGN, nu pt un site complet functional? sau va dati mare cu cat cunoasteti preturile and stuff? De ce trebuie sa existe pe fiecare topic cate unul , doi care sa nu citeasca si sa sara aiurea cu presupunerile?

#14
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005

View Postxnoise, on Sep 21 2007, 20:05, said:

Mai oameni buni, de ce naibii nu cititi ce cere omul?? Nu observati ca a cerut un pret aproximativ pt DESIGN, nu pt un site complet functional? sau va dati mare cu cat cunoasteti preturile and stuff? De ce trebuie sa existe pe fiecare topic cate unul , doi care sa nu citeasca si sa sara aiurea cu presupunerile?
Sincer sa fiu eu am avut si inca mai am o mare indoiala daca initiatorul topicului a vrut sa zica prin "design-ul site-ului" doar partea de desenare sau cea de creare propriu zisa. Din cat am observat ca se pricepe nu m-ar mira sa fi scris ceva insa in realitate sa fi vrut altceva.;)
Informatiile au fost putin confuze. Daca am inteles eu gresit atunci recunosc ca am fost OT in discutia asta insa opiniile mele raman valabile in contextul discutiei despre cei care isi vand munca pe doi bani.
Cat despre intepaturile cu "cititul threadului" si "datul mare" nu prea isi au locul in discutiile intre oameni civilizati.

Toate bune!

#15
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
valoarea totala a programarii din spate si a implementarii unei baze de date (un cms de baza) duce undeva la 400-500 euro pe zona de freelancing.

In alta ordine de idei, presupunerile nu cred ca isi au rostul aici. Omul a cerut un pret pt design, asta i s-a oferit. Nu inteleg de unde pana unde ati ajuns si tu si t0y sa presupuneti ca vrea un site intreg. I s-a raspuns omului exact la intrebarea pe care a pus-o.

Si cititul threadului avea o importanta mare. Pt ca de aia sunt carca de offtopicuri pe aici. Si datul mare avea importanta, pt ca asta mi s-a parut ca faci: incerci sa fii un pic mai desstepti decat cei de aici. E ca si cum eu sunt client, vin la tine si iti cer design, si tu te apuci sa imi insiri SF-uri despre ce cms sa folosesc si cat costa si cat dureaza implementarea.

#16
ercsaba

ercsaba

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.11.2007

View Postactive95, on Sep 21 2007, 00:18, said:

Salutare tuturor

In primul rind daca topicul meu nu este in locul potrivit, imi cer scuze anticipat :)

As dori sa stiu cit ar putea sa coste design-ul unui site de genul acesta
( bine inteles cu modificarile de rigoare, alte pics/background color, etc )?
Multumesc anticipat

P.S. Chiar daca apreciez informatii de genul "pune mina si invata si poti sa ti-l faci singur" :lol: as dori mai mult info despre preturi :)


Eu stiu firma care o face cu factura cu tot cu 200 EUR+TVA in max 2 zile, daca ai nevoie de asa ceva.

#17
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
romanii se duc spre indieni, se pare. of of...

#18
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View Postdarkangelbv said:

60 euro in 3 zile...
Probabil, ca topicul n-a mai avut nici-un rost inca de aici...

Este de apreciat oricum, ca a "licitat" pe fata, si apoi, a lasat topicul sa ...curga.  Si, bine-nteles, -bun tipul daca isi permite sa se incadreze in banii astia...

De fapt, vroiam doar sa intreb: Mai este de actualitate?!
_________________________
Stau de multe ori si ma intreb cate job-uri in categoria Bursa sunt finalizate, cate tranzactii realizate, ...cate "licitatii" adjudecate?!  Si eventual, cum ar putea fi urmarita eficienta acestui (sub-) forum?
Am de multe ori senzatia ca mult peste jumatate sunt fake-uri, --țepe, sau, mai exact țepari, in cautare de surse de inspiratie, -o idee pt. un template, o sugestie pt. o secventa de cod, sau, (-de ce nu!?) o lucrare moca...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate