Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Am stat 3 luni cu un X5 in service pentru ca....

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Rosca_pv

Rosca_pv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2007
Vara asta intre Dobrich si Silistra mi s-au spart pernele de aer pe fata la X5. O parte din vina e a mea pt ca nu i-am facut revizia la timp. O urc pe platforma si merg direct la Bucuresti impreuna cu bulgarii. Ajung exact la ora inchiderii iar acele doamne de acolo, fara sa se uite macar ce masina e imi spun sa o las in curte si sa vin maine. Le explic situatia in care ma aflu (nu sunt din bucuresti) iar ele la fel de ignorante imi spun  sa plec. A fost nevoie sa fac ridic tonul ca sa fiu bagat in seama. In cele din urma reusesc sa predau masina. Am scos-o dupa 3 luni, cand eram la un pas sa ii dau in judecata! Am dat zeci de telefoane ca sa aflu de ce dureaza atat schimbarea pernei de aer. Am primit un motiv foarte stupid dupa parerea mea! Au ramas fara furnizori de perne de aer! Cum e posibil sa nu existe aceasta piese de schimb, in conditiile in care dai 100.000 de euro pe un X5 model 2004? Acest motiv mi-a fost dat inclusiv de BMW GRUP Frankfurt! Cel mai deranjant lucru a fost atitudinea celor de la Bavaria Bucuresti! Complet nepoliticosi, ignoranti! Dupa 3 luni am facur singur rost de o perna de aer. Daca stateam dupa ei, probabil si acum inca nu o scoteam din service!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,664
  • Înscris: 26.11.2001
Grav ce se inampla, insa nu ma pot abtine sa intreb.. sigur e X5 ? :)
Nu de alta dar X5 nu a avut niciodata suspensii pe perna de aer.
Nici macar modelul nou nu are...

Mercedes si Audi au, insa BMW stiu sigur ca nu are suspensii pe perna de aer, deci mai exact ce s-a spart la tine ?

Uite aici un site cu schemele si piesele BMW
http://www.realoem.com/bmw/select.do


Piesa ta:

http://www.realoem.c...o...hg=33&fg=50


Later edit: unele X5-uri aveau pe spate o functie ce permitea mentinerea garzii la sol in caz de supraincarcare pe puntea SPATE, nu fata.

Attached Files

  • Attached File  222.png   16.88K   49 downloads


#3
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
din cate stiu eu BMW x5 are perne de aer doar pe spate. :huh:

#4
Rosca_pv

Rosca_pv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.09.2007
Daca asa s-au exprimat si cei de la Bavaria... asa zic si eu :)) cand am oprit-o.. pt ca am simtit ca ceva nu e in ordine, a facut un FSSSSSSSS lung si s-a lasat de bot urat de tot.

#5
zavalita2002

zavalita2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 15.02.2006

View PostRosca_pv, on Sep 23 2007, 19:44, said:

Daca asa s-au exprimat si cei de la Bavaria... asa zic si eu :)) cand am oprit-o.. pt ca am simtit ca ceva nu e in ordine, a facut un FSSSSSSSS lung si s-a lasat de bot urat de tot.
Ai spus ca ai cumparat singur piesa. Ce ai cumparat, perna pentru spate sau pentru fata ?
1. Daca ai cumparat pentru spate, iti dadeai seama ca Bavaria bate campii, si ne comunicai acest lucru de la inceput.
2.Daca nu ai cumparat perna pentru spate, atunci ai cumparat altceva pentru puntea fata.
Straniu !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate