Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Cum poți să iei foc cu Renault

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005
Mai multe autoturisme Megane Sedan de 1.9 DCI pot lua foc din cauza compresorului de aer condiționat.

Mașinile Renault, modelul Megane Sedan 1.9 DCI, fabricate în perioada 2006-2007, nu sunt atât de sigure cum garantează producătorul. Acestea au grave defecțiuni la compresorul de aer condiționat, care în urma unei solicitări prelungite ia foc. Grupul Renault nu recunoaște oficial această defecțiune.

Mai multe detalii: http://www.adevarul....-renault/326486

#2
WildChild

WildChild

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 11.05.2006
Pe cat "iubesc" eu Renault-urile, articolul respectiv mi se pare prea malitios. Nu spun ca ar fi neadevarata faza cu incendiile, dar ca Renault nu recunoaste aceasta problema mi se pare un pic deplasat. In plus, nu se mentioneaza exact de cate masini este vorba (una, o suta, o mie?).
In ultimii trei ani cred ca au ars vreo 10 Ferrari-uri (unul chiar in .ro) si inca nu s-au elucidat cazurile, au cei din Maranello o problema?

#3
Trombon

Trombon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 27.09.2005
articolul e facut de un afon, treaba e ca baietii de la reno merita toata carnea care le incape in frigider pt modul in care se comporta cu clientii dupa vanzare..

#4
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006
faceti o intalnire pe 4 la deschiderea siab cu toti posesorii de renault-uri si spuneti-va pasul...
e toata presa acolo....
poate va vor trata altfel dupa cumpararea masinii...

#5
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Un articol scris clar la comanda. Imi pare rau pentru starea in care a ajuns "Adevarul".
Poate sunt subiectiv (fiind un posesor foarte multumit de Megane) dar nu am vazut niciodata "Adevarul" sa scrie pe prima pagina un articol similar atunci cand s-au descoperit probleme mai grave la alte masini.

Problema e ca ca explozia vanzarilor la Megane din ultima perioaada trebuia lovita cumva, iar ziarul lui Patriciu poate fi oricand o scula pentru asta.

#6
TrapJaw

TrapJaw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 16.04.2007
Jenant...intr-o tara cu apa calda curenta ziarul respectiv s-ar indrepta spre faliment dupa o asemenea mizerie de articol pus pe prima pagina.

#7
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005

 uko, on Sep 20 2007, 11:49, said:

faceti o intalnire pe 4 la deschiderea siab cu toti posesorii de renault-uri si spuneti-va pasul...
e toata presa acolo....
poate va vor trata altfel dupa cumpararea masinii...

Beton Uko !

Back on topic, unii cand n-au ce scrie, inventeaza... Daca ar fi fost probleme, cu siguranta pana acum ar fi dat macar o data la TV un Megane in flacari...

#8
TrapJaw

TrapJaw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 16.04.2007
"Datorită faptului că persoanele nemulțumite care s-au adresat ziarului nostru ne-au cerut să respectăm confidențialitatea..."
:roflmaofast:  Parca ar divulga informatii secrete despre vreun mare mafiot, nu despre propria lor masina. Regula de baza in jurnalism : fara nume, credibilitatea este zero.

#9
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
nici eu nu sunt deloc fan Renault, dar cred ca articolul e cam exagerat
totusi cred ca au si dreptate, mai precis  legat de inchidere (un coleg a patit de 2 ori, dar cu el in exterior si cheile in masina :); pur si simplu masina se inchidea singura....
la fel si cu piesele de schimb, sa stai in asteptare 3 saptamani pentru doua fete de usi nu mi se pare in regula...

#10
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Mai aproape de tragedie mi se par detonatiile pe galeria de admisie semnalate la unele Dacii Logan fabricate pana in primavara lui 2005.
Un capac de filtru de aer in mecla e ceva ce doar Picasso ar putea zugravi. ;)

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
din rahaturi din astea scrise la comanda, de ziaristi idioti si afoni ies toate prostiile de folclor pe care gigel de la colt le ia de bune. ar fi bine ca Renault sa afle de asta si sa ii ia la bani marunti sa aduca dovezi, nume etc

#12
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Vorbesti de articolul din ziar sau de detonatiile de la Loganuri ?

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
bineinteles ca ma refer la articolul de ziar.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate