Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Problema cu Java Games la Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 13.05.2004
cand intru pe wap ,pe orange,la sectiunea jocuri java de la orange,imi apare o eroare!
ERROR 404:Server not found,sau ceva cam asa!
Merge la cineva acel link,sau doar eu sunt ghinionistul? :help:

#2
cristi_nastase

cristi_nastase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 20.07.2005
esti tu ghinionist ! la mine merge,desi sunt la cartela,macar intra si spune "jocurile sunt disponibile abonatilor Orange " !

#3
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Cea mai dubioasa chestie pe care am patit-o la Orange vis-a-vis de jocurile Java e faptul ca daca ai un tel deblocat de pe Connex pe care il folosesti pe Orange nu poti descarca si utiliza jocurile Java. Stiu ca e dubios si anormal dar mi-a fost confirmat de mai multi consultanti de la 411. E singurul serviciu pe care nu il poti utiliza la un tel. care a fost deblocat de pe Connex si folosit pe Orange. Nu stiu daca in sens invers lucrurile stau la fel.

#4
mandy.cock

mandy.cock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 21.07.2005

DarkBoy, on Jun 19 2004, 19:16, said:

cand intru pe wap ,pe orange,la sectiunea jocuri java de la orange,imi apare o eroare!
ERROR 404:Server not found,sau ceva cam asa!
Merge la cineva acel link,sau doar eu sunt ghinionistul? :help:

<{POST_SNAPBACK}>


ai cumva prepay? ca nu poti beneficia de servicii taxabile

#5
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

raducristin, on Aug 3 2005, 12:00, said:

Cea mai dubioasa chestie pe care am patit-o la Orange vis-a-vis de jocurile Java e faptul ca daca ai un tel deblocat de pe Connex pe care il folosesti pe Orange nu poti descarca si utiliza jocurile Java. Stiu ca e dubios si anormal dar mi-a fost confirmat de mai multi consultanti de la 411. E singurul serviciu pe care nu il poti utiliza la un tel. care a fost deblocat de pe Connex si folosit pe Orange. Nu stiu daca in sens invers lucrurile stau la fel.

<{POST_SNAPBACK}>


uite de ce iti pove cei de la orange acest lucru:

"Not&atilde;: Orange r&atilde;spunde numai pentru modul în care functioneaz&atilde; jocurile desc&atilde;rcate pentru telefoanele achizitionate din reteaua Orange România si la care nu s-au f&atilde;cut modific&atilde;ri neautorizate."

link-ul aici

el ar putea merge ... dar nu poate nimeni sa iti garanteze ... si daca nu merge ...e ghinionul tau ... e un tel care prin decodare a pierdut garantia

#6
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

Spiritul, on Aug 3 2005, 10:19, said:

uite de ce iti pove cei de la orange acest lucru:

"Not&atilde;: Orange r&atilde;spunde numai pentru modul în care functioneaz&atilde; jocurile desc&atilde;rcate pentru telefoanele achizitionate din reteaua Orange România si la care nu s-au f&atilde;cut modific&atilde;ri neautorizate."

link-ul aici

el ar putea merge ... dar nu poate nimeni sa iti garanteze ... si daca nu merge ...e ghinionul tau ... e un tel care prin decodare a pierdut garantia

<{POST_SNAPBACK}>



Nu mai eu am incercat sa le descarc si nu a mers. Nu m-au menajat aia ca nu cumva sa nu imi stric eu telefonul din moment ce nu mai aveam garantie la el. Au zis clar: NU MERGE!
In rest mi se pare absolut normal: ei raspund de cum merge jocul nu de ceea ce poti pati la instalare daca nu esti atent sau daca nu respecti instructiunile.

#7
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
si la mine imi da intr=un fel aceeasi eroare
abonament OrangeFree
nu pot intra in sectiunea GameLoft ...
telefon SamsungD500

#8
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

hyperyon, on Aug 4 2005, 10:37, said:

si la mine imi da intr=un fel aceeasi eroare
abonament OrangeFree
nu pot intra in sectiunea GameLoft ...
telefon SamsungD500

<{POST_SNAPBACK}>


ce eroare iti da?

e posibil ca pentru telefonul tau sa nu fie disponibile jocuri ... si iti da o eroare aiurea ...
cand accesezi pagina de jocuri ... serverul iti verifica modelul tel sa vada daca sunt jocuri compatibile cu el ... si daca nu sunt ... nu te lasa sa intri ..

Edited by Spiritul, 04 August 2005 - 12:52.


#9
beaver

beaver

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.06.2005
Aceeashi problema o am si eu .. imi da o eroare de genu HTTP Error :406 Not Acceptable .Ma poate ajuta cineva ?!  :( .Precizez am cartela Orange Prepay

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate