Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Norton Internet Security 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 17.09.2003
Buna seara. A incercat cineva noua suita de securitate de la Symantec? Cum se comporta fata de vechile versiuni ? Oricum, tehnologia proprietara SONOR reprezinta un pas urias inainte fata de generatia veche.

#2
crt

crt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 11.07.2007
Este un pas putin mai mic inainte fata de 2007, consum scazut, detectie foarte buna etc. Iar data de <2007 nici nu se pune problema

Edited by crt, 13 September 2007 - 23:48.


#3
tony_ghitzu

tony_ghitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 22.07.2008
Salut! Am instalat Norton Internet Security 2008 pe Vista x64 și când dau click dreapta pe un obiect nu îmi apare opțiunea ”Scan with Norton Internet Security” și mă enervează la culme asta. Pot să îi fac ceva să apară acolo? Și îmi puteți spune, vă rog, ca fapt divers, dacă la meniul click dreapta pot adăuga sau scoate ceva? Mulțumesc anticipat.

#4
GabiBan

GabiBan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 19.05.2005

View Posttony_ghitzu, on Dec 23 2008, 12:18, said:

Salut! Am instalat Norton Internet Security 2008 pe Vista x64 și când dau click dreapta pe un obiect nu îmi apare opțiunea ”Scan with Norton Internet Security” și mă enervează la culme asta. Pot să îi fac ceva să apară acolo? Și îmi puteți spune, vă rog, ca fapt divers, dacă la meniul click dreapta pot adăuga sau scoate ceva? Mulțumesc anticipat.

De ce nu ai instalat ultima versiune de Norton Internet Security. Se descurca mult mai bine decat versiunile anterioare. :)

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
@ tony_ghitzu

Ai descarcat versiunea compatibila cu x64 ?

#6
Vera95

Vera95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 30.11.2008
nu stiu cum sunt versiunile noi dar am auzit ca versiunea 2009 este foarte light .... :coolspeak:  si cred ca am so incerc si eu dar si versiunea 2005 e buna :P

#7
tony_ghitzu

tony_ghitzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 22.07.2008
Nu am auzit că ar fi mai multe variante ale lui Norton Internet Security 2008. Dar chiar și așa, dacă am x64 nu merg bine-merci și alea pentru x86? Mai ales că am două foldere, ”Program Files” și ”Program Files (x86)”.
  Oricum, merge absolut normal NIS-ul meu dar mă enervează la culme că de fiecare dată când vreau să scanez numai un folder sau o partiție, trebuie să intru în ”NIS ----> Run a Scan ----> Run Custom Scan" și să selectez de acolo ce vreau să îmi scaneze, în loc să dau click dreapta pe obiect și să am ”Scan with Norton Internet Security” cum e la toate programele antivirus. Asta e, sunt comod... Mai intreb o dată: există vreo posibilitate să adaug ”Scan with Norton Antivirus” la meniul care apare când dau click dreapta pe un obiect?

#8
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Momentan nu merge pe x64, dar incearca pe : http://community.norton.com/norton/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate