Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
WTF !Comunicare cu animale mo...

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita
 Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC
 Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 

noul fiat bravo

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
linu

linu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 16.11.2005
se pare ca sunt singurul care a vazut p drumurile patriei un bravo .
si da am si urcat in el si da am ramas impresionat , si chiar astept sa o fac din nou .
era un 1.4 sport cu interior sport asa cred eu cel putin .
masina avea 300 km si consuma 11 % .cam mult dar e la inceput de drum .

si priviri o sa atraga garantez.

interior placut surprinzator pentru un Fiat si in ceeea ce priveste locurile din spate am vz si mai putin loc la masini cu pretentii mai mari .
cam atat pentru  noul bravo.

#56
adisor35

adisor35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.01.2007
am facut drive-test la galati imediat ce s-a lansat cu motorul t-jet de 150 cai. am ramas impresionat, peste 3500 de ture se simte iz de ferari cu ghilimelele de rigoare. singurul lucru negativ un pic de zgomot la suspensii spate cind treci peste denivelari, dar cred ca e scuzabil masina nu se va vinde doar in romania ci si acolo unde notiunea de drum are alt inteles. interiorul este ok din punctul meu de vedere, nu se poate spatiu de microbuz la clasa c. pacat ca nu exista si o versiune cu interior caramel ca la g. punto. varianta era dynamic si cu 2 optionale genti aliaj de 16 (inclusiv rezerva) si airbag la parbriz.

#57
Florinel1984

Florinel1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.06.2008
Proasta masina. Am avut nefericirea sa o conduc vreo 200 de km pe o autostrada din Germania. De la Passau pana la Munchen. Si cu celebrul motor 1.4 de 150 de cai. Am avut parte de niste cauciucuri foarte subtiri (slaba dotare pt motor). La 160-170 km/h ma batea vantu de mi se facuse frica. Volanul are un design de te doare mintea, cu tot felul de umflaturi de nici nu stii cum sa il apuci. Daca misti un pic de volan la viteza aia, te-ai dus direct in sant. Nu vreau sa mai vorbesc de vizibilitatea in spate....parca ma uit printr-un binoclu tinut invers. In rest....frumusica. Nu se compara cu un Golf sau cu alta masina din clasa. Tin sa spun ca la dus, am mers cu un Ford Fiesta, care mi-a placut mult mai mult. Asa ca...alegerea voastra.

#58
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008

 Florinel1984, on Jun 25 2008, 16:17, said:

Proasta masina. Am avut nefericirea sa o conduc vreo 200 de km pe o autostrada din Germania. De la Passau pana la Munchen. Si cu celebrul motor 1.4 de 150 de cai. Am avut parte de niste cauciucuri foarte subtiri (slaba dotare pt motor). La 160-170 km/h ma batea vantu de mi se facuse frica. Volanul are un design de te doare mintea, cu tot felul de umflaturi de nici nu stii cum sa il apuci. Daca misti un pic de volan la viteza aia, te-ai dus direct in sant. Nu vreau sa mai vorbesc de vizibilitatea in spate....parca ma uit printr-un binoclu tinut invers. In rest....frumusica. Nu se compara cu un Golf sau cu alta masina din clasa. Tin sa spun ca la dus, am mers cu un Ford Fiesta, care mi-a placut mult mai mult. Asa ca...alegerea voastra.

Eu am fericirea sa conduc un T-Jet de 150 CP varianta Emotion. La 150 km/h sta f bine, designul volanului e probabil chestie de gust. Despre comportamentul la 160-170km/h am sa revin dupa ce am sa am ocazia sa o conduc afara pe o autostrada normala.
Si inca ceva, n-as da-o pe o Fiesta :)

#59
cosmin800331

cosmin800331

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.03.2008
Hm, ce chestie! Am mers cu Solenza cu 160km/h pe autostrada la nemti si austrieci si nu aveam nici un stres(in afara de zgomot)! Acum am noul Fiat Bravo si nici nu ma gandesc ca o sa mearga mai prost decat Solenza!

#60
ciric25

ciric25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.01.2008
E plin forumul cu de astia care compara merele cu perele. Profesionisti domnule ce vrei .

#61
ALEX4RAL

ALEX4RAL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.12.2006
Am vrut mai devreme sau ii explic baiatului niste chestii dar mi am dat seama ca nu are rost.Imi bat gura degeaba...
Volanul are niste "umflaturi" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
))))))))))
TARAN PROST.
Dati-mi BAN!!!!

#62
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
ma rog, descrierea volanului nu a fost tocmai plastic facuta, totusi tine de gust..daca omului nu i-a placut. Cat despre comparatii intre Bravo si masini de cls mica...nu isi au rostul. Sper totusi ca Bravo sa se dovedeasca fiabil, cel putin de pe forumul dedicat pana acum pare doar un alt Fiat: numeroase probleme aparute foarte devreme si la mai multi posesori. Poate o data cu noile loturi, vor mai rezolva din bolile "copilariei", pt ca masina arata bine, e asamblata corect, are dotari multe incluse...insa fara fiabilitate, nu va fi nimic altceva decat un alt rateu la fel cum a fost Stilo.

#63
cosmin800331

cosmin800331

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.03.2008

 ciric25, on Jun 29 2008, 12:27, said:

E plin forumul cu de astia care compara merele cu perele. Profesionisti domnule ce vrei .

"Profesionistule"! E normal sa compar mere(Fiat Bravo) cu pere(Dacia Solenza) pentru ca daca comparam mere(Fiat Bravo) cu mere(Fiat Bravo) nu rezolvam nimic. Deci, Solenza este de clasa mica si se comporta bine la ~160km/h asa ca Bravo nu are cum sa fie mai prost de atat. Ei, pricepi "profesionistule"? Sau pricepi dar nu intelegi?

#64
ALEX4RAL

ALEX4RAL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.12.2006
Cosmin esti la furat .Eu sunt 100% sigur ca ai un BMW din 93 si esti manelist.
Cum sa compari marmota, Bravo cu Solenza?????????

Edited by ALEX4RAL, 01 July 2008 - 20:19.


#65
cosmin800331

cosmin800331

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.03.2008

 ALEX4RAL, on Jul 1 2008, 21:18, said:

Cosmin esti la furat .Eu sunt 100% sigur ca ai un BMW din 93 si esti manelist.
Cum sa compari marmota, Bravo cu Solenza?????????

Maaaaama! Ce-i cu surescitatul asta pe aici?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate