Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

cum pot mari viteza de torrent?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View PostBykeru, on Nov 22 2007, 15:51, said:

FRATILOR IO AM 3,5 MBPS VITEZA SI DESCARC CU 450 KB/SEC CE ZICETI?CARE NU CREDE SAU VREA DETALI MA GASESTE LA ID DE MESS byk3ru RESPECT ALL DECI V ASTEPT PE MESS pt nelamuriri :D b-)
Cool man :coolspeak:
ps: eu am banda si mai mare si descarc si cu viteza mai mare  :naughty:
pentru detalii cauta-ma pe google  :peacefingers:

#20
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
:rolmaofast:
Depinde de torrent, de provider, de fișier, de persoane conectate, de seederi etc. .. :)

#21
Individual

Individual

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.07.2008
Salut! am citit si eu discutiile voastre pe aici si eu zic (PAREREA MEA) ca depinde de saitu de pe care downloadezi de exemplu eu downloadez de pe www.btjunkie.org sau www.isohunt.com sunt saituri cu multi utilizatori si am luat filme si in 10 minute [8 mile si 50 first day] Ramas Bun :D

#22
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostIndividual, on Jul 2 2008, 18:38, said:

Salut! am citit si eu discutiile voastre pe aici si eu zic (PAREREA MEA) ca depinde de saitu de pe care downloadezi de exemplu eu downloadez de pe www.btjunkie.org sau www.isohunt.com sunt saituri cu multi utilizatori si am luat filme si in 10 minute [8 mile si 50 first day] Ramas Bun :D
Domnule @Idividual, cand descarci orice fisier de pe torent (NU VORBI DE FILME SI ALTE "CHESTII" FARA LICENTA, citeste regulamentul) tu de fapt descarci de la mai multi utilizatori in acelasi timp, nu de pe site. Daca ai net prin erdeesh sau alt provider care are si retea metropolitana si ai norocul sa prinzi 1-2 seederi din aceiasi retea, este normal sa ai viteza asa mare.

#23
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001

View Postkittypoisongirl, on Sep 11 2007, 02:56, said:

Am o problema cu torrentul meu...downloadeaza foarte incet de ex un film de 700mb intr`o zi non stop :(..nu ca ar fi de mirare pt ca am auzit ca altii au cam aceeasi problema dar am auzit si de exceptii....downloadari de 330kb/s :o...bine nici nu am pretentii la asa ceva dar totusi cum as putea mari viteza?...take a look...teoretic ar trebui sa fie aici imginea print screen dar n`am facut tagul :rolleyes:

1. tb sa deschizi portul (porturile) de torrent in firewall (pot fi setate per client)
2. torrentul downloadat trebuie sa aiba (multi) seederi cu banda (upload) buna
3. jucariile tale (router/modem, firewall, computer) tb sa poata face fatza la traffic :D

#24
NuMaStresa

NuMaStresa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.08.2007
eu am copiat un joc (de 3.65GB) f bine in primele 2 zile cu 200-300 MB,dar apoi in urmatoarele 3 zile a scazut f mult,in general pe la 10 KB...si acu cand e la 99,9% nu vrea sa se mai incarce....cand dau start sta vreo 10 secunde pe la 0,1 MB si apoi se duce la 0,0 si nu mai downloadeaza nimic...e ceva de facut?
[color=red]nu ma prea pricep la torrenti

#25
NuMaStresa

NuMaStresa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.08.2007
intre timp s-a copiat.
dar acum am alta problema...e in format ISO si nu stiu cum sa instalez jocul,n-am mai lucrat cu Power ISO :|

#26
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostNuMaStresa, on Aug 3 2008, 15:19, said:

intre timp s-a copiat.
dar acum am alta problema...e in format ISO si nu stiu cum sa instalez jocul,n-am mai lucrat cu Power ISO :|
Si regulamentul ala e facut pentru prosti? voi astia mai destepti nu avei obligatia sa-l cititi si respectati?
Orice imagine .ISO o poti "monta" cu Nero Image Drive.

#27
nicholas77

nicholas77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 31.07.2008
foloseste trackere romanesti; iso o pui cu Daemon Tools.

#28
deRoberto

deRoberto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 29.04.2008

View PostBykeru, on Nov 22 2007, 16:51, said:

FRATILOR IO AM 3,5 MBPS VITEZA SI DESCARC CU 450 KB/SEC CE ZICETI?CARE NU CREDE SAU VREA DETALI MA GASESTE LA ID DE MESS byk3ru RESPECT ALL DECI V ASTEPT PE MESS pt nelamuriri :D b-)


w h a t ? ti'ai facut cont de softpedia doar ca sa ne uimesti cu asta ?

LE : Stai ca acuma vad ca jumatate din cei care au postat aici au sub 5 posturi si vorbesc numai de warez....


deci de'aia are softpedia 300 de mii de useri  <_<

Edited by deRoberto, 03 August 2008 - 18:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate