Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Identificare card si tuner ptr Much TV

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
Doamnelor si domnilor,
ce Card si ce Tuner ar trebui sa aleg la DScaler, pentru a merge cu TV Tuner-ul Much TV? Much Tv nu apare in lista de tunere sau card-uri. Am testat vre-o 30 de tunere la intamplare din acea lista, unele imi vede canelele numai imagine, altele numai sunet, altele in duplicat, fara sunet iar cele mai multe nu merg;

Soft-ul cu care se vinde Much TV merge, insa are prea multe deficiente: e de ajuns sa debifezi sau sa bifezi o casuta din greseala si ai pierdut totata lista de canale, nu are teletext, pierde focusul la fiecare 5 secunde in timp ce configurezi lista de canale (cel mai enervant lucru), nu merge hot-keys-urile despre care se zice in help (ca sa schimb un canal tre sa dau vre-o 3 click-uri de mouse si 4 dublu click-uri, de la tastatura nu merge nimic), nu am verifica telecomanda, dar nu ma intereseaza deocamdata telecomandarea de la distanta. Iar B1TV nu are tot timpul sunet. Imaginea ar fi ok, dar e de ajuns sa apas o tasta din greseala, despre care nu se vorbeste in Help, si s-a stricat toata imaginea, ia ca sa repar la loc tre sa rescanez toata lista de canale si sa incep de la capat configurarea
DScaler-ul ar fi o solutie optima din punct de vedere software, dar nu am Much TV in lista de tunere.

#2
MacromediaMX

MacromediaMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 29.12.2003
eu am tunner Much TV si merge perfect cu softul lui. nu stiu ce probleme ai tu. cauta-ti alte drivere pentru el.

#3
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
Eu am cd-ul original, cu care vine el, si am instalat de pe acolo driverele.
Totusi DScaler are teletext.

#4
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
StarTrek: poate exista o versiune mai noua la ei pe site?

#5
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Am avut si eu un asemenea "tiunar" doar pt cateva ore (cam aceleasi probleme).
Numele il descrie cel mai bine.

#6
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
Tuner ul merge bine, imagine acceptabila, sunet acceptabil, numai softul e innaceptabil. Iar la remote, numai unele comenzi sunt acceptate de la telecomanda.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate