Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Adidasi reebok originali?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Nino2006

Nino2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2006
Am de vreo luna o pereche de Reebok ATR PUMP FLY.Nu pot intelege de ce pe talpa(in lateral si chiar sub talpa) este  un semn chinezesc...Pe cutie vad ca a  fost rupta o parte din eticheta de catre vanzator(oare ca nu sunt originali sau nu vroia sa stiu de unde i-a luat?)!In plus tot caut pe siteul reebok acest model si nu dau deloc de el :deadtongue: .Ma poate lamuri cineva? Sunt MADE IN CHINA!Ma intereseaza ca sa stiu daca mai are rost sau iau destia originalii sau o las moarta si iau din "peata" chinezarii originale.






http://www.xn--p49al...hp?it_id=155918
????????? :o

Edited by Nino2006, 07 September 2007 - 23:23.


#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu inteleg problema. Semnul chinezesc l-ai vazut de cand i-ai luat, deci daca nu "puteai intelege" nu dadeai o caruta de bani.
So?

Nimic in neregula.
http://www.zappos.co...p/18547111.html

#3
Nino2006

Nino2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2006
Da asa e!Am vazut pe net acel semn pe toti adidasii in modelul ala si am zis ca asa sunt , dar acuma ma gandesc ca e un model care nici macar nu exista in registrele reebok(si deci clar contrafacuti).Vreau sa stiu ce port acuma in picioare si ce voi cumpara in viitor.

#4
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Daca de Zappos n-ai auzit, atunci zi-le macar la astia de la Amazon sa nu mai vanda pantofi contrafacuti.

Unde vezi tu registrele reebok?

Edited by don_dannielo, 08 September 2007 - 00:24.


#5
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
sunt originali cu semnul acela chinezesc, daca erai baiat destept ai fi vazut semnul la mai multe perechi de adiadsi rbk.

ps: voi nu aveti mall in oras?
Nu semnul chinezesc din talpa iti spune daca sunt sau nu originali, ci detaliul produsului,daca stangul seamana cu dreptul, daca lipiturile sunt facute calumea, daca te tin in timp.
si eu am pump fly si ii am de 1 an si nu s-au dezlipit deloc, si i-am bagat serios la baschet.

Edited by v3lsatis, 14 September 2007 - 10:36.


#6
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
din ce am vazut pe mai toate firmele astea de adidasi sunt etichete cu made in china, indonesia sau vietnam pentru ca prefera
sa aibe fabrici acolo, mana de lucru fiind mai ieftina

#7
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

 v3lsatis, on Sep 14 2007, 11:34, said:

sunt originali cu semnul acela chinezesc, daca erai baiat destept ai fi vazut semnul la mai multe perechi de adiadsi rbk.

ps: voi nu aveti mall in oras?
Nu semnul chinezesc din talpa iti spune daca sunt sau nu originali, ci detaliul produsului,daca stangul seamana cu dreptul, daca lipiturile sunt facute calumea, daca te tin in timp.
si eu am pump fly si ii am de 1 an si nu s-au dezlipit deloc, si i-am bagat serios la baschet.

Detaliul produslui, lipiturile, cusaturile si rezistenta in timp nu mai sunt moduri de deosebire dintre fals si original si iti pot si argumenta , acum aproximativ 1 an mi-am luat o prereche de adidasi puma din magazinul puma exclusiv aflat intr-un mare centru comercial de la mine din oras , dupa mai putin de 2 luni sa dezlipit botul , cu mai putin de 2 luni in urma mi-am luat si o pereche de nike modelul sprint brothers mai ieftini cu 900 de mii decat puma care au costat 3 400 000 , sunt facuti pentru fuga dar cedeaza talpa in lateral  :death: . Iar acum ca am lamurit cu lipiturile "de calitate" sa trecem la cusaturi , design ; tot in saptamana in care am cumparat adiadasi nike am cumparat si un trening nike total 90 colectia din 2006 care mi sa parut mai faina decat cea din 2007 care era doar cu 200 de mi mai scumpa , pana acum totul e in regula treningul e frumos rezistent, cusaturile sunt perfecte , dar acum vreo saptamana aflu de la un cunoscut ca toata marfa cu care e aproviziunat dealerul nike , puma , adidas etc. de la care am cumparat treningul este marfa contrafacuta (dar de calitate) importata din ungaria  .

#8
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
eu nu inteleg ce vina are adidas in treaba asta?  :boredlook:

#9
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Pai acum depinde si de adidas, daca tu iti cumperi adidasi sa zicem superstar si ii bagi la alergat sau joci fotbal cu ei, ori pur si simplu ai 100kg si mergi doar pe strada cu ei normal sa se dezlipeasca, la urma urmei, fiecare model de adidas are forma si rezistenta lui.
Faza asta cu mare centru comercial nu suna bine , ca acolo ai sa gasesti intr-un singur magazin, precum Leonardo si rbk si adidas si papuci de dama.
Mergi si cumpara de la mall unde ai stand Reebok si acolo sunt originali, bine, dar cu mici defecte ca in Romania se importa toate produsele refuzate de alte tari.

Edited by v3lsatis, 15 September 2007 - 10:40.


#10
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Daca o sa cititi cartea de garantie a pantofilor cumparati o sa vedeti ca producatorul recomanda utilizarea mai multor perechi de pantofi pentru o durata de folosire mai lunga.

#11
Nino2006

Nino2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2006

 v3lsatis, on Sep 14 2007, 11:34, said:

sunt originali cu semnul acela chinezesc, daca erai baiat destept ai fi vazut semnul la mai multe perechi de adiadsi rbk.

ps: voi nu aveti mall in oras?
Nu semnul chinezesc din talpa iti spune daca sunt sau nu originali, ci detaliul produsului,daca stangul seamana cu dreptul, daca lipiturile sunt facute calumea, daca te tin in timp.
si eu am pump fly si ii am de 1 an si nu s-au dezlipit deloc, si i-am bagat serios la baschet.
Am vazut dinainte sa ii iau ca pe toate perechile de adidasi reebok pump fly au semnul ala .Nu ai tu de unde sa stii daca sunt sau nu un baiat destept.Ce nu inteleg eu : De ce o firma precum reebok pune un semn chinezesc cand putea sa isi puna logoul sau marca lor(ca pe alte modele)?Imi raspunzi tu?
Si ca raspuns la intrebare NU.In Braila nu sunt malluri!

Daca cuiva nu convine ce am scris sa nu posteze sau sa nu mai intre pe thread ca vad ca mai toti care raspund ma iau la misto.Multumesc oricum pentru raspunsurile voastre.

Edited by Nino2006, 15 September 2007 - 21:14.


#12
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

 Nino2006, on Sep 15 2007, 21:59, said:

De ce o firma precum reebok pune un semn chinezesc cand putea sa isi puna logoul sau marca lor(ca pe alte modele)?
Poate ca acel "semn" are legatura cu Yao Ming.

#13
Nino2006

Nino2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.11.2006
Inca o intrebare pentru cei care au destia: Cum folosesc cheita aia?ca nu incape de marginea de langa pompa(locul unde ar trebui sa intre cheita)

Edited by Nino2006, 15 September 2007 - 22:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate