Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 Plata cu cardul si bacsisul

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...

Problemuțe sistem audio ma&#...
 Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....

Sfat inchiriere locuinta unei per...
 Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya

Nume fetita - international dar c...
 

Ruta rapida prin traficul din Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005
Salut am si eu nevoie de o ruta rapida cu autoturismul prin Bucuresti la orele de varf intre urmatoarele puncte :

Bd 1 Decembrie 1918 ( Home )

Bd Expozitiei nr 1 langa Romano Americana (Work )

Can anyone help ? :)

#2
peacemaker

peacemaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2006
nu exista ruta "rapida" :)
ai cam 2 posibilitati cat de cat normale (din ce stiu eu,poate or fi altele chiar mai bune):
1. n.grigorescu-baba novac-stefan cel mare-dorobanti (sau prin spate pe la obor de pe pantelimon sa ajungi la stefan)
2. c.ressu-dudesti-traian-m.basarab-unirii- si de aici,ori  - de-a dreptu pe magheru, pentru ca la dus in general e indeajuns de liber
                                                                                 - splai - schitu magureanu - buzesti - victoriei

Edited by peacemaker, 07 September 2007 - 14:30.


#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,488
  • Înscris: 05.08.2002
- teleportare
- asteptat vreo 20 de ani si rugat sa apara niste primari cumsecade
- luat tank si ignorat total restul de pe strada

alte idei nu am pentru bucuresti...

#4
pstefan

pstefan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 01.03.2005

 peacemaker, on Sep 7 2007, 15:29, said:

nu exista ruta "rapida" :)
ai cam 2 posibilitati cat de cat normale (din ce stiu eu,poate or fi altele chiar mai bune):
1. n.grigorescu-baba novac-stefan cel mare-dorobanti (sau prin spate pe la obor de pe pantelimon sa ajungi la stefan)
2. c.ressu-dudesti-traian-m.basarab-unirii- si de aici,ori  - de-a dreptu pe magheru, pentru ca la dus in general e indeajuns de liber
                                                                                 - splai - schitu magureanu - buzesti - victoriei


stefan cel mare ? r u kiddin me ?

eu o iau asa : bd 1 dec > bd basarabia >muncii>calea calarasilor>piata unirii>splai>schit magureanu>calea grivitei>>>apoi pe niste stradute intersectez mihalache si ajung in expozitiei


la intoarcere expozitiei > stradute>calea grivitei>calea victoriei>splai>piata unirii>splai>pasajul ...ala de a fost in reparatii>dudesti>baba novak...

oricum ideea de baza e ca as vrea sa ocolesc zone gen stefan cel mare , victoriei

#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005
Ia-o prin canalizare... :)

#6
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

 peacemaker, on Sep 7 2007, 15:29, said:

nu exista ruta "rapida" :)
ai cam 2 posibilitati cat de cat normale (din ce stiu eu,poate or fi altele chiar mai bune):
1. n.grigorescu-baba novac-stefan cel mare-dorobanti (sau prin spate pe la obor de pe pantelimon sa ajungi la stefan)
2. c.ressu-dudesti-traian-m.basarab-unirii- si de aici,ori  - de-a dreptu pe magheru, pentru ca la dus in general e indeajuns de liber
                                                                                 - splai - schitu magureanu - buzesti - victoriei
1. St. cel Mare e in lucru si de obicei e aglomerata.
2.magheru>Pta Victoriei>Aviatorilor>Kiseleff>Pta Presei Libere>Bd.Expozitiei.
;)

#7
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
nu exista ruta rapida prin traficul din Bucuresti...exista nervi, injuraturi, claxoane, etc...

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,682
  • Înscris: 29.03.2006
Realizezi faptul ca, si daca ar exista o astfel de "ruta rapida", prezentarea ei pe forum si apoi din gura in gura, ar duce in scurt timp si la aglomerarea ei sau chiar mai rau, chiar la aparitia unor noi sensuri unice, interzise, etc. ?

Cauta mai departe singur, poate ca ai stofa de asa ceva si gasesti pana la urma o solutie mai buna....

#9
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
n-ai ma ce sa gasesti...oricine sta in bucuresti stie ca la 7-9 dimineata, 12-14 pranz si 17-19 e crima si pedeapsa...uneori chiar si in afara acestor ore

dar iti recomand sa pleci la 7 dimineata...aproape toate-s goale

#10
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
uneori intre 9-12 pe Mihai Bravu e teroare..... bara la bara <_< (ca tot zicea cineva Baba Novac, Stefan cel Mare....)

#11
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005
Eu nu reusesc sa inteleg cum functioneaza acest oras, cum se fac aprovizionarile, livrarile, munca de teren... va compatimesc.
In Galati ai o gramada de variante de acces, ajungi in maxim 20min oriunde.

#12
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
sau daca vrei sa circuli repede prin Buc. cumpara-ti un scuter. singura solutie sa ajungi repede la destinatie. si nici nu consuma mult. cu masina faci mult. :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate