Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Probleme cu PHONECODE, MASTERCODE

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cocoboco17

cocoboco17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.03.2007
Am un Benq EF81. Nu am tinut cont de faptul ca in urma flash cu firmware 58, codul telefonului ramane la fel, si bineinteles ca am introdus 3 variante diferite in lungime cu 0. :o Acum s-a blocat, normal. <_< .Stie careva vreun soft de generare cod telefon pe baza IMEI??Sunt unii pe alte forumuri, in special din Ukraina, dar vor bani, adica dai imei, platesti acolo unde spun ei si astepti sa-ti dea codul care poate sa functioneze sau nu.Eu am gasit un soft de generare code tel cu ajut imei dar este pt nokia si chiar functioneaza, l-am testat pe un n72, merge brici.PS.doritorii pot sa mi-l ceara.PM. Dar revin la ce ma doare pe mine:stie cineva cum sa obtii mastercode la EF81? Multumesc pt eventuale raspunsuri si mentionez ca: ESTE TEL MEU PERSONAL ACHIZITIONAT DE LA MARKETONLINE.!!!!!

#2
adi_b16

adi_b16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2007

View Postcocoboco17, on Sep 3 2007, 14:26, said:

Am un Benq EF81. Nu am tinut cont de faptul ca in urma flash cu firmware 58, codul telefonului ramane la fel, si bineinteles ca am introdus 3 variante diferite in lungime cu 0. :o Acum s-a blocat, normal. <_< .Stie careva vreun soft de generare cod telefon pe baza IMEI??Sunt unii pe alte forumuri, in special din Ukraina, dar vor bani, adica dai imei, platesti acolo unde spun ei si astepti sa-ti dea codul care poate sa functioneze sau nu.Eu am gasit un soft de generare code tel cu ajut imei dar este pt nokia si chiar functioneaza, l-am testat pe un n72, merge brici.PS.doritorii pot sa mi-l ceara.PM. Dar revin la ce ma doare pe mine:stie cineva cum sa obtii mastercode la EF81? Multumesc pt eventuale raspunsuri si mentionez ca: ESTE TEL MEU PERSONAL ACHIZITIONAT DE LA MARKETONLINE.!!!!!
incearca *#9999# dupa care apesi botonul verde de apel daca e nevoie

#3
adi_b16

adi_b16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2007

View Postadi_b16, on Sep 7 2007, 10:04, said:

incearca *#9999# dupa care apesi botonul verde de apel daca e nevoie
cu codul asta se revine la setarile fabricantului

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate