Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Cosmopolis - Minioras la Stefanesti, pe 100 de hectare

- - - - -
  • Please log in to reply
1933 replies to this topic

#1675
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Cei din faza 1 platesc 300-320 de lei, pentru ca au asociatie de locatari. Mi se pare ca tot din cauza asta ei platesc separat si transportul.
Cei din fazele 2,3 si 4 platesc 210 pentru ca nu au asociatie de locatari. Plata se face direct la Opus. In acesti bani este inclus si transportul. Eu nu am auzit ca cineva sa plateastca 700 de lei/luna. Poate doar la vilele mari.

#1676
deliamicky

deliamicky

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.04.2017
Multumesc mult !

#1677
kawloon

kawloon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.06.2008
Oricum, s-a nasolit mult in ultimul timp la Cosmopolis . Unde erau piscinele s-au facut baruri,carciumi ,se lucreaza alte baruri ,dau muzica tare,Copilu Miinune mai lipseste!. Si piscinele chiar erau ok. Acum s-a ales praful.Daca va este dor de Rahova/Berceni ,veniti!

Edited by kawloon, 17 May 2017 - 20:39.


#1678
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nu stiu cum e in Rahova sau Berceni...poate te referi la Confort Urban si la IMGB. Dar intr-un fel s-au mai schimbat lucrurile fata de anul trecut cand m-am mutat aici. Si nu chiar in bine. In afara ca s-a construit asa zisul mall unde sunt ceva magazine ok, nu e ceva care sa ma dea pe spate" fata de anul trecut.

#1679
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Am fost in complex sa vad o casa, vila medie ii zicea parca, era vreo 107k euro. M-a dezgustat total complexu, de fapt orasul ca e foarte mare. Aglomerati , cel putin in zona cu case mi s-a parut inghesuiala mare. Casa se prezinta ca o coteață, aia nu merita nici 70k euro, eu am vazut una care era cica gata de vanzare. Avea in pod polistiren care era cazut pe planseu, scara care scartaia, baile foarte mici, bucatarie inecistenta, e openspace,  si impresia lucrului facut de mantuiala. In pliante e frumos dar daca de duci acolo nu prea mai e asa. Nu mai zic de drumu ala rupt si de faptu ca faci vreo 7 minute sa iesi la poarta.Acu nu stiu ce alternative mai corecte ar fi prin zona dar aici clar nu e combinatie. Cam scump, prost facut si departe de oras.

#1680
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Drum rupt? 7 minute de la vile, pana la iesire? Ai intrat cumva pe drumul neasfaltat pe unde intra camioanele santierului si tot pe-acolo ai iesit? Te intreb pentru ca eu nu stau chiar aproape de iesire si fac 2-3 minute mergand pe Europa. Pe bune, 7 minute faci pana la bariere, daca faci jogging. :D
In rest... nu stiu. E parerea ta. Eu nu am auzit aici de astfel de probleme. Nu pot sa zic ca sunt de acord sau nu cu tine. Eu stau de mai mult de un an aici. E drept ca nu la vile (din pacate Posted Image). Si normal ca sunt si probleme. Culmea e ca nimeni nu se plange de constructia in sine, ci mai mult de oameni.
Ah, inca o chestie. Ieri am dat mail la administratie pentru ca s-a stricat unul din lifturi. Astazi era reparat. Si nu e prima data cand cei de la administratie sunt prompti. In privinta asta... Posted Image

Edited by LauCalin, 19 May 2017 - 22:33.


#1681
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Daca tu stai acolo si esti multumit asta e tot ce conteaza pana la urma. Pe uitate la ceas am facut 7minute, totusi fiind zona de case nu mergi cu 50km/h, iar peste speedbumperele alea treci usor. Ce am vazut eu pe partea de calitate, la vila aia, e jale. Pot sa-mi dau cu parerea pentru ca lucrez in domeniu constructiilor. Poate la bloc o fi mai bine dar ma indoiesc cel putin pe partea de structura, adica aia cea mai importanta. finisajele se mai refac periodic.

#1682
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Daca toti oamenii ar fi ingineri in ale masinilor, poate ca jumatate din marcile de masini nici nu ar exista. Cam asa si cu casele. Nu zic ca aici este perfect. Ca peste tot, avem si noi probleme. Azi am fost sa vad mult laudatul cartier Solar. Pe langa faptul ca am facut o ora din Pipera pana acolo, nu m-a dat pe spate cu mai nimic. E un complex inghesuit si care ofera putine facilitati. A inceput agentul sa-mi spuna ca vor fi multe chestii... piscina, sala de fitness, gradinita, mega image, ca nu au facut rabat la calitate (dar au centrale Immergas) ... bla, bla, bla.
Si totusi, aia cu 7 minute... zic ca tine ca sa nu te superi. Dar poate 7 minute ar face microbuzul care pleaca de la zona comerciala si are 3 statii pana la iesire si mai si ocoleste.  
Si in calitate de persoana care lucreaza in domeniu, ce anume e jale? Chiar sunt curios. Si nu o zic ironic. Vorbesc din postura unui simplu om care studiaza piata pentru o viitoare achizitie. Si unde imi recomanzi sa ma duc avand disponibili 65000 de euro?

Edited by LauCalin, 20 May 2017 - 19:17.


#1683
kawloon

kawloon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 10.06.2008
Cosmopolisul  se lauda cu piscine dar le-a "privatizat" .Cel putin la plaja si ponton ,vrei sa faci baie ,mergi la carciuma (care si arata intr-un fel).

[ https://s15.postimg.org/myr5lkt7f/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



[ https://s30.postimg.org/btrpxptjx/image.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kawloon, 10 June 2017 - 13:07.


#1684
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Povestea cu piscina aia e veche. Da, e proprietate privata si se poate inchiria. Asa cum restaurantul dintr-un complex rezidential(oricare ar fi el) se poate inchiria pentru diferite evenimente, asa e si cu piscina asta.

#1685
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Pai când am fost eu (acum un an), era deschisă pentru toată lumea.
Acum s-a privatizat? :)))

Edited by mihaigerard, 10 June 2017 - 22:56.


#1686
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Ai citi mesajul meu de mai sus? Este proprietate privata. Adica este al unei persoane, unui patron daca vrei. Motiv pentru care il poate si inchiria.

#1687
sabinus

sabinus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 05.03.2006
Un lucru as dori sa stiu de la cei care locuiesc acolo la bloc. Cum e cu liniștea seara? Se aud manele de la cârciumă?
  Trebuie să stai cu geamurile închise?

#1688
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
In principiu nu se aude. Acum, daca ai barul la 2 pasi de tine, nu te astepta sa fie mereu liniste ca in biserica. Mai sunt unii care si-au cumparat langa piscine si se plang ca este zgomot. Eu nu vad sa fie asta o asa mare problema. Pentru ca nu e ca pe strand, iar zgomotul nu e deranjant. Adica se aude. Dar in limite rezonabile. Bine, ei se plang si ca pleoscaie copiii in apa. Pe bune, trebuia sa te gandesti si la asta inainte sa comperi, daca esti sensibil cu nervii.
Mai enervante sunt masinile de tuns iarba.

#1689
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006

 LauCalin, on 11 iunie 2017 - 07:11, said:

Ai citi mesajul meu de mai sus? Este proprietate privata. Adica este al unei persoane, unui patron daca vrei. Motiv pentru care il poate si inchiria.

N-am înțeles din mesajul tău dacă era proprietate privată de la început sau a devenit pe parcurs.
Acum un an, n-am plătit nici un leu ca sa intru și nu țin minte sa fi văzut crasme sau pancarte cu proprietate privată.:)

Edited by mihaigerard, 12 June 2017 - 21:16.


#1690
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
A fost proprietate privata de la inceput.

#1691
mihaigerard

mihaigerard

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,279
  • Înscris: 28.08.2006
Ah, deci a restricționat accesul de curând. Nasol...

#1692
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Nu este restrictionat. Dar nu poti sa mergi cand vrei tu. Pentru ca e proprietate privata. Asa a fost mereu.
Iar la restul piscinelor poti sa stai pana la 22. In schimb nu ai voie sa faci baie de 2 noaptea. Si mie se pare ok asa.
Iar daca nu ai acces la piscina de la ponton, mai ai 4 piscine la care poti merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate