Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Glezna...

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
kogar

kogar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2007
De cateva luni am inceput sa am probleme la glezna. Joc fotbal de 2-3 ori pe saptamana si aproape de fiecare data dupa ce alerg 20-30 de minute se "blocheaza" glezna. Am fost la ortoped, mi-am facut radiografie dar nu a descoperit nimic in neregula nici la nivel osos ni ci la ligamente. Mi-a recomandat 1-2 luni de pauza. Au trecut alea 2 luni si am inceput iar sa joc dar nici o schimbare.
Intrebarea e....daca e careva printre voi care a avut aceleasi probleme, adica in timp ce alergi sa ti se blocheze pur si simplu glezna. Nu am nici o problema la mers, nu simt nici o durere cand merg normal...so wtf ?

#2
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
pai la radiografie nu se vad ligamentele,ai facut vreo entorsa vreodata la glezna aia ?

#3
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.08.2007

View Postkogar, on Aug 30 2007, 12:03, said:

De cateva luni am inceput sa am probleme la glezna. Joc fotbal de 2-3 ori pe saptamana si aproape de fiecare data dupa ce alerg 20-30 de minute se "blocheaza" glezna. Am fost la ortoped, mi-am facut radiografie dar nu a descoperit nimic in neregula nici la nivel osos ni ci la ligamente. Mi-a recomandat 1-2 luni de pauza. Au trecut alea 2 luni si am inceput iar sa joc dar nici o schimbare.
Intrebarea e....daca e careva printre voi care a avut aceleasi probleme, adica in timp ce alergi sa ti se blocheze pur si simplu glezna. Nu am nici o problema la mers, nu simt nici o durere cand merg normal...so wtf ?

pe langa controale medicale si alte chestii incearca "mobilat"
apoi daca inca mai ai problema cauta un ortoped bun.la mine a trecut cu mobilat dupa 1 luna de tratament.si nu jucam fotbal,ci ma duceam la karate de 4 ori/sapt.

#4
kogar

kogar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.06.2007

View Postkogar, on Aug 30 2007, 12:03, said:

pai la radiografie nu se vad ligamentele,ai facut vreo entorsa vreodata la glezna aia ?


Stiu ca nu se vad dar nu mi-a cerut sa fac controale suplimetare  :) . Mi-a zis ca daca as avea probleme la ligamente ar trebui sa ma doara tot timpul si aici sunt de acord cu el. Am avut enorsa urata doar ca s-a intamplat in urma cu 7-8 ani...

View Postscypax, on Sep 2 2007, 19:11, said:

pe langa controale medicale si alte chestii incearca "mobilat"
apoi daca inca mai ai problema cauta un ortoped bun.la mine a trecut cu mobilat dupa 1 luna de tratament.si nu jucam fotbal,ci ma duceam la karate de 4 ori/sapt.

O sa incerc "mobilat-ul" sa vad ce iese ;) iar ortopedul la care am fost e printre cei mai buni din Timisoara. Bine...asta nu inseamna ca are dreptate si nu ar trebui sa mai incerc si la altul.

Edited by mianna, 03 September 2007 - 02:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate