Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

IGO 2006 si Asus 696 Ajutor Urgent

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
mihai796

mihai796

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2008
Multumesc aoprea & thanas, am facut download de la link-ul respectiv, l-am instalat si merge brici.
Pe site-ul Asus a aparut un patch care ar trebui sa corecteze erorile aparute la instalarea IGO. Dar in cazul meu nu a functionat decat partial, am scapat de o eroare dar s-a impotmolit la "HardwareIDError".
Inainte sa instalez IGO de pe kit-ul vostru am activat si eu patch-ul pentru LCD de pe site-ul Asus (http://support.asus....SLanguage=en-us).

Multumesc inca odata,
Mihai.

#20
ovidium28

ovidium28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 28.12.2004

View Postmihai796, on Apr 25 2008, 23:29, said:

Multumesc aoprea & thanas, am facut download de la link-ul respectiv, l-am instalat si merge brici.
Pe site-ul Asus a aparut un patch care ar trebui sa corecteze erorile aparute la instalarea IGO. Dar in cazul meu nu a functionat decat partial, am scapat de o eroare dar s-a impotmolit la "HardwareIDError".
Inainte sa instalez IGO de pe kit-ul vostru am activat si eu patch-ul pentru LCD de pe site-ul Asus (http://support.asus....SLanguage=en-us).

Multumesc inca odata,
Mihai.

Dupa multe cautari pe forumuri am gasit care este problema pe care o am si eu cu igo 2006 plus si asus a696. Problema este de soft si nu de pda. Igo 2006 plus face un test prin care identifica id sd cardului pe care este instalat. Daca nu este crackuit ca lumea apar probleme . Deoarece in fisierul license.db nu exista corespondenta intre id sd cardului tau si cel din acest fisier iti da mesajul "HardwareIDerror". Cu ajutorul programului Card_ID.exe copiat pe pda si lansat in executie iti da id-ul cardului tau. Problema pe care eu nu am rezolvat si poate ma ajuta cineva de pe forum este sa schimb id din license.db cu id-ul sd cardului meu.

#21
INFORMER

INFORMER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2008

View Postovidium28, on Apr 30 2008, 07:55, said:

Dupa multe cautari pe forumuri am gasit care este problema pe care o am si eu cu igo 2006 plus si asus a696. Problema este de soft si nu de pda. Igo 2006 plus face un test prin care identifica id sd cardului pe care este instalat. Daca nu este crackuit ca lumea apar probleme . Deoarece in fisierul license.db nu exista corespondenta intre id sd cardului tau si cel din acest fisier iti da mesajul "HardwareIDerror". Cu ajutorul programului Card_ID.exe copiat pe pda si lansat in executie iti da id-ul cardului tau. Problema pe care eu nu am rezolvat si poate ma ajuta cineva de pe forum este sa schimb id din license.db cu id-ul sd cardului meu.
AM SI EU ACEEASI PROBLEMA (HARD ID ERROR).Daca ma poate ajuta cineva???sau poate nu am eu IGO care trebuie?? de unde pot obtine si eu IGO??

Edited by INFORMER, 10 July 2008 - 21:39.


#22
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Cauta pe google ppc si warez si pe urma te descurci tu. IGO nu poti sa-l instalezi decat daca nu vrei pentru ca e la limita bunului simt de simplu.

#23
wildserb

wildserb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.08.2007

View PostINFORMER, on Jul 10 2008, 22:35, said:

AM SI EU ACEEASI PROBLEMA (HARD ID ERROR).Daca ma poate ajuta cineva???sau poate nu am eu IGO care trebuie?? de unde pot obtine si eu IGO??


ai cdul original de la navigatie ( cu ce incarci hartole?) eu am un evolio si la programelul ala de uncarcat harti are obtiunea restor other files needed dupa care nu mai da eroarea aia cu hard id error.....

#24
INFORMER

INFORMER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.07.2008

View Postwildserb, on Jul 11 2008, 14:42, said:

ai cdul original de la navigatie ( cu ce incarci hartole?) eu am un evolio si la programelul ala de uncarcat harti are obtiunea restor other files needed dupa care nu mai da eroarea aia cu hard id error.....
n-am niciun cd cu harti.pur si simplu le am luate de pe net.iar aia cu warez si ppc ,merci,dar am cautat si acolo.ideea e ca nu stiu care sunt bune.am luate de pe net cateva,dar dau aceeasi eroare
raman la mio map

#25
semen

semen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 30.03.2005
Cauta-ma pe YM , user : sorinnemes1963.Cred ca pot sa te ajut.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate