Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

ciudatenie (sau nestiinta :( )

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
sal,

  Am un flash care contine 2 input text si un buton de Send si sus un meniu. In cele doua campuri introduc user si parola. Datele le trimit la un fisier php (POST).
   In momentul cand bag user si parola si dau send mi se incarca alta pagina care contine un flash care zice "you are logged" si un meniu sus.
   Totul merge frumos si bine pe severu local pe care lucrez. Face POST, incarca pagina, tot ce trebuie.
    In momentul cand il uploadez pe alt server (prin state) face urmatoarea chestie:
   - introduc user si parola si dau send.;
   - in acest moment browseru (IE,Mozilla etc.)  ramane in  
    "Transferring data ..." si nu se incarca pagina in care imi zice ca  
     m-am logat (flash-ul respectiv);
   - problema e ca functioneaza, pt ca daca dau click pe un buton din meniul de sus transferandu-ma automat in alta pagina unde daca dau back sau butonul home din meniul de sus ma duce la prima pagina si imi arata ce trebuia sa imi arate in momentul cand am apasat send, adica flashul in care zice ca  m-am logat.
  
  M-am uitat in loguri local pe serveru meu si totul este ok, remote nu am cum sa ma uit in loguri.
  
  Sper sa fiiinteles problema mea, pt ca de 2 zile ma chinui si nu am reusit sa descopram buba. Eu tot cred ca e din actionscriptul de la fash (dar totusi functioneaza...ma rog).

   Am crezut ca poate in flash nu face stop() si face loop si citeste mereu...ma rog asta e la ce m-am gandit eu, las profesionistii sa ma rezolve.

  Va multumesc!

#2
sfantul

sfantul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 385
  • Înscris: 19.05.2004
N-ai putea pune URL-ul catre pagina respectiva ?

#3
shory

shory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 18.05.2003
Din fericire s-a rezolvat problema....dar, din nefericire nu am o explicatie logica. Singurul lucru care l-am facut a fost sa recopiez tate sursele din nou pe server-ul remote...

Nu am raspuns pana acum crezand ca poate are cineva freo idee.....sincer ma asteptam la mai multe opinii dar se pare ca numai "sfantul" a avut curaj :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate