Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

muzica internationala inventata

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
tda1514a

tda1514a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.08.2007
salutare , uitati ce am depistat : dj Maya Motisha - sub a.k .. sau Molotium - In Storm , SKATER - DOUGRASS ... intrebare .. oare sa auzit de ei pe undeva ? ca pe mine ma pus la zid in emisiunile gen mixtura de seara sau groove hours ca de un timp numai de ei sa vb , nu mai zic pe deea ca baga motisa aia la nesfarsit ca daca nu esti atent ai imporesia ca este muzica care nu se mai termina .. !

ma intrebat pe un dj de dicoteca din buzau daca am auzit de lostrium cu melodia hy tech . eu am dat din umeri si m-a zis ca majoirtatea apeleaza la oxyum style parade , ia compilatria o taie si o prelucreaza oricine isi inventeaza numele si pune cateva voci prelucrate si asta e tot ! ? oare asa a ajuns muzica asta , chiar atat de usor se creaza un artist house , clubbin ?

Edited by tda1514a, 28 August 2007 - 07:34.


#2
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Da. Destepti si talentati au fost aia care au creat genul.  :death:

#3
tda1514a

tda1514a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.08.2007

View Postmnezo, on Aug 28 2007, 08:48, said:

Da. Destepti si talentati au fost aia care au creat genul.  :death:

super bine zis ! si eu am gandit ca asta , mai ales cum si tzatza floarea daca are consola si compilatia aia de 4 cd in fata cu instrumetala face si ea mixuri!  :lol:

super tare am ajuns si noi dj-ei .. deci si eu sunt dj 1514! nu?

Edited by tda1514a, 28 August 2007 - 07:51.


#4
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,762
  • Înscris: 06.03.2006
Cu riscul de a`i avea pe cap pe toti fanii genului, mixuri fac si eu pe telefonul meu cand ma apuca sa compun vreun midi. Chiar nu`i nici o filosofie sa lipesti 3-4 sampleuri peste un beat si sa inregistrezi eventual o voce. Diferenta dintre neica nimeni si cei care au succes e ca aia din urma stiu ce anume sa incropeasca, cum o fac nu`i nici un mare secret.

#5
redbloodedw

redbloodedw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.02.2007
Facuse fratele meu o "piesa" house si cu instrumental si cu voce... fara sa cante cineva de-adevaratelea... Cred ca facea furori cu ea :D Si asta doar cu putina ureche muzicala si cu Dance Ejay :lol: Tot respectul pt fani, inclusiv pt fratele meu, dar house-ul nu e muzica. E combinatie de sunete, mai mult sau mai putin reusita. Parerea mea.

#6
stillfm

stillfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 30.08.2007

View Postredbloodedw, on Aug 29 2007, 18:31, said:

Facuse fratele meu o "piesa" house si cu instrumental si cu voce... fara sa cante cineva de-adevaratelea... Cred ca facea furori cu ea :D Si asta doar cu putina ureche muzicala si cu Dance Ejay :lol: Tot respectul pt fani, inclusiv pt fratele meu, dar house-ul nu e muzica. E combinatie de sunete, mai mult sau mai putin reusita. Parerea mea.
exact .. ce sa mai zic ca am facut ieri cu BPM cateva manevre si am rusit sa fac cateva furori ca iediat cum le inadeam veneau mesaje pe mess!! loooll , nu uit dj Miral cica live experience .. unde si cand .. cine mai este si ce a mai cantat .. canci !! cauti pana in panzele negre si dai de alea albe

Edited by stillfm, 30 August 2007 - 09:19.


#7
tda1514a

tda1514a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.08.2007
rithm of rain - soul .. hohoho .. cata manevra!! pe bune , nu glumesc! cica sunt originari din franta .. de unde .. sunt din norvegia si da prin diso cu vrajeala!! uitati , cum apare pe black award ceva postez aici casa invatam sa ne ferim de muzica inventata de incepatrori .. care sa sune a clubbin!

Edited by tda1514a, 01 September 2007 - 23:36.


#8
tda1514a

tda1514a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.08.2007

View Postredbloodedw, on Aug 29 2007, 18:31, said:

Facuse fratele meu o "piesa" house si cu instrumental si cu voce... fara sa cante cineva de-adevaratelea... Cred ca facea furori cu ea :D Si asta doar cu putina ureche muzicala si cu Dance Ejay :lol: Tot respectul pt fani, inclusiv pt fratele meu, dar house-ul nu e muzica. E combinatie de sunete, mai mult sau mai putin reusita. Parerea mea.

si eu am una .. tda1514 dj pru - skey !! sa vezi si acolo inventii ... nu pe bune !! daca nu le ai zici ca e reala! :lol: daca mai ai ceva din ea pune pe aici ca sa aud si eu ! facem schimb de dj !! nu?

Edited by tda1514a, 01 September 2007 - 23:39.


#9
tda1514a

tda1514a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.08.2007
thefastbody va aparea pe scena o2 alaturi de mayah si vor face un groove hour de 4 ore etc .. stire de pe mtv europa! .. a auzit cineva de asa ceva?  :lol: eu am incercat , straduit si mi-am pirns urchile!

#10
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
dj sulasaj va lasa albumul vanadium anul acesta .. va conerta in moon parc si sigur il va invita la radio 1 .. ce ziceti .. e tare nu?
sau allaita mural va fii mana drepta la vocal rmx al melodiei element of live sau live your life .. deci eu cred ca am vb destul !!
ziceti si voi stiri noi artisti ca si astia ciudati de bubuie atat la nume cat si la muizca !! ca asta e topicu nene de aratta ca INVENTIA darama europa!!

Edited by Zvartoshu, 25 September 2007 - 22:42.


#11
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
dj dasstok se pregateste in turneu sa ia cat mai multe cluburi ca sa arate bpm-urile noi lansate in muzica .. pe cand dj zebulon pregatea escape .. acu , la 6 ani acest dasstok pregateste un single in care aminteste fiecare refren in mix bmp cu mau multi dj ai anilor trecuti!
deci .. cine mai este asta , zebulorn il stiu , da asta si vechi si cu concerte la zi .. cum o mai suna .. ca vreu recunostinta sa il aud barem , daca nu sa il si vad

#12
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
"tobala , risca sa cucereasca cluburile europene dupa ce le-a cucerit pe cele ale englezilor , nu este prima oara cand dj tubala si cu pirietena sa din vocal mix au incantat lumea ..
VOI ce ziceti .. ?? eu nu am ce sa zic ca nu stiu de unde mai apar si astia , frateeeee!!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate