Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat
 sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad
 Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K
 

CUM SE MUNCESTE LA C.F.R.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
onebobitza

onebobitza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 22.08.2007
Fratilor!E ceva de speriat in aceasta companie de stat.As vrea sa spun si eu cateva cuvinte.Sunt dintr-o familie unde parintii muncesc din greu sa ne intretina si sa facem si noi ceva in viatza.Am un amic a carui mama lucreaza la CFR.Intr-o zi am fost pe la locul ei de muna.Ce sa vezi.Sanatoriu si nimik altceva.Va dau cuvantul meu ca intre ora 13 si 15 cand nu circula nici-un tren s-a pus sa doarma ca oricum tare mai muncise.Dadu-se cateva telefoane,vreo 2 ore au stat la barfa vreo 4 femei la un loc una era de la bilete si celelalte 2 venite de la niste cabine.Pai eu nu credeam ca mai sunt astfel de locuri unde pe banii celor multi si fraieri sa se odihneasca omul la locul de munca k la CFR.Mai venea cate un calator sa intrebe de ce are trenul x intarziere si il expediau fara nici-o remuscare sau veneau clienti sa intrebe daca la casa de bilete e cineva si exact femeia de la bilete striga dintr-un fotoliu sa se duca sa astepte ca vine ce se grabeste ka mai e pana la tren.Si acum stau si ma gandesc cum e posibil sa iti bati joc de om asa fara sa te gandesti ca poate ai putea fi macar o data in locul lui.
Explicatia e ca locurile alea le au asigurate si nu au concurenta pe calea ferata in afara de auto.
Ce sa mai zic:ca se fac gratare in timpul programului cu bautura cat cuprinde,ca dorm,ca ar vrea sa li se deconteze si banii pe auto cand vin si pleaca de la munca caci la tren au legaturi f proaste si nu le convine plecarea cu 1 ora peste program.
Dar ce va spun e ce am vazut in cabina impegatului ca pe linie erau niste muncitori care erau rupti de munca.Si mai veneau si ei din cand in cand in cabina la impegat dar dupa ce plecau doamnele comentau de zor ca nu avea saracu om voie sa intre asa cand vrea el si ca mai lasa si usa desckisa si au aer conditionat.
E ceva de necrezut dar va spun k asa e.
Fiind amic cu mine nu pot sa spun unde se intampla asa ceva doar ca e o statie pe litoral.

#2
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
onebobitza nu mai deschide topicuri aiurea! ai deschis de 2 ori un topic cu aceeasi chestie. si mai exista o arie numita "Nemulrumiri legate de CFR". mai da un search inainte sa postezi, sau n-ai habar?
rog moderatorii sa inchida acest topic

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate