Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Nokia 6600 si Oxygen software pentru Symbian

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
So...am instalat softu' mentionat anterior si ii dau conexiune pe infrared ca nu am la comp bluetooth...activez si IR-ul de la telefon si astept conexiunea....care nu mai apare...ati mai incercat vreunul din voi o asemenea conexiune?....inainte am folosit Oxygen-ul "normal" ptr o conexiune IR cu un nokia 7210 si a mers fara probleme....conexiunea de pe 6600 merge cu softul de la Nokia-PC Suite...doar cu oxygen for symbian am probleme....:(..idei ceva?.....merci.

#2
gazo

gazo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.12.2003
Pai ar trebui sa instalezi si in telefon o componenta a lui Oxygen, pe care trebuie sa o activezi cand vrei sa-l folosesti, nu merge sa activezi doar IR din telefon (asa cum o faci cand transferi date)

#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by gazo
Pai ar trebui sa instalezi si in telefon o componenta a lui Oxygen, pe care trebuie sa o activezi cand vrei sa-l folosesti, nu merge sa activezi doar IR din telefon (asa cum o faci cand transferi date)


Nope. Programul functioneaza dupa ce telefonul tau a fost activat in baza de date a producatorilor... (se ia IMEI-ul) AI in interfata optiunea ACTIVATE PHONE sau ceva de genul asta.

Pana nu cumperi programul nu vei putea face mare lucru cu el. Eu l-am cumparat si merge perfect cu 6100.

#4
gazo

gazo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.12.2003
Eu l-am folosit in varianta shareware, si a functionat numai in modul descris mai sus...mai departe tu stii mai bine...

Iar 6100 nu are Symbian, ori omul a intrebat de OPM 4 Symbian...

#5
marius

marius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 15.09.2003
s-a rezolvat...nu am fost eu atent..credeam ca functioneaza ca si celalalt oxygen....oricum trebuia transferata pe telefon o aplicatie si activat transferul Irda....

#6
arthurdeme

arthurdeme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 30.07.2003
MA lamuriti si pe mine la ce se foloseste acest "Oxigen" .... Am un 6600 si inteleg ca merge cu el sa inregistrez clipuri mai mari de cele 10 secunde cat poate acum....poate blacklist...etc. un tutorial ceva?

#7
punky2004

punky2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 20.06.2004
Pt a inregistra pe 6600 mai mult de 9 sec iti trebuie un soft. De ex Camcoder.sis  sau   Philips Camcorder Pro 6600.



In fine eu nu am reusit sa ma conectez la calc prin adaptorul bluetooth, cu ajut lui PCSuite   si nici cu OxygenPM  .  De ce ????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate