Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Gaming Computer

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
Salut

Nu ma pricep de loc la componentele unui calculator si nici la configuratii sisteme semnificatia denumirii anumitor componente etc. Stiu doar sa ivat repede sa lucrez in aplicatiile necesare la munca si cam atat.

Am un calculator care are 256 RAM si asta-i tot ce stiu despre el Joc WoW destul de mult si nu as putea spune problemele tehnice dar pot sa descriu simptomele:
- trebuie sa reduc setarile grafice la minim pt ca jocul sa nu se mai impotmoleasca
- merge greu fix in momentele importante
- se "impotmoleste" si haraie de zici ca decoleaza
- plus ca am un monitor vechi si grafica nu e redata tocmai fain

Daca joaca cineva deja WoW sau un joc similar dpdv al solicitarii calculatorului poate sa-mi dea niste sugestii ? mentionez ca nu pot sa-i mai adaug RAM celui existent. Mi s-a explicat dar n-am inteles de ce, ceva cu placutele cu spatiul cu nu stiu ce chestie integrata.

Si costuri estimative. multumesc!

#2
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
http://www.pcgarage....wishlist/21840/

Cam asa ceva ar fi minimul. In functie de buget ar mai merge 1 GB RAM, placa asta video si un hard mai mare.

Componentele sunt estimative, placa aia de baza e posibil sa nu fie in stoc, ar merge un Abit KN9 sau Gigabyte M55S-S3 si alta carcasa, sursa ar fi bine sa o pastrezi pe aia.

In legatura cu monitorul, sunt destule topicuri pe aria dedicata.

#3
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007
cauta pe siteul oficial de la blizzard cerintele minime si recomandate si decide tu de ce ai nevoie, in principiu ram si placa video buna
pcgarage e varza

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate