Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Upgrade mai serios

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Actualul computer are urmatoarele componente:

intel celeron 2.4
placa video on board
256 dram
hard wd 80

Ma gandeam sa renunt la placa de baza, la procesor, la hard, rami si sa`mi cumpar o placa video.Deci din tot sistemul ala de mai sus sa ramana doar sursa (350 ajunge?) si cu dvd-rw`ul.App merg 2 hdd`uri, unul sata II si unul obisnuit? :)

Attached Files



#2
acatoiu

acatoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.01.2007
sursa aia de 350 nu cred ca ajunge, mai ales ca cred ca e un noname.
zi un buget.

#3
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Pot face rost de o sursa seasonic sau cum s`o mai cheam de 500W.Deci sursa nu mai e problematica.Vreau sa mentin carcasa ca e buna, merge aerul bine prin ea, eu vreau sa schimb cele 5 componente, deci nu vreau un comp full, doar vreau sa stiu daca e buna combinatia de componente, subtotalul lor este de 1080 deocamdata, si app hdd sata cu unul normal s`ar impaca sa le pun pe ama2? :)

#4
cmc7

cmc7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.07.2007
placa video pusa de tine... :death: (racire pasiva,ddr).Daca mai pui ceva poti lua asta http://www.pcgarage....wishlist/21670/
Daca ti se pare mult mai poti sa scazi de la hdd (am vazut ca tu ai pus de 80gb)

#5
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
in wishlistul tau e o placa AGP.  :death:
uite ce vad eu in 1100 ron. un hdd sata mai poate astepta putin daca nu ai bani sa il iei acum.
Attached File  1100.JPG   41.75K   29 downloads

LE : 945G e un chipset vechi pe 775, cum ai pus in lista ta si mai are si video integrat.
daca vrei core 2 duo cu adevarat cumpara p35 sau p965. iar un hdd de 80, fii serios! sunt bani aruncati, ia ceva mai mare daca tot iei.

Edited by artistul_x, 20 August 2007 - 10:03.


#6
cmc7

cmc7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.07.2007

View Postartistul_x, on Aug 20 2007, 11:01, said:

in wishlistul tau e o placa AGP.  :death:
uite ce vad eu in 1100 ron. un hdd sata mai poate astepta putin daca nu ai bani sa il iei acum.
Attachment 1100.JPG

LE : 945G e un chipset vechi pe 775, cum ai pus in lista ta si mai are si video integrat.
daca vrei core 2 duo cu adevarat cumpara p35 sau p965. iar un hdd de 80, fii serios! sunt bani aruncati, ia ceva mai mare daca tot iei.

sorry.Am facut in graba configuratia si am pus in cos o placa din apropiere (am apasat alt buton).Asta e cea care trebuia : http://www.pcgarage....b-ddr3-128-bit/

#7
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Nu vreau amd, nu stiu de ce prefer intel si sa nu ma intrebati.
cam in 1100 lei care ar fi combinatia cea mai buna cu cele 5 componente(hdd, placa baza, video, rami, proc) ?Poate asa imi fac o idee fiindca acuma sunt in ceata.

#8
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View PostS O D, on Aug 20 2007, 11:16, said:

Nu vreau amd, nu stiu de ce prefer intel si sa nu ma intrebati.
cam in 1100 lei care ar fi combinatia cea mai buna cu cele 5 componente(hdd, placa baza, video, rami, proc) ?Poate asa imi fac o idee fiindca acuma sunt in ceata.
la bugetul tau varianta amd x2 este cea mai performanta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate