Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Copyright imagini !

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Am un site cu peste 1000 poze pe el si vreau sa le editez cu numele siteului meu toate imaginile sa nu mi le mai copieze alti .... Stie cineva vreun program pt editat ? Am si imagini animati ... .gif , .jpg , .png .....  Astept un raspuns daca ma poate ajuta cineva eventual fac o cinste  :D

#2
alexe1984

alexe1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.06.2007
deoarece ai foarte multe imagini de editat iti trebuie un program care sa faca treaba automat.

poti incerca  Batch Watermark Creator v5.5.2 de la  http://www.easy-tools.net/

poti gasi si o versiune full pe "undeva" pe net  :lol:

#3
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
Da merci de program dar din cate vad eu nu merge sa modific imaginile .gif adika ... se modifica dar dupa ce le modific nu mai raman animati .

#4
orio

orio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 16.04.2006
la animatii e mai greu :cursing:
si eu m-am lovit de problema asta si norocul meu a fost ca am avut putine gif-uri de editat. Am utilizat Macromedia Dreamweaver care le-a asezat pe frame-uri si am pus pe fiecare frame sigla mea. E destul de grea varianta mea...dar...merge

#5
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
pai majoritatea imaginilor mele sunt animati :( ... MA POATE AJUTA CINEVA ?? PLATESC EVENTUAL

#6
robert03

robert03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 20.11.2006
Imaginile sunt creatie proprie? :glare:

#7
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007

View Postrobert03, on Aug 20 2007, 18:31, said:

Imaginile sunt creatie proprie? :glare:


NU sunt dupa net luate ...

#8
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
pi ce  Copyright daca nu-s ale tale ?

#9
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
pai si ce cine stie ca nu sunt ale mele ???

#10
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
asta conteaza mai putin. in general copyright se refera la lucruri create de tine, nu la lucruri imprumutate. de aia ii zice copyright.

#11
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007
stiu dar ce nu intelegi eu vreau sa scriu siteu meu pe poze ... cine stie ca nu sunt creeate de mine ?

#12
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
problema ta e ca vrei sa scrii pe gif-uri animate. Nu stiu daca exista program care sa faca asta (probabil ca exista dar costa). De asemenea nu stiu daca GD sau ImageMagic din php au capacitatea de a scrie peste un gif animat. Pe poze normale exista clase de php care fac exact asta (www.phpclasses.org), poti cauta pe acolo.

#13
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007
hi5smile, iti "scriu" eu pe gif-uri animate, iti bag ce sigla vrei, insasi sigla poate fi animata, si se pastreaza si animatia anterioara !  (Cu o singura precautie: sa nu aibe protectii de copyright la rescriere, modificare..., asa ca da-mi un link, ceva, sa fac o proba...)

Cate vrei, 1k, 10k, ...1mil de poze? Ma rog, dureaza, ..."ca exista dar costa"! (& "Nu stiu daca exista...  De asemenea nu stiu... sau ...poti cauta pe acolo" -Asta apropos de niste lectii de grafica care mi se da pe un topic alaturat.)

Edited by webc, 22 August 2007 - 00:11.


#14
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007
webc ziceai ca nu faci offtopicuri. vad ca tot nu te potolesti. Ma bucur ca ma citezi totusi. Eu i-am zis omului ce sa caute si unde daca are chef. Asta nu inseamna ca o sa caut eu pt el, asta in principal pentru ca nu am timp. Si lectii de grafica (daca era referitor la mine) nu cred ca am dat. M-am legat pur si simplu de niste afirmatii eronate facute de tine si cam atat.

Edited by xnoise, 22 August 2007 - 09:32.


#15
webc

webc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.08.2007

View Posthi5smile, on Aug 18 2007, 22:22, said:

Am un site cu peste 1000 poze pe el si vreau sa le editez...  Am si imagini animati ... .gif , .jpg , .png .....  Astept un raspuns

View Postwebc, on Aug 22 2007, 01:04, said:

hi5smile, iti "scriu" eu pe gif-uri animate, iti bag ce sigla vrei, insasi sigla poate fi animata...
Deci:
vreau sa le editez - iti "scriu" eu
animati - animate
... .gif - gif-uri
Astept un raspuns - asa ca da-mi un link
...
Si atunci de ce imi reproseaza unii pe aici ca sunt offtopic, si ma ameninta sa ma potolesc...
Domnilor, chiar nu mai are voie nimeni sa posteze pe aici, in afara de "Nu stiu daca exista... De asemenea nu stiu... sau ...poti cauta pe acolo"?!

#16
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007

View Postwebc, on Aug 22 2007, 11:19, said:

Deci:
vreau sa le editez - iti "scriu" eu
animati - animate
... .gif - gif-uri
Astept un raspuns - asa ca da-mi un link
...
Si atunci de ce imi reproseaza unii pe aici ca sunt offtopic, si ma ameninta sa ma potolesc...
Domnilor, chiar nu mai are voie nimeni sa posteze pe aici, in afara de "Nu stiu daca exista... De asemenea nu stiu... sau ...poti cauta pe acolo"?!

te`am contactat pe id`u tau de mess ...

#17
xnoise

xnoise

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 08.02.2007

View Postwebc, on Aug 22 2007, 01:04, said:

Ma rog, dureaza, ..."ca exista dar costa"! (& "Nu stiu daca exista...  De asemenea nu stiu... sau ...poti cauta pe acolo" -Asta apropos de niste lectii de grafica care mi se da pe un topic alaturat.)

Din cauza asta! Nu te-ai prins nu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate