Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...
 Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...

Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...
 Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto

Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?
 Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge

problema -amplificator cu tranzis...

Retragere bani din cont inainte d...
 

Cum scapam de plictiseala?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
Cum pot sa scap de plictiseala unul drum f obositor Constanta - Botosani, am doar un mp3 care sper sa ma ajute.. totusi mai stiti si voi alte metode de a scapa de plictiseala. Merg cu tatal meu.

#2
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
ganditi_va ca e o excursie si mai opritiva si voi pe traseu.

#3
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
pauze face oricum autocarul .. dar chiar n-as putea sa ma gandesc ca este o excursie :)) este ORIBIL sa mergi atatea ore de la 6 pm pana la 3:30 am :( ar fi o ideea somnul nu? dar pe un singur scaun cred ca e f incomod

#4
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Ia-ti o revista sau un ziar. Poate chiar si integrame sau Sudoku. Dar din pacate o sa mergi mai mult pe intuneric deci nu o sa ai prea mult timp. Mai stii, poate autobuzul are si televizor si baga cateva filme pe traseu :)

Eu as dormi, autobuzul are totusi un confort fata de o masina. Lasi scaunul mai aplecat in spate si poti sa visezi cat vrei tu ;)

#5
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007

View PostwizzKid, on Aug 18 2007, 17:27, said:

pauze face oricum autocarul .. dar chiar n-as putea sa ma gandesc ca este o excursie :)) este ORIBIL sa mergi atatea ore de la 6 pm pana la 3:30 am :( ar fi o ideea somnul nu? dar pe un singur scaun cred ca e f incomod
Ce am facut eu de la baia mare la pitest?Am avut pe cineva care sa stea langa mine aproape tot timpul drumului si am avut subiecte de conversatie.M-am uitat pe geam(nu stiu daca tie iti place dar cred ca e extraordinar.)M-am jucat pe telefon,am ascultat la mp3,si am dormit(scaunele se dau pe spate, Nu m-am putut da pe spate cat am vrut eu pentru ca mai era cineva in spatele meu, dar am reusit sa dorm)Nu mai puteam sa mai astept sa-mi rvad bunicii(si de aia timpul mi s-a parut ca trece repede.Drumul a durat de la 7pm la 6am.u cred ca nu o sa ti se para plictisitor.Succes!

Edited by nano_thrust, 18 August 2007 - 18:41.


#6
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,683
  • Înscris: 29.03.2006
Eu as merge cu trenul si as dormi f. linistit.
Daca nu mi-ar fi somn de la inceput, as "citi" un ziar-doua, dupa care as face nani pana la sfarsitul drumului, visand eventual la o futelnita buna :)

#7
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
multumesc ptr raspunsuri .. :) o sa ascult muzica la mp3 si o sa joc poker pana ma plictisesc, apoi o sa dorm :D tnx

#8
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
offtopic: astfel de topicuri sunt chiar patetice, fara nici o jignire la adresa celui care l-a deschis

#9
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
nu ti-a cerut nimeni parerea..

#10
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostwizzKid, on Aug 19 2007, 10:40, said:

nu ti-a cerut nimeni parerea..

cand zici "stiti" ceri parerea mai multor useri...te deranjeaza faptul ca iti zice cineva in fata ca ai deschis un topic patetic? :rolleyes:

#11
Me-again

Me-again

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 19.08.2007

View Postkappa_man84, on Aug 19 2007, 14:29, said:

cand zici "stiti" ceri parerea mai multor useri...te deranjeaza faptul ca iti zice cineva in fata ca ai deschis un topic patetic? :rolleyes:


Nu cred ca e patetic sa te plictisesti.Si eu tot de plictiseala mi-am facut cont pe Softpedia.

#12
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
@kappa_man:
Ai idee ce inseamna patetic in limba romana, spre deosebire de engleza culeasa de pe TV? :nonobad:  Ia de la nenea dex : PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează; plin de emfază, de afectare. Si zici ca topicul e patetic, huh? :huh:
@wizzKid:reviste, ziare, scrie  ce vezi pe geam si deschide apoi topic :"Calatoria mea in autocar cu tata" :P , dupa ce se termina muzica de pe mp3 demonteaza-l si monteaza-l la loc...eventual incarca-ti cartela cu multi dolarei si afla cum si-au petrecut ziua toti cei din agenda telefonului. Si bineinteles somnul de rigoare. Calatorie neplictisitoare iti doresc.

#13
infinitul8

infinitul8

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 952
  • Înscris: 04.05.2006
Caută o/mai multe fată/e care călătoresc singure și dau semne de plictiseală. Depinde de șarmul tău dacă se concretizează ceva :wub: dar cel puțin nu pierzi timpul degeaba :bored:.

#14
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006
Metoda mea PSP !!!

#15
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007

View Posttampesku, on Aug 24 2007, 16:12, said:

Metoda mea PSP !!!
Sa stii ca toti avem dintralea! :lol:

#16
tampesku

tampesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 11.11.2006

View Postnano_thrust, on Aug 24 2007, 16:22, said:

Sa stii ca toti avem dintralea! :lol:
decat un telefon de 10 mil cu 17 functii din care nu face nici una prea bine si tu oricum nu folosesti decat 2 (tel + foto) mai bine psp (ps in ultima vreme a ajuns un psp nou din magazin 600 RON si crede-am isi merita din plin banii)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate