Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

atestat sofer profesionist transport marfa

- - - - -
  • Please log in to reply
363 replies to this topic

#343
Asterixu

Asterixu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.12.2008
Pentru obtinerea de atestate in judetul Arges am fost ajutat foarte rapid si prompt de cei de la FATII.

Au datele de contact pe www.soferprofesionist.ro

#344
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 Asterixu, on 09 ianuarie 2016 - 01:58, said:

Pentru obtinerea de atestate in judetul Arges am fost ajutat foarte rapid si prompt de cei de la FATII.

Au datele de contact pe www.soferprofesionist.ro


salut,nu sunt sofer profesionist,da ma intereseaza si pe mine de unde se poate cumpara o carte de aia pentru atestate de soferi profesionisti, cu timpii de conducere,mecanica,tahograf,reguli speciale si de incarcare etc. tot ce tine de legistatia in vigoare actuala.daca ma poate ajuta colegii de forum cu informatii,sau un sofer profesionist,multumesc.

#345
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Le primesti gratuit cand te inscrii la cursuri.

#346
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 bolo, on 11 ianuarie 2016 - 10:45, said:

Le primesti gratuit cand te inscrii la cursuri.


am inteles,dar eu nu sa fac cursuri... doar asa pentru informatie personala colegule...

#347
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Pt timpii de conducere gasesti pe orice sait de transport dlregulamentul 561/2006.
Din teorie oricum nu o sa intelegi mare lucru.Degeaba stii sa calculezi forta de frecare si unghiuri de arimare daca nu stii cum se desface o chinga...

#348
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 bolo, on 11 ianuarie 2016 - 13:17, said:

Pt timpii de conducere gasesti pe orice sait de transport dlregulamentul 561/2006.
Din teorie oricum nu o sa intelegi mare lucru.Degeaba stii sa calculezi forta de frecare si unghiuri de arimare daca nu stii cum se desface o chinga...


asa este...

da carti asa la liber de cumparat pentru atestate nu se gaseste sa inteleg....?

#349
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Habar nu am...eu am vreo 3 randuri acasa...

#350
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 bolo, on 11 ianuarie 2016 - 13:25, said:

Habar nu am...eu am vreo 3 randuri acasa...


si dupa titlurile cartilor cum se numesc?

#351
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,015
  • Înscris: 01.11.2005
Nu sunt de cumparat,habar nu am ce scrie pe coperta...la ADR sunt 3 volume...Si nici nu ajung curand in tara.
Mergi la un centru IFPTR sau da ub telefon si intreaba daca le vand la liber.

#352
pitbululrosu

pitbululrosu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 03.12.2014

 bolo, on 11 ianuarie 2016 - 13:32, said:

Nu sunt de cumparat,habar nu am ce scrie pe coperta...la ADR sunt 3 volume...Si nici nu ajung curand in tara.
Mergi la un centru IFPTR sau da ub telefon si intreaba daca le vand la liber.


da mersi

#353
liviu_gene

liviu_gene

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2016

 4septembrie, on 24 februarie 2008 - 12:23, said:

Am acum raspunsurile upload-ate aici. Succes tuturor.
salut, chestionarul unde este?

#354
LoordGaBii

LoordGaBii

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.03.2017
Buna ziua, am fost admis la proba PC, Scrisa pt CPi, dar sunt nelamurit la proba practica in ce consta aceasta ma poate ajuta cineva va rog?

#355
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Mers cu camionul exact ca la examenul de C. Trebuie completată diagrama, în plus îți vor fi puse diferite întrebări din ce ai învățat la cursuri.

#356
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015

 LoordGaBii, on 13 martie 2017 - 16:41, said:

Buna ziua, am fost admis la proba PC, Scrisa pt CPi, dar sunt nelamurit la proba practica in ce consta aceasta ma poate ajuta cineva va rog?
Cum a fost la studiu de caz ? Din ce ai avut intrebarile, mecanica, timpi....etc ? cum te puncteaza, daca la o intrebare iti cere 5 raspunsuri si doar 3 scri?

Edited by Beko10, 19 March 2017 - 15:56.


#357
Spookzer

Spookzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2010

 Beko10, on 19 martie 2017 - 15:55, said:

Cum a fost la studiu de caz ? Din ce ai avut intrebarile, mecanica, timpi....etc ? cum te puncteaza, daca la o intrebare iti cere 5 raspunsuri si doar 3 scri?


Ai intrebari din toate domeniile, ai 20 de intrebari in total, se puncteaza in felul urmator: Trebuie sa scrii cat mai pe scurt si trebuie sa scrii exact cat iti cere, adica daca iti cere 5 exemple trebuie sa scrii 5 nu 4 si nici 6, daca scrii mai mult sau mai putin iti taie intrebarea, daca te lungesti cu raspunsul iarasi ti-l taie asa am patit eu, degeaba scrii corect. Cam asta e secretul.

#358
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007
Buna seara
Am si eu cateva intrebari pentru o cunostinta ce a luat de curand examenele de CPC marfa si agabaritic.
1. Pe formularul ARR prin care solicita eliberarea cartela tahograf / certificat de pregatire profesionala (banuiesc ca e atestat tip card), la tipul atestatului soicitat figureaza 3 rubrici: CPC, CPi si CPIa. Pentru eliberarea CPC marfa, e clar ( prima rubrica), dar pentru agabaritice, ce se intampla ? Exista alt formular?
2. Atestatul tip card contine si CPC marfa si agabaritic, sau se elibereaza 2 cardur separate?
3. Se plateste o singura taxa de 64 lei pentru eliberare atestat ( daca e un singur card )  sau se platesc 2 taxe diferite, ca si la examinare ?
Multumesc.

#359
mihaitzadh

mihaitzadh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.11.2014
Daca a luat de curand presupun ca nu are deja card tahograf, deci formular eliberare card tahograf  + taxa 239 lei

1, da ai cerere pentru fiecare in parte, la arr  primeste formularele sa-le completeze
2, carduri separate
3, 2 taxe diferite 64 + copii buletin si permis +poze 32/25 pentru fiecare formular

Edited by mihaitzadh, 20 December 2017 - 23:08.


#360
nilf40f

nilf40f

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 03.05.2007

 mihaitzadh, on 20 decembrie 2017 - 23:06, said:

Daca a luat de curand presupun ca nu are deja card tahograf, deci formular eliberare card tahograf  + taxa 239 lei

1, da ai cerere pentru fiecare in parte, la arr  primeste formularele sa-le completeze
2, carduri separate
3, 2 taxe diferite 64 + copii buletin si permis +poze 32/25 pentru fiecare formular

Nu are card tahograf, acolo era clar ca trebuie taxa de 239 lei. Insa acum mi-aspus ca pe o foaie primita de la scoala unde s-a inscris la curs si unde are mentionate documentele necesare, I-a scris ca taxa de eliberare atestat CPC marfa e de  64 lei,iar cea de agabaritic 41 lei. O sa il pun sa sune ca sa se lamureasca. Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate