Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Data si ora de primire a unui mail la Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu reusesc sa setez la yahoo sa-mi arate si mie data si ora la care am primit mail. Daca trimit mie insumi un mail folosind o alta adresa, de ex. daca trimit de la k.ro catre adresa de la yahoo => afisaza corect data si ora la care s-a primit mail. Totusi sunt frecvente cazurile in care afisaza niste ore aiurea. Stie cineva ce trebuie sa fac pentru a vedea si eu la ce ora a sosit fiecare mail?

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
dreapta nu are dimensiune!!!... dreapta nu este constituita din puncte!!!...
si mie mi se intampla sa primesc mailuri cu data decalata in avans cu 2-5 zile... odata am primit unul din 2007... n-ai ce sa le faci... doar daca stai permanent cu messengerul online :)

#3
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
In cazul meu nu este o intamplare. Majoritetea mailurilor vin cu ora si data eronata.
Off topic:
Despre punct si dreapta... Are o singura dimensiune si anume lungimea. Nu este limitata, dar se numeste ca are lungime infinita. Dreapta cu lungime finita se numeste segment. Daca nu este constituita doar din puncte atunci din ce e facuta? Eu cred ca matematicienii o "o dau in bara" in cazul punctului, al dreptei si mai sunt si alte cazuri. Si asta pentru ca nu vor sa recunoasca faptul ca matematica aproximeaza. Cu recizie f mare dar tot aproximare este. Limita cand n ->......

#4
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Nu stie nimeni cum pot deduce la ce ora s-a trimis un mail pe care l-am primit? Mi se pare inadmisibil sa nu stiu la ce data si la ce ora s-a trimis mailul respectiv... sau  cel putin cand a sosit la yahoo pe server... ????

#5
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
up - încă nu am găsit răspuns clar

#6
gangboy

gangboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.05.2003
http://edit.yahoo.com/ și la Member Information setează-ți Time Zone-ul corect.

#7
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Am ales +2 pentru Europa de Est dar văd că tot nu merge. Mi-am trimis un mail la 13:49 ora României și arată așa:
Recived at: Sat, 27 Aug 2005 11:49:09 +0100 (BST)  . Nu văd nici un 13 pe acolo. Unde greșesc? Ce înseamnă BST?

#8
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

dobrotescunicol, on Aug 27 2005, 13:58, said:

Ce înseamnă BST?

<{POST_SNAPBACK}>

British Summer Time (?)

#9
1835

1835

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 27.01.2007

 dobrotescunicol, on 28th May 2004, 19:09, said:

Nu reusesc sa setez la yahoo sa-mi arate si mie data si ora la care am primit mail. Daca trimit mie insumi un mail folosind o alta adresa, de ex. daca trimit de la k.ro catre adresa de la yahoo => afisaza corect data si ora la care s-a primit mail. Totusi sunt frecvente cazurile in care afisaza niste ore aiurea. Stie cineva ce trebuie sa fac pentru a vedea si eu la ce ora a sosit fiecare mail?
Intri in mail, dai la mail option, si alegi din meniul din stanga ultima de jos, "acount mail" parca asa, pui parola din nou si apoi setezi acolo si limba si fusul orar, cel european.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate